Teraz jest sobota, 24 października 2020, 20:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Jak zacząć? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jak zacząć?
Witam!
Posiadam program Sony Vegas 6, virtualDub, kodeki i mam gotowe klipy ktore musze poskladac w jedna calosc i muzyke do tego dodac. To wszystko umiem zrobic ale... nie potrafie skompresowac obrazu na jakis kodek np divx lub xvid i jak ich skonfigurowac aby obraz byl dobry i wielkosc pliku realna, nie wiem gdzie jest opcja dodawania jakichkolwiek efektow przejscia czy obrazu, chcialbym dodac ramki te czarne pasy u gory i u dolu jak w kinie ale zeby nie zwezac obrazu tylko narzucic na obraz - tez nie umiem, jak skompresowac dzwiek wybranym kodekiem. Jestem kompletnie zielony. Sory jezeli juz te odpowiedzi na moje pytania sa gdzies na forum ale ja nie bede ich szukal bo sie nie orjentuje nie jestem stalym userem tego forum. Jezeli komus bedzie sie chcialo mi pomoc to wielkie dzieki dla tego typa.

czwartek, 14 września 2006, 00:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nie znam vegasa, ale widze ze kolega na samym poczatku przygody z edycja :) w takim razie miłej zabawy i oby sie jak najmniej komp wieszal :D

czwartek, 14 września 2006, 01:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Jak zacząć?
NewUser napisał(a):
Sory jezeli juz te odpowiedzi na moje pytania sa gdzies na forum ale ja nie bede ich szukal bo sie nie orjentuje nie jestem stalym userem tego forum. Jezeli komus bedzie sie chcialo mi pomoc to wielkie dzieki dla tego typa.

Wszystkie odpowiedzi znajdziesz tu na forum. Przejrzyj archiwum poćwicz trochę i potem zadaj bardziej sprecyzowane pytanie. Nikt nie będzie Ci opisywał całej sztuki montazu w jednym poście.

Miłej lektury!

czwartek, 14 września 2006, 09:54
Moderator
Moderator

nie znam vegasa, ale widze ze kolega na samym poczatku przygody z edycja :) w takim razie miłej zabawy i oby sie jak najmniej komp wieszal :D

po co się odzywasz jak nie masz nic do powiedzenia. wszędzie cię pełno, w każdym wątku. gdzie otworzysz wątęk, tam kubańczyk. opanuj się człowieku, bo zmuszasz ludzi do czytania swoich wypowiedzi nierzadko kompletnie bezsensownych, jak ta powyższa. żeby gadać trzeba mieć coś do powiedzenia.

czwartek, 14 września 2006, 09:55
Nowy
Nowy

Swietnie mi pomogliscie naprawde bardzo dziekuje za pomoc :?
Poszukam sobie moze cos znajde.

czwartek, 14 września 2006, 11:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://www.forumwideo.pl/viewtopic.php? ... sc&start=0

tutaj znajdziesz odpowiedzi na prawie wszystkie pytania...

czwartek, 14 września 2006, 11:44
Nowy
Nowy

dzieki za linka przyda sie i jeszcze tylko jedno moze wiesz jak dodac napisy poczatkowe i koncowe jak np. w WMM?

czwartek, 14 września 2006, 11:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kubanczyk napisał(a):

po co się odzywasz jak nie masz nic do powiedzenia. wszędzie cię pełno, w każdym wątku. gdzie otworzysz wątęk, tam kubańczyk. opanuj się człowieku, bo zmuszasz ludzi do czytania swoich wypowiedzi nierzadko kompletnie bezsensownych, jak ta powyższa. żeby gadać trzeba mieć coś do powiedzenia.
lol czlowieku wyluzuj widzisz cos zlego i bezsensownego w tym ze zycze komus dobrze? omg jakas paranoja 8O

[ Dodano: Czw Wrz 14, 2006 1:33 pm ]
GrassHoppeR napisał(a):
kubanczyk napisał(a):
GrassHoppeR napisał(a):
kubanczyk napisał(a):

lol czlowieku wyluzuj widzisz cos zlego i bezsensownego w tym ze zycze komus dobrze? omg jakas paranoja 8O

tak, widzę.
paranoja ta dotyka nie tylko mnie ale i kolegów, których szkoda, że ignorujesz. a paranoja ta nazywa się "egotyzm kubanczyka". nie każ mi luzować, tylko nie zaśmiecaj forum. tyle MOJE ZDANIE. napisałem ci już raz, że pempkiem świata nie jesteś.
:mrgreen: cieszy mnie ze inni tez czytają to co piszesz :D Yes mastah! juz nie bede nikomu dobrze zyczyl bo zabroniles mi tego :lol:

Ostatnio edytowano czwartek, 14 września 2006, 12:39 przez kubanczyk, łącznie edytowano 3 razy

czwartek, 14 września 2006, 12:06
Nowy
Nowy

Moze on chce sobie posty nabic :D ale to nic zlego przeciez zyczyc komus powodzenia :)

czwartek, 14 września 2006, 12:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Moze on chce sobie posty nabic :D
no ale powiedz newuser czy tak strasznie ci dokuczylem ze zyczylem ci wszystkiego dobrego w montazu na poczatku drogi? odebrales to milo czy wrecz oburzylo cie moje zachowanie?

czwartek, 14 września 2006, 12:35
Nowy
Nowy

[ Dodano: Czw Wrz 14, 2006 1:11 pm ]
Szukam i szukam na forum niby cos pisze ale gdy odpalam sony vegas to nie moge znalezc tego o czym pisza pro-usery. Niech ktos napisze mi tylko 4 odpowiedzi na pytania krok po kroku i sie odczepie :D.
1. Jak dodac pasy u gory i u dolu takie jak w kinowej wersji?
2. Ktora opcja odpowiada za efekty?
3. Jak dodac napise poczatkowe lub koncowe albo narzucic tekst na ekran np w prawym-dolnym rogu?
4. Jak skompresowac plik?

Czy to tak duzo :(

czwartek, 14 września 2006, 12:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

bylo mi milo i przyjemnie :D

[ Dodano: Czw Wrz 14, 2006 1:11 pm ]
Szukam i szukam na forum niby cos pisze ale gdy odpalam sony vegas to nie moge znalezc tego o czym pisza pro-usery. Niech ktos napisze mi tylko 4 odpowiedzi na pytania krok po kroku i sie odczepie :D.
1. Jak dodac pasy u gory i u dolu takie jak w kinowej wersji?
2. Ktora opcja odpowiada za efekty?
3. Jak dodac napise poczatkowe lub koncowe albo narzucic tekst na ekran np w prawym-dolnym rogu?
4. Jak skompresowac plik?

Czy to tak duzo :(

1. funkcja pan/crop, czyli na koncu klipu na timeline jest taki niby kwadracik, klikasz na niego. W nowym oknie jest na gorze rowijane menu i wybierasz z niego 16:9, bedziesz mial wtedy przyciety obraz gora/dol. Mozna jeszcze recznie regulowac wielkosc tych pasow, ale jestes nowy, wiec na razie to ci wystarczy.
2. efekty znajdziesz w zakladce "video fx" (w lewym dolnym rogu programu sa zakladki).
3. napisy znajduja sie w zakladce "media generators", tam wybierasz "text". Gdy juz umiescisz odpowiednie napisy na timeline pojawi sie od razu okinko, tam wpisujesz tekst, a po wybraniu zakladki "placement" zmieniasz ich polozenie na ekranie.
4. Jesli plik bedzie odtwarzany na komputerze, to renderujesz gotowy projekt do PAL DV i pozniej programem AutoGK do formatu Dvix lub Xvid. Natomiast gdy chcesz odtwarzac na DVD stacjonarnym, renderujesz do mpeg2 i pozniej authoring w DVD Architect Studio.

czwartek, 14 września 2006, 13:40
Nowy
Nowy

jesli chodzi o punkty 1-3 to dzieki wiem juz jak to zrobic a co do 4 to nie wiem wlasnie o co chodzi z tym renderowaniem pelno jest takich wyrazen na forum ale ja nie czaje zbytnio.

czwartek, 14 września 2006, 16:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wybierasz odpowiednio jak pisalem, albo PAL DV .avi, lub mpeg2...

czwartek, 14 września 2006, 17:10
Nowy
Nowy

[ Dodano: Pią Wrz 15, 2006 10:10 pm ]
Dlaczego po kompresii programem Auto GK mam zwezony obraz to znaczy nie zwezony tylko urywa mi po jednej i po drugiej stronie ekranu w poziomie kawalek obrazu?

czwartek, 14 września 2006, 19:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]