Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 20:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 VEGAS - dla początkującego "montażysty" 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post VEGAS - dla początkującego "montażysty"
Aby zaoszczędzić pracy moderatorom a przede wszystkim oszczędzić niekiedy przykrych chwil dla nowych użytkowników forum - od starych wyjadaczy :lol: - poniżej taki mini niezbędnik początkującego w Sony Vegas:-)

CZYLI ZANIM ZADASZ PYTANIE - PRZESZUKAJ HISTORIĘ FORUM, POMYŚL TROCHĘ SAM, POTESTUJ - PRZECZYTAJ TO, A DOPIERO NA KOŃCU ZAPYTAJ....

Poniżej kilka elementarnych screenów z Vegas:

Obrazek

Powyżej: Moduł przechwytywania odpowiada za dwukierunkową współpracę kamery z komputerem - przez złącze iLink. Umożliwia on "skladanie plików avi/DV na dysku twardym.

Obrazek

... obsługa intuicyjna - "zgrywanie" zaczyna się po kliknięciu myszą na opcję Capture Video

Obrazek

Klikasz na New... (jeśli tworzysz nowy) lub Properties, aby zdefiniować parametry projektu, a w efekcie finalnego pliku.

Obrazek

Powyżej najbardziej typowe ustawienia video dla standardu PAL. Tak jak już wielokrotnie było tłuczone na forum nie usuwa się przeplotu jeśli produkcja ma być oglądana na odbiorniku TV.

Po instalacji Vegas - ustawienia są inne (domyślnie pod transkodowanie NTSC), gdzie przeplot nie występuje - stąd masa problemów z drgającymi obrazami itp...
Czyli po instalacji oprogramowania należy dostosowac jego konfigurację.

Obrazek

Powyższy screen nie wymaga chyba komentarza 8) :)

Obrazek

jw

Obrazek

jw

Obrazek

jw

To chyba na tyle z zupełnych podstaw, reszta to lektura forum a w szczególności opcja SZUKAJ.

Pozdrawiam wszystkich vegasowców - tych starych i tych co go chcą zgłębić - bo soft jest tego wart (podobnie jak inne Edius, AP, Avid)

środa, 30 sierpnia 2006, 15:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Proponuję przykleić ten temat aby nie zniknął w gąszczu innych.

ao napisał(a):
To chyba na tyle z zupełnych podstaw, reszta to lektura forum a w szczególności opcja SZUKAJ.

Jako dodatkowe uzupełnienie wiedzy zdobtej na forum polecam pięciopłytowe wydawnictwo poświęcone Vegas'owi.
http://www.vegastrainingandtools.com/vi ... o_dvd.html

Obrazek

Choć nie korzystam z Vegasa tutorial oglądnąłem z przyjemnością.

czwartek, 31 sierpnia 2006, 11:15
Stały bywalec
Stały bywalec

Post do użytkowników Sony Vegas Movie Studio 6+DVD Platinum
Witam,
z tego co widzę to wszyscy operują lepszymi wersjami vegasa a czy ktoś może miał doczynienia z Sony Vegas Movie Studio 6+DVD Platinum
czy nadaje się w miarę pod działalność komercyjną i jaki jest jeśli chodzi o walory użytkowe i koncowąjakość filmu? Dodam tylko że waham się miedzy tym sony o ulead media studio pro 7 gdyż gotówka którą operuję to max 800zł.
Proszę o pomoc w wyborze

:(

piątek, 12 stycznia 2007, 14:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

piątek, 12 stycznia 2007, 14:45
Bywalec
Bywalec

Kolejna prośba do moderatorów żeby przykleili ten temat.
Poza tym chciałbym zapytać. Zgrałem z kasety 1 godzina na twardy i zdziwiłem się bo materiał zajmuje tylko coś ponad 3GB. Czy Vegas kopresuje przy przechwytywaniu?

wtorek, 20 lutego 2007, 10:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kolejna prośba do moderatorów żeby przykleili ten temat.
Poza tym chciałbym zapytać. Zgrałem z kasety 1 godzina na twardy i zdziwiłem się bo materiał zajmuje tylko coś ponad 3GB. Czy Vegas kopresuje przy przechwytywaniu?

Vegas to powazny program i oczywiście o żadnej kompresji nie moż być mowy !
3GB - to ok 12 min filmu w standardzie DV (kompresja 1:5, 1 godz. filmu to ok 15 GB na dysku). Tak więc pytanie : z jakiej kamery zgrywałeś ? W jakim ona systemie zapisuje ? I czy materiał na dysku ma 1 godzinę długości ?
Pozdrawiam

wtorek, 20 lutego 2007, 12:51
Bywalec
Bywalec

W takim razie muszę jeszcze raz sprawdzić wszystkie ustawienia.

Tak, już wszystko jasne. Program część plików zapisał mi w "moje dokumenty" mimo że podawałem inna ścieżkę. Dopiero jak brakło miejsca na twardym wyrzucił komunikat i zaczął zapisywać na innym dysku.

wtorek, 20 lutego 2007, 13:31
Nowy
Nowy

Witam, AO,
Przyłączam się do osób które gratulują pomysłu "niezbędnika początkującego w Sony Vegas"
Widzę że wiesz parę rzeczy na ten temat to chętnie bym zadał parę pytań.
Zainstalowałem VEGAS 7 dopiero wczoraj więc to dopiero początki i same problemy
Najpierw myślałem o Pinnacle.Studio.Plus.v10.5.1.Titanium.Edition.Multilanguage, lecz znajomy uprzedził moje poczynania informując mnie że jest to program który lubi mieszać w systemie. Nie wiem czy to prawda ale wolałem zainstalować VEGAS.
Informację o Vegas są bardzo rozstrzelone na tym forum dlatego bym chciał je zadać ponownie w tym miejscu, czy może wolisz bym wybrał inny kanał komunikacji.

czwartek, 22 lutego 2007, 15:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Informację o Vegas są bardzo rozstrzelone na tym forum dlatego bym chciał je zadać ponownie w tym miejscu, czy może wolisz bym wybrał inny kanał komunikacji.

co do pytan o efekty w Vegas ("jak to zrobic"), to zadawaj pytania w tym miejscu:
http://www.swiatobrazu.pl/forumwideo/vi ... 92b92ae6ff

czwartek, 22 lutego 2007, 18:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Podgląd i przesuwanie klipów
Z opcji "szukaj już skożystałem i nic nie znalazłem.
1. Jak przesunąć wszystkie pliki na ściezce w prawo od określonego miejsca?
2. Jak uzuskać podgląd na podłaczonej kamerze pod Fire-Wire?
Wielkie dzięki za podpowiedzi.

sobota, 17 marca 2007, 12:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Podgląd i przesuwanie klipów
Miras13 napisał(a):
Z opcji "szukaj już skożystałem i nic nie znalazłem.
1. Jak przesunąć wszystkie pliki na ściezce w prawo od określonego miejsca?
2. Jak uzuskać podgląd na podłaczonej kamerze pod Fire-Wire?
Wielkie dzięki za podpowiedzi.

1.przytrzymujesz "ctrl" i zaznaczasz pociete klipy, pozniej klikasz myszka na ktoryms z nich, przytrzymujesz i przeciagasz w miejsce docelowe.
2.uruchamiasz, z poziomu vegasa, program do przechwytywania obrazu
(file --> capture - czy jakos tak), tam masz pasek nawigacyjny, wlaczasz play i masz podglad tasmy na ekranie monitora.
I jeszcze jedno, przy wlaczeniu tej aplikacji - jesli juz kamere masz podlaczona do komputera - wyskoczy pytanie co chcesz zrobic, trzeba zaznaczyc aby na razie nic nie "zgrywal" (jesli nie chcesz w danej chwili).

sobota, 17 marca 2007, 13:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ad.1 Można i inaczej .Wystarczy zaznaczyć ikonkę "dwa klipy z przerwą i strzałką nad nimi" (jest na trzecim obrazku nie zaznaczona).Teraz wszystko w prawo od klipu który złapiesz jest z nim połączone .Tu uwaga , bo do niektórych operacji należy ją odznaczać (mogą z nią działać w sposób nieoczekiwany)!

sobota, 17 marca 2007, 14:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wielkie dzięki za podpowiedzi. Co do 1pyt. to najlepiej sprawuje się ikonka "Enable automatic ripple editing" (ta ze strzałką nad klipami)Skrót do niej to Ctrl+L.Zaznaczanie z przytrzymanym Ctrl u mnie jakoś nie działa ( pewnie coś źle robię), ale będę próbował.
P.S. Mam triala od tygodnia i może się na ten soft przesiądę bo jest jak na razie technicznie lepszy od UMS7.0 na którym kilka lat już pracuje. Tak że pytań będę miał jeszcze sporo.

niedziela, 18 marca 2007, 13:41
Nowy
Nowy

Mam pytanie odnośnie Vegasa. W jakim formacie, jakimi posłużyć kodekami, jaki dać bit rate aby film był stosunkowo mały (około 20mb) oraz miał dobrą jakość? Film Trwa 2.16 min. Próbowałem wieloma sposobami ale nie uzyskałem efektu jaki by mnie satysfakcjonował. Dopiero zaczynam zabawę z amatorskim filmowaniem wiec proszę o pomoc.

poniedziałek, 26 marca 2007, 19:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mam triala od tygodnia i może się na ten soft przesiądę bo jest jak na razie technicznie lepszy od UMS7.0 na którym kilka lat już pracuje.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

wtorek, 27 marca 2007, 11:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona