Teraz jest środa, 21 października 2020, 13:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Pomoc dla poczatkującego! 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Pomoc dla poczatkującego!
Nie znalazłem jeszcze takiego tematu chociaż jest jeden:
VEGAS - dla początkującego "montażysty"

Ale nie ma tam opisanych ważnych rzeczy jak ucinać klipy po załadowaniu jakich opcji najczęściej się używa.
Jak się je włącza do klipu ^^^
Przejścia, napisy na końcu na początku i w trakcie klipu, zmienianie
czcionek koloru.
Obraz na przykład 2 obrazy w jednym( np jeden zwykły a w środku następny mały, powoli się powiększający i zakrywając w ten sposób stary klip)widziałem już takie efekty i bardzo mnie interesuje jak taki efekt osiągnąć.
Wcześniej bawiłem sie tylko movie makerem więc ciężko będzie mi opanować tak zaawansowany program więc prosiłbym jak najłatwiejsze wytłumaczenie lub jak ktoś może nagrać pokaż za pomocy kamerki jak tworzy jakiś klip z zastosowanymi tymi efektami.
Jak jest już taki klip to prosiłbym o linka :oops:
A także chciałbym się spytać czy jest może spolszczenie tego programu? Mam aktualnie wersję 7.0c

Z góry dzięki za pomoc. :)

wtorek, 16 października 2007, 10:02
Stały bywalec
Stały bywalec

Nie znam Vegasa ale wydaje mi sie że nikt Ci tu nic nie poda na tacy. Siedź kombinuj i szukaj pomocy w googlach.

wtorek, 16 października 2007, 10:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Na YouTube jest 19300 filmików nt. Sony Vegas. Po obejrzeniu ich wszystkich będziesz mistrzem montażu :mrgreen:

Żartuję, ale też nigdy w życiu nie widziałem Vegas'a.

wtorek, 16 października 2007, 10:40
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Klipy umieszczasz na timeline przeciągając je po prostu z okna eksploratora, który jest w zakładakch w Vegasie. Tniesz klawiszem S, obraz w orazie labo to co chcesz uzyskasz korzystając z PAn/Crop ( na końcu każdej połozonej na timeline ścieżce wideo sa dwie ikonki, jedna z nicj to włąsnie Pan/Crop. Kliknij na nia i juz do dzieła, to jest włąsnie narzędzie służące do panoramowania, rozmieszczania na ekranie klipów. Tam zoabczysz duże F, klikaj tam i obserwuj co sie dzieje, pod tym oknem jest drugie maletuki okno z timeline, jeżeli go nie ma po prostu je wyciąg na wieżch szukając aktywnej krawędzi tego okna tuz nad krawędzią głównego okna Pan/Crop ( pewnie się zwineło do paska, one tak lubią). Po lewej masz suwai, kreć nimi , i zobaczysz się dzieje z oknem. Dorze bybyło, gdyby mial tak poukładane okan, zebyś w oknie podglądu główneym obserwoał efekt zabawy, przesuń tak okno PAn/Crop żeby nie przeszkadzało, najeż kursorem i kliknij na tej ścieżce wideo, z którą sie aktulanie zabawiasz w Pan/cop i patrz. Vegas ma real time podgląd, więc to co robisz w efekcie od razu widźisz w podglądzie głównym a nie tylko w danym oknie efektu. Jak już asz podgląd, to suwakami możesz regulować wtapianie (rozmycie krawędzi okna), i dużo innych. Na timeline Pan/Crop tworzysz klatki klczowe i dzęki nim animujesz poruszanie się okna na ekranie. Po prostu przesuń linię podziału n timeline potem przesuń okno obrazu tam gdzie chcesz i juz masz gotową animację przesunięcia okna z obrazem tam gdzie chcesz. A jezeli chcesz zebyto okienko poruszalo się nad dużym oknem obrazu wideo, to na timeline vegasa daj główny klip, a nad nim umieść klip, który chcesz zrobić jako poruszające się małe okno i wyedytuj w Pan/Crop

wtorek, 16 października 2007, 11:14
Stały bywalec
Stały bywalec

A także chciałbym się spytać czy jest może spolszczenie tego programu? Mam aktualnie wersję 7.0c

Z tego co wiem to przy zakupie oryginalnej wersji dodawana była polska instrukcja do programu.
I tak jak pisali koledzy w swoich postach próbuj, próbuj i jeszcze raz próbuj.
zrzuć powiedzmy 15 minut materiału i kombinuj, klikaj gdzie tylko możesz(tak jak małe dziecko) rób notatki z tego co robisz i powoli się nauczysz.
Nie interesuje się Vegasem ale z ciekawości zajrzałem tutaj
http://www.forumwideo.pl/viewtopic.php?t=18222

wtorek, 16 października 2007, 11:15
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Byłbym zapomniał, zamiast czytać moje wypociny przeglądnij to: http://forum.tibia.pl/showthread.php?p=1380437 . Tam masz wszystko co potrzebne i po polsku. Krok po kroku.

wtorek, 16 października 2007, 11:19
Nowy
Nowy

slam napisał(a):

Z tego co wiem to przy zakupie oryginalnej wersji dodawana była polska instrukcja do programu.
I tak jak pisali koledzy w swoich postach próbuj, próbuj i jeszcze raz próbuj.
zrzuć powiedzmy 15 minut materiału i kombinuj, klikaj gdzie tylko możesz(tak jak małe dziecko) rób notatki z tego co robisz i powoli się nauczysz.
Nie interesuje się Vegasem ale z ciekawości zajrzałem tutaj
http://www.forumwideo.pl/viewtopic.php?t=18222

Mi nie dali :(
Jak masz to mógłbyś zeskanować?

wtorek, 16 października 2007, 19:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]