Teraz jest czwartek, 26 listopada 2020, 20:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Render w Vegasie 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Render w Vegasie
Witam szanowne grono. Mimo, że sporo już robię w Vegasie, to ostatnio przyszła chwila zastanowienia co robię, i doszedłem do wniosku, ze musze o to zapytać na forum. Załóżmy, ze mam wyedytowany film. I teraz chce go wyredendrować. Oczywiście robię to i robiłem jak zwykle do MPEG2, bo celem nagrania jest authoring w Architekcie, ale ostatnio chce spróbować czego innego, mianowicie chce sprawdzić jak poradzi sobie z kompresją Procoder. Jednak plik wyjściowy ma 80 minut, a zapis do DV bez kompresji nie wchodzi w rachubę, bo plik jest zbyt wielki, (z obliczeń wynika ze będzie to ok. 180 GB). Nie chce tak wielkiego pliku. Ale tu jest problem, bo nie moge ustawic czegokolwiek związanego z kompresją, bo nie widze takich opcji. Pytanie: czy Sony vegas widzi zainstalowane kodeki? Dodam, ze zrobiłem odwrotnie przy instalcji, wpierw Vegas, potem kodeki, trzreba było najpierw kodeki, może Vegas zauważył by potem co w systemie siedzi. Poniżej zamieszcza zrzuty tego co posiada Vegas. Napiszcie, co tak powinno być i to jest normą. W DV jeszcze nie pracowałem, zawsze w MPEG, więc to moje pierwsze próby.

ha, cos z forum jest nie tak, nie chce przyjąc mijpeg, więc po prostu spisze kodeki, któer są dostępne, gdy wybiore zgłownego wyboru pliku wyjściowego typ video for widows .avi :

Canopus DV
Canopus HD
Canopus SD 50
Cineform HD codec V2.5
Cinepak codec by Radius
Helix I420 YUV codec
Helix YV12 YUV codec
Indeo@ video 5.11
Intel Indeo (R) Video R 3.2
Koder-deoder Intel IYUV
MainConcept DV codec 2.4.16
Microsoft H.261 Video Codec
Microsoft H.263 Video Codec
Microsoft Video 1
NTSC DV
NTSC DV widescreen
PAL DV
Pal DV widescreen
Sony YUV codec
Uncompressed
VFAPI Reader Codec 1.05

Dodam, ze w pod przyciskiem Configure niewiele moge zdziałać, prawie żadnych opcji.
Może ktos obeznany wyjaśni ogólnie co można a co nie można zrobić.
Gdze wyczytałem, ze w formacie DV przy kompresji plik 90minut moze miec 13 GB, i o takim myślę, że byłby do zaakceptowania. Więc jak to jest z tym DV czy .avi?

środa, 15 sierpnia 2007, 21:59
Bywalec
Bywalec

Post ...
zapisz w formacie dv - zajmie to ok 17-18GB, ja zawsze tak robię jak koduje na zewnątrz Vegasa - do projektów SD korzystam z DV, a do HD z HDV intermediate.

Pozdrawiam

środa, 15 sierpnia 2007, 22:39
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

O, dziś widzę, za mój post sklonował się.Może by moderator scalił? Nnnnnie wiem, co ostatnio się dziee z serwerem. Nie udawało mi się wczoraj dołożyć zrzutu do postu, a dzisia proszę, zrzut jest. Dziekuje w każdm razie za podpowiedzi. I tu jest właśnie problem, bo jak wybor DV to pli wynikowy będze miał ogromną wielkość, rzędu 200GB. Brakuje mi jakiegoś kodeka? A nie ogę uzyskać DV z kompresją, bo po prostu ni ma takiej możliwosści. Co doinstalować? Wszyskto co DV jest bez kompresji.

czwartek, 16 sierpnia 2007, 08:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

DV to jest kompresja - mała bo mała ale zawsze coś. Nieskompresowane 24-bitowe RGB zajmowało by ok 30MB/s a w DV zajmuje 3.6MB/s.

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

czwartek, 16 sierpnia 2007, 09:16
Stały bywalec
Stały bywalec

Witam ! Czy moglby mi ktos napisac jakim kodekiem i z jakimi ustawieniami renderowac zeby uzyskac jak najlepsza jakosc na You Tube !!! oraz jakim kodekiem i z jakimi ustawieniami najlepiej renderowac film zeby mial dobra jakosc, dodam ze w filmie jest duzo ostrych kolorow i zalezy mi zeby obraz byl jak najostrzejszy. Z gory dzieki. Pozdrawiam.

sobota, 27 października 2007, 16:57
Bywalec
Bywalec

Do prezentacji w mediach typu internet wystarczy WMV windows media video, w ustawieniach sam decydujesz o jakosci filmu. Aczkolwiek pamietaj ze na YouTube wiekszość filmów i tak konwertuje serwer YouTube po swojemu.

piątek, 9 listopada 2007, 09:45
Stały bywalec
Stały bywalec

Przepraszam, nie zauważyłem że ten temat to stary kotlet i pewnie juz dawno go "przetrawiłeś"...

Odnośnie renderingu w Procoderze lub innym koderze bezpośrednio spod Vegasa...
Zainteresuj sie FrameServerem(link). Unikniesz przez to tworzenia ogromnego pliku pośredniego, pomiędzy eksportem z Vegasa, a kodowaniem spod Procodera (albo innego kodera).
Narzędzie to współpracuje z kilkoma progrmami edycyjnymi, także z Vegasem i Procoderem. Oczywiście jest mały szkopół: Trochę traci się na prędkości kodowania z uwagi na dwa programy pracujące jednocześnie. Jeśli jednak masz w miarę szybki komputer, to nie ma się co przejmować.
[center]
Cytuj:
Sony Vegas 6.0, 5.0, 4.0/SonicFoundry Vegas Video 3.0
Adobe Premiere 6.0/6.5, Premiere Pro 1.0/1.5, Premiere Elements 1.0
Ulead MediaStudio Pro 7.0
Ulead VideoStudio 8.0
Pure Motion EditStudio 4.1.3
Windows media player
VirtualDub
Avisynth
Procoder
Cinema Craft Encoder (CCE) 2.5 to 2.67
TMPGEnc 2.510
and many more...
[/center]

TU masz trochę informacji na jego temat.

piątek, 9 listopada 2007, 15:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]