Teraz jest niedziela, 25 października 2020, 00:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Niesamowity problem z vegasem! 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Niesamowity problem z vegasem!
korzystam z programu: sony vegas 7.0
Robiłem film do szkoły... naprawdę tyle się napracowałem, namęczyłem, powycinałem z ok. 200minut filmu różne rzeczy gdy juz kończyłem film program sam się wyłączył kompletnie ... nawet komputer nic nie zawył głośniej ani żaden błąd nie wyskoczył tylko po prostu pyk i znika... a ja nic nie zrobiłem
niesamowite... po prostu Szok... nie wiem co mam teraz zrobić a materiał filmowy mi jest niesamowicie potrzebny... jak odzyskać te dane i w ogóle o co chodzi da sie z tym coś zrobić?

PS: zobaczcie o której napisałem posta… bo cały dzień składałem film… a teraz on nagle zniknął… 8O :cry:

środa, 2 maja 2007, 04:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zerknij do katalogu gdzie masz zapisany projekt , powinna tam być kopia zapasowa (Vegas standardowo robi kopię , właśnie na takie przypadki). Kopia ma rozszerzenie ".veg.bak" , usuń końcówkę ".bak" i odpal projekt . Powinno być wszystko do ostatniego zrzutu . Ostatnie czynności montażowe mogą nie być zapisane i resztę musisz ponownie dokończyć .

środa, 2 maja 2007, 08:36
Bywalec
Bywalec

Niestety nic to niedało... odtworzyem ten plik i jest ten sam zapisa co wcześniej juz sam zapisywałem ale to jest p[raktyznie początek :cry:

środa, 2 maja 2007, 09:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wniosek jeden - trzeba klikac na symbol dyskietki raz na 5 min., to nic nie kosztuje i masz spokoj

środa, 2 maja 2007, 10:25
Bywalec
Bywalec

No naprawdę widać jacy tutaj znawcy są… pieprzyć głupoty i udawać mądrych potrafią a pomóc już mi w takiej sytuacji nie mogą, wynika to z tego że są ciemni …
mike102 masz już ok. 550 postów i nadal byś nic nie poradził w takiej sytuacji?
to co ty tu robisz nabijasz posty dla jaj? Czy jesteś kretynem?
Jesteś bystrzejszy niż woda w klozecie… naprawdę trzeba klikać na dyskietkę? O jeny… niesamowite… dobra wielkie dzięki za pomoc, jesteście dobrzy… umiecie trzymać kamerę…
:evil:

środa, 2 maja 2007, 10:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To niesamowite jacy nieuprzejmi ludzie na tym forum!! Na dodatek zupełnie się nie znają i nic nie potrafią poradzić na to że rzeczy niezapisane są po prostu niezapisane!

Moja rada - idź do sąsiada może on za ciebie zrobił kopie zapasową :lol:

A tak na przyszłość to chyba niezbyt ładnie wyładowywać się na kimś za swoje błędy?

środa, 2 maja 2007, 11:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ej, dajcie mu spokój, on ma dopiero 15 lat i nie zna jeszcze zasad odpowiedniego zachowania...

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

środa, 2 maja 2007, 12:11
Bywalec
Bywalec

Vegas ma opcje autosave projektu wiec napewno nic nie straciłes. Projekt "rezerwowy" bo tak go trzeba nazwac nie jest zapisywany w tym samym katalogu co projekt głowny czyli ten ktory utworzyłes - tam go nie znajdziesz. Nie wiem na jakim dysku masz zainstalowanego vegasa jezeli na C to szukaj w documents and settings katalogu vegas plik "rezerwowy" bedzie miec swoja nazwe robocza nadana przez vegasa sprawdz po dacie utworzenia pliku.

środa, 2 maja 2007, 13:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No naprawdę widać jacy tutaj znawcy są… pieprzyć głupoty i udawać mądrych potrafią a pomóc już mi w takiej sytuacji nie mogą, wynika to z tego że są ciemni …
mike102 masz już ok. 550 postów i nadal byś nic nie poradził w takiej sytuacji?
to co ty tu robisz nabijasz posty dla jaj? Czy jesteś kretynem?
Jesteś bystrzejszy niż woda w klozecie… naprawdę trzeba klikać na dyskietkę? O jeny… niesamowite… dobra wielkie dzięki za pomoc, jesteście dobrzy… umiecie trzymać kamerę…
:evil:

twoj wiek jest adekwatny do wypowiedzi

lepiej wez sie za nauke :idea:

ps. jakby byl inny sposob to bys dostal odp.

ps2. @sp21 - to samo bylo napisane wyzej i tez nic nie pomoglo.

środa, 2 maja 2007, 14:08
Bywalec
Bywalec

no.. jescze sobie postów ponabijaj i udawaj mądrego :x

środa, 2 maja 2007, 14:25
Bywalec
Bywalec

Mozesz sprobowac odzyskac dane. Sproboj sam, jak Ci sie nie uda profesjonalna firma wezmie okolo od 100 zł wzwyż.

http://www.dobreprogramy.pl

Ale zaraz chwila moment, jesli plik nie zostal zapisany to nie da sie go odzyskac. Logiczne... :oops:

Nazwa tematu powininna byc zwiazana z problemem :/

środa, 2 maja 2007, 20:48
Bywalec
Bywalec

OK. dziękuję bardzo za pomoc. no już trudno spróbuje zrobić film jeszcze raz, będę pamiętał teraz o częstym zapisywaniem projektu.
Chciałem też przeprosić, trochę się zdenerwowałem na to wszystko, no ale... was by nie poniosło? siedziałem 2 tygodnie nad 200minutowym filmie w sumie materiały na projekt było znacznie więcej... wiec naprawdę się namęczyłem, została mi końcówka, film był genialny i nagle program zniknął ... proszę mnie zrozumieć
Pozdrawiam

środa, 2 maja 2007, 21:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Niestety plik rezerwowy projektu zapisywany jest w katalogu z plikiem samego projektu . O ile pamiętam to w osobnym katalogu rezerwy tworzy premierek . Jesli .veg.bak. nic nie daje pozostaje praca od początku . I jeszcze jedna uwaga tycząca nie tylko Vegasa , ale i innych programów pochłaniających czas , zapisujcie kilka wersji projektu (zapisz jako) a nie tylko zapisz .

[ Dodano: Sro Maj 02, 2007 10:14 pm ]
Jeszcze jedna uwaga , bo coś mi tu nie pasuje z tą kopią projektu . Siedzisz 2 tygodnie i kopia jest z początku pracy ? To bardzo dziwne . Kopia powinna być przynajmniej z ostatnio zapisywanego projektu . Postępowanie powinno być takie : projekt przenosimy do innego katalogu lub zmieniamy nazwę , a dopiero teraz usuwamy .bak z kopii . Może zrobiłeś coś nie tak ?

środa, 2 maja 2007, 21:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]