Teraz jest wtorek, 1 grudnia 2020, 08:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Vegas sie wiesza podczas renderingu 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Vegas sie wiesza podczas renderingu
Witam,
Mianowicie mam nastepujacy problem a moze ktos tu zaglada,kto bedzie wiedzial jak sobie z tym poradzic i podzieli sie wiedza lub doswiadczeniem.
Podczas renderingu projektu filmu 1,5h skladajacego sie z mpeg ts,
vegas pro 8c wiesza mi sie na 37%.
Na poczatku renderowalem calosc.Wyskakiwal blad jak dla mnie nie do zidentyfikowania,wiec zaczalem rendering na partie.No i doszedlem do momentu zwykle zawieszajacego sie i tu program sie wykrzaczyl.
Sprobowalem wiec ominac ten moment i przeszedlem do dalszych czesci filmu ale program pokazal wywieszke aby zamknac wszelkie aplikacje poniewaz ma za malo pamieci :roll: .Podczas renderingu staram sie nie korzystac z innych aplikacji wiec vegas ma pelne pole do popisu,tymbardziej ze efektow za duzo nie wstawialem a magic bullet jedynie do poprawy kolorkow co powoduje niestety zjazd wydajnsci bo jedynie do 30-40% wydajnosci procesora.
Zwykle dawalo sobie rade bez problemu z wieksza iloscia fajerwerkow.
Przeinstalowalem vegasa oraz odswierzylem wnetrze jednostki usuwajac kurz ale problem nadal istnieje,dlatego postanowilem zwrocic sie z prosba o pomoc na forum.
Na dysku systemowym sa 2 partycje,tam gdzie jest win i vegas jest 260GB wolnego,
na drugim dysku docelowego zapisu jest 180 GB wolnego.
Dzialam na intel q9550,RAM 4GB DDR2,windows xp home edition,grafika Gforce 9500 GT 1GB DDR2.
Z gory dziekuje za wszelkie posty i poswiecony czas w mojej sprawie.

czwartek, 30 września 2010, 17:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Vegas sie wiesza podczas renderingu
Po pierwsze: czy komputer jest kręcony?
Po drugie... masz pewnie dwie kosci ramu po 2GB. Wyciagnij jedna, potem wsadz druga... jesli na jednej bedzie wysyp to masz odpowiedz.

czwartek, 30 września 2010, 20:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Komp nie jest krecony,nie lubie takich rzeczy robic a tym bardziej w kompie do pracy.
Renderowalem na czesci i powiem ze dalsze czesci poszly normalnie i na koniec powrocilem do miejsca z problemem i stal sie cud jak zapowiadal premier :)
Wyrenderowalo wszystko,teraz obadam co sie wydarzy po podstawieniu projektu do architekta.
Czy myslisz ze nadal powiniennem sprawdzic kosci bo faktycznie mam 2x2GB
jak dobrze pamietam chyba dragon czy cos takiego.
Ale z punktu widzenia stanu rzeczy faktycznie mozesz miec racje.Tylko jak wytlumaczyc fakt ze po kilku probach felerny odcinek udalo sie wyrenderowac.
Dziekuje za logiczna wskazowke.

czwartek, 30 września 2010, 23:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Powiedz, czy reinstalowales tez system... sprawdz jeszcze kodeki (ja tam instaluje klite i nic wiecej- nie mam problemow zadnych).
A kosci to koniecznie sprawdz! Po co sie meczyc z kombinowaniem... sprzet musi dzialac, a jak nie dziala to trzeba naprawic. Na dluzsza mete nie da sie prowizorki uprawiac :) chodz mowia ze najtrwalsza...

piątek, 1 października 2010, 22:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No tak masz racje z ta prowizorka :D ale lubie jak cos dziala niezawodnie.
Kosci sprawdzilem i obydwie dzialaja.Systemu nie reinstalowalem ale zrobilem to z vegasem i architektem.
Kodeki uzywam rowniez K-Lite zawierajacego ffdshow.
Wrzucilem film do ponownego renderingu i zobaczymy co teraz wyjdzie.

sobota, 2 października 2010, 18:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ewentualnie sprawdz czy na procesorze jest jeszcze pasta :) Moze skubaniec sie grzeje? Ja jak za bardzo podkrecilem swojego kompa to tez sie sypal... tylko na vegasie :D

sobota, 2 października 2010, 19:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mialem gdzies przy instalacji windowsa programik co pokazywal temp tylko nie wiem czy go instalowalem ostatnio a rozbierac mi sie nie chce bo mam radiator z wentylatorem na wcisk i zatrzaski i pamietam ze to byla meka zeby dobrze przymocowac tymi zatrzaskami z mimosrodem do plyty.Ale juz po 1h20min jest 17% ukonczonych i pokazuje ze do godz 2 zrobi jak sie nie wykrzaczy.Jak sie zbuntuje to bede szperal a jak nie to nastepnym razem skorzystam z lepszego pomyslu niz MB do koloru bo taki material moze zrobic w 3-4h.Co do jakosci materialu to jestem zadowolony w 100% wiec dodam ze kodery z vegasa dzialaja elegancko co potwierdzilo sie na ekranie full hd tv.

sobota, 2 października 2010, 20:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No i wywala.
Moze zrobie to na jednej kosci albo jak nie pojdzie to pozycze dwie inne.
Procek sie nie grzeje ma stale 41-42 stopnie.

sobota, 2 października 2010, 21:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zmienilem system i przeinstalowalem jeszcze raz programy i chodzi.
Dzieki za pomoc.

poniedziałek, 4 października 2010, 14:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]