Teraz jest sobota, 31 października 2020, 13:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Sony Vegas Pro 9.0 64bit - moje wrazenia 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Sony Vegas Pro 9.0 64bit - moje wrazenia
Dorwalem owa wersje i musze przyznac ze pierwsze wrazenie bylo takie jak sie spodziewalem. Znow poprzestawiali okienka, w dodatku zrobili brzydki moim zdaniem kolor calosci... Na szczescie uporalem sie z tym i w kilka sekund pozniej mialem wszystko po staremu. Wzialem sie wiec za ustawianie preferencji projektu... ustawiam PAL... ustawiam inne pierdoly- ogolnie nic nowego i ciekawego.

No coz, wrzucam wiec cos na timeline'a i kombinuje. I tu zaczynam sie cieszyc- kilka nowych efektow, a wiec od razu patrze co to, z czym to sie je i jak to dziala- ogolnie super! W koncu cos nowego. Nawet w media generators i transitions sa nowosci.

Teraz najlepsze, wlaczam efekt GLOW... normalnie na podgladzie mialem pokaz slajdow (mimo ze quad nie nalezy do najslabszych, a jeszcze w dodatku moj jest zdrowo podkrecony), a teraz? CUD MIOD I ORZESZKI. Wszystko pieknie smiga, az milo.

Mysle sobie- no dobra, ale czy moj quadzik bedzie wykorzystany? Nie wiem jak u Was Panie i Panowie ale z efektami GLOW, BLACK AND WHITE oraz BRIGHTNES AND CONTRAST procesor ma obciazone wszystkie rdzeniel. Czysty render bez efektow do MPG2 (architect stream) ok 80%. Postep jest.

Dopiero zainstalowalem... bawilem sie pol godziny wiec pewnei jest tych nowosci jeszcze troche. Ogolnie polecam, ja poczulem roznice dosc wyrazna i w renderze i w samym montowaniu.
Pozdrawiam

wtorek, 21 lipca 2009, 00:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Sony Vegas Pro 9.0 64bit - moje wrazenia
Czy w poprzednich swoich wersjach Vegas'a również pracowałeś na wersji 64 bit ?
Próbuję dociec czy postęp w płynności podglądu wynika z nowego softu , czy może przejścia z 32 na 64 ? bity.
Pozdrawiam

środa, 22 lipca 2009, 13:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Zainstalowalem 8.1 ale nie bylo az tak dobrze... byla poprawa w stosunku do 8 ale bez rewelacji.
Co ciekawe po instalacji dziewiatki to nawet osemka zaczela byc szybsza!

środa, 22 lipca 2009, 17:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

urzeczony tym postem zainstalowalem tego Vegasa na 2xopteron dual core 2.5Ghz, Radeon 3870, 8 GB ram i Vista x64

material video pal, na to nalozona szachownica z 50% g-blur i klucz chroma (bez uzywania mieszania sciezek)

eksport, rzeczywiscie na 4 rdzeniach ale prerender do 25% wg task managera, oczywiscie o odtworzeniu real time nie ma mowy, dla mnie kolejny kaban od sony, poza tym mam wrazenie ze interface chodzi wolniej od poprzednich wersji

generalnie - odinstalowalem, w takim tempie poprawek jeszcze dlugo, dlugo nie zagrozi edkowi i premierowi (oczywiscie to moja prywatna opinia)

środa, 22 lipca 2009, 17:59
Bywalec
Bywalec

A oto moje wrażenia:
Od dawna pracuję na XP 32 i Vegas Pro7 i nie mam problemów. Ostatniej nocy zainstalowałem Win 7RC x64 i Vegas Pro 9 x64 aby przetestowac dobrodziejstwa 64 bitów. I niby wszystko jest ok, ale:
W oknie podglądu materiał DV (surowy, bez efektów) nie odtwarza się płynnie choc status bar podaje 25fps. Nie jest to jednak zwykłe rwanie ale jakby pewne fragmenty obrazu nie nadążały za resztą. Nie wiem jak to opisac. Po założeniu efektów nadal jest niby RT ale nie do końca.
Czy to jest kwestia softu (RC+trial) ?? A może jakieś sterowniki, choc Win7 pobrał sobie najnowsze stery do grafiki. Czy to sprawa sprzętu, który Win 7 wycenił na 6.0.
pozdrawiam

piątek, 23 października 2009, 10:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

"choc Win7 pobrał sobie najnowsze stery do grafiki" - nie wierz w sciagane sterowniki przez windows, ewentualnie tylko wtedy jak nie masz ich od producenta, w kazdym innym razie sciagaj sterowniki do chipsetu, grafiki i muzyki ( o kartach montazowych nie wspominajac)

piątek, 23 października 2009, 11:28
Bywalec
Bywalec

W pierwszej kolejności zainstalowałem najnowsze sterowniki ze strony producenta z adnotacją, że są do Win 7/Vista 64bit. Dopiero potem Win7 jeszcze coś sobie doinstalowało.
Zapomniałem jednak o chipsecie, ale nie mogę na razie nic ściągnąc, bo na stronie Asusa wyskakuje błąd.

poniedziałek, 26 października 2009, 09:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Projekt i materiał w jakości HDV.
Nowiutki Vegas 9b - na Vista 64bit - płynnie , aż miło. Jeśli na timlinie jest zbyt wiele warstw video a wymagania dot. jakości podglądu są zbyt wygórowane, to Vegas osabia jakośc ale zachowuje RT (nie tnie czkawką). Np zmniejsza jakośc podglądu z BEST - Full na BEST - Half. Jeśli przyczyny ustępują (np skończyło się przenikanie 3 warstw) to wraca do pierwotnych ustawień.
Pozdrawiam

poniedziałek, 26 października 2009, 15:25
Bywalec
Bywalec

Ja to wszystko wiem. W projekcie jest jedna ścieżka bez dodatkowych bajerów. Nawet jeśli zmienię podgląd na draft to i tak nie jest płynnie choc pokazuje 25fps. Niby da się pracowac ale jest niesmak. Dziś zrobię jeszcze test - podłączę drugi monitor do podglądu, ale wątpię.

wtorek, 27 października 2009, 13:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

czy ustawienia projektu są takie jak materiału wsadowego ?

wtorek, 27 października 2009, 14:47
Bywalec
Bywalec

Oczywiście, wszystko sprawdzałem kilka razy. Doinstalowałem stery od płyty głównej, ale nic się nie zmieniło. Szukam i słucham dalej.

środa, 28 października 2009, 16:12
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]