Teraz jest sobota, 31 października 2020, 10:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Vegas - obsługiwane f 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Vegas - obsługiwane f
Witam,

po nieudanej próbie zastosowania Pinnacle Studio 14 do przetworzenia filmiku HD zainstalowałem próbną wersję Vegas Movie Studio 9 Platinum Pro Pack. Zadziałał całkiem dobrze z filmikiem 1280*720/60p, który miałem zapisany jako XviD. Ale nagrania mam z kamerki Sanyo Xacti HD2000 (H.264, pliki .MP4). Niestety tych nagrań bezpośrednio Vegas nie potrafi otworzyć, co gorsza przy próbie otwarcia .MP4 następuje "błąd wewnętrzny" i cały program bez dalszych ostrzeżeń natychmiast zamyka się.
Mam więc prośbę do innych użytkowników o sprawdzenie, czy to tylko wina mojej instalacji/systemu, czy wszędzie tak jest. Przykładowy plik (oryginalny, skopiowany z kamery bez żadnych modyfikacji) jest tu:

http://157.158.77.5/~piotrcf/SANY0054.MP4

Niestety Vegas nie był w stanie ani otworzyć tego pliku, ani tego samego pliku przepakowanego do AVI (wtedy co prawda nie wysypuje się całkowicie, tylko informuje, że nie da się ustalić parametrów pliku) ani skryptu Avisynth odwołującego się do pliku. Komunikat wygląda tak: "An error occured while opening one or more files. The file is most likely corrupted or of an unknown format". Oczywiście Media Player i inne programy nie mają żadnych trudności z otworzeniem i wyświetleniem tych filmików.

Poza tym: jak skorzystać w Vegasie z zainstalowanych w systemie kodeków? Z XViD-a na przykład?

Zaczyna mi się wydawać, że za dużo wymagam od programu do montażu... Wczytanie pliku, nałożenie napisu i ponowny zapis w takim samym formacie - tego jak na razie nie potrafi ani Pinnacle ani Vegas :(

Pozdrawiam
Piotr

wtorek, 2 marca 2010, 11:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Vegas - obsługiwane f
U mnie Sony Vegas 9 Pro wczytuje bez problemu. Zainstalowanie np. ffdshow powinno pomóc.

wtorek, 9 marca 2010, 17:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]