Teraz jest piątek, 23 października 2020, 23:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Vegas się zawiesza 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Vegas się zawiesza
Witam, jestem po formacie, kiedy uruchamiam Vegasa i zacznę prace w pewnym momencie program się zawiesza, najczęściej kiedy wrzucam coś na time line. Przed formatem było w porządku do czasu. Myślałem że to jakiś wirus lub za brak miejsca na dysku i dlatego sformatowałem. Kiedyś już się z tym uporałem niestety nie wiem jak, tak więc proszę o pomoc i wszelkie wskazówki.

piątek, 12 marca 2010, 13:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Vegas się zawiesza
A nie masz przypadkiem kreconego procesora czy cos?
Chociaz bardziej podejrzewam walniete kodeki. Napisz jakie uzywasz. Ja mam klite i dziala wysmienicie.

poniedziałek, 15 marca 2010, 00:05
Nowy
Nowy

Przepraszam za długą nieobecność, sprawa wyjaśniona. Problem błędów systemowych zażegnałem pozbywając się dr watsona (dwwin.exe) czyli narzędzia które wykrywa i loguje błędy systemu i uruchomionych programów.

środa, 31 marca 2010, 06:25
Nowy
Nowy

Jednak się myliłem. Błędów systemowych co prawda się pozbyłem ale kiedy przeglądam moje materiały w projekt media czyli przesuwam suwakiem program się zawiesza. Zainstalowałem kodeki o których wspominałeś.

Paramtery komputera są zgodne z wymaganiami programu:

-Inter Core 2 Duo E 6850 2x3.00GHz
-NVidia GeForce 8800 GT
-2 GB RAM

Jeszcze jedna bardzo ważna kwestia, materiały które próbuje zmontować są formatu MOD(MPEG2) jednakże aby importować MOD muszę ustawić all files ponieważ program samego MOD'a nie widzi. Czy to może sprawiać że "program nie odpowiada"??

środa, 31 marca 2010, 07:55
Bywalec
Bywalec

To wygląda na jakieś problemy z kodekiem mpeg2 - zapewne przed formatem miałeś zainstalowane jakieś inne - lepiej sprawujące się na Twoim sprzęcie. Ciężko powiedzieć, może pomoże ffdshow, choć lepszym wyjściem byłoby spojrzenie do starej konfiguracji i zainstalowania podobnego zestawu. Po prostu trzeba eksperymentować.

środa, 31 marca 2010, 09:53
Nowy
Nowy

Wypróbuje twoją radę tymczasem od 5 rano kombinowałem ze zwiększeniem pamięci wirtualnej, przeniesieniem mediów do innego katalogu,co za tym idzie na nowo utworzyłem pliki sfl podczas importu. Media miałem w dwóch folderach kamerowane w różnym czasie, taki więc niektóre materiały widniały pod tą samą nazwą np. MOV013.MOD, to też już pozmieniałem na wszelki wypadek. Innych podpowiedzi jak do tej pory w sieci nie znalazłem. Czekam na dalsze wskazówki.

Przetestowałem Codek MPEG2 Stinky's oraz pakiet codeków ffdshow, niestety bez zmian. Program wiesza się w przeciągu 5-7 minut od uruchomienia głównie podczas korzystania z w/w suwaczka w project media.Co zauważyłem, cały program pracuje bardzo płynnie, w jednej chwili przenoszę całość multimediów na timeline. Kiedy się wiesza, czas oczekiwania na jego zamknięcię jest bardzo długi, w tym czasie tworzy się autosave a kombinacja ctrl+alt+del (zakończ proces) nie reaguje nawet po kilku próbach. W końcu sam się zamyka.

środa, 31 marca 2010, 11:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a tak z ciekawości pirat czy oryginał?

środa, 31 marca 2010, 15:02
Nowy
Nowy

Oryginał, ale to nie ma nic do rzeczy bo działał a nie działa. Jestem przekonany że nie jest to wina programu a systemu. Nachodzi mi jeszcze na myśl kwestia Serwis Pack'a. Wcześniej miałem 2 a teraz zaktualizowałem do 3. Ponoć SP3 zasysa trochę RAM'u i to może być przyczyną. Niestety jest to związane z formatem, no ale cóż- w końcu będę musiał to zrobić :(. Co o tym sądzicie? Czy to może być przyczyną moich problemów?

czwartek, 29 kwietnia 2010, 20:55
Stały bywalec
Stały bywalec

a z ciekawości zapytam... dlaczego przy niektoryvch efektach fx nalozonych na obraz vegas strasznie zmula. Np. circa 1980 old movie.
Ma ktoś tak?
Braki w sprzęcie wykluczam.

poniedziałek, 26 lipca 2010, 23:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]