Teraz jest poniedziałek, 6 lipca 2020, 10:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Czy Forum o Sony Vega padlo ? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Czy Forum o Sony Vega padlo ?
Od pewnego czasu forum o S.V. jest niedostępne. Czyżby to jego koniec?

środa, 20 listopada 2019, 19:40
Moderator
Moderator

Post Re: Czy Forum o Sony Vega padlo ?
Oj weź, bo mi się na wspominki zbierze. :wink:
Forum Pinnacle'a na stronie firmy KSK Dystrybucja, to już tylko jurekwejh pamięta. Forum Filmowiec gdzie królował kiedyś Świętej Pamięci Piotr Kulesza, to pamiętają GrassHoppeR, fransua... Kilkaset pomocnych wejść dziennie nie było rzadkością na tych forach. Wizyty wspaniałych zawodowców, jak Jarosław Barzan - również, ale też niezmiernej kultury, wielkiej cierpliwości i ogromnie pomocnego mocno już wtedy starszego kolegi Tej. Obydwa te fora na dzień dzisiejszy nie istnieją. Szanse na odrodzenie Filmowca są już jedynie iluzoryczne.
Teraz na forach filmowych hula wiatr. Oprócz garstki wytrwałych u nas, jeszcze tylko FilmUser trzyma się mocno.

środa, 20 listopada 2019, 21:37
Moderator
Moderator

bo i popytu nie ma na wiedzę, i satysfakcji z udzielania porad brak...
a chwalić się kto ma dłuższy obiektyw też nie ma większego sensu. wiadomo, że ja. 8)
to se ne wrati, jak bryczki i wylewanie nocnika za okno.
może i dobrze. niech żyją tutoriale na jutubie...

środa, 20 listopada 2019, 22:45
Nowy
Nowy

Było też forum na stronie FO-TON gdzie w niewybredny oceniano Piotra z Krakowa,ponadto na stronie stowarzyszenia wideofilmowców z Żyrardowa było nie za aktywne forum

czwartek, 21 listopada 2019, 07:50
Moderator
Moderator

Zmieniłem u Ciebie nazwisko na imię temu z Krakowa, bo RODO. :mrgreen: Nawiasem mówiąc - gdzie go nie było. Wszędzie gdzie widziałem ludziska po nim jechali. Pewnie dlatego, że był nachalnie egoistyczny. Nawet nie za bardzo umiał udawać że chce pomóc, czy nawet tylko pogadać. Wszędzie wciskał kit, żeby u niego (taki sam jak gdzie indziej, albo i gorszy) komputer kupić, bo nie tylko liczy lepiej, ale i sam montuje. :D
Popatrzyłem dziś na forum videodslr. Ostatnia aktywność trzy tygodnie temu w jednym dziale, półtora roku w innym, ale co ciekawe 9 miesięcy w jeszcze innym i nic. :wink: Ewidentnie fora przeżywają kryzys. Kto wie. Może faktycznie to ten obiektyw kolegi... :?: No offence oczywiście. :wink:

czwartek, 21 listopada 2019, 08:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

GrassHoppeR napisał(a):
a chwalić się kto ma dłuższy obiektyw też nie ma większego sensu. wiadomo, że ja.

A wiadomo kto ma grubszego? 8)

poniedziałek, 25 maja 2020, 20:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Obserwuje ostatnio, czeste jednorazowe wejscia i zapytania ciagle o to samo (nawet sie szukac nie chce).
Czasy sie zmieniaja, filmowanie stalo sie prostsze (dla amatora) dzis malo kto aparat czy kamery uzywa, skoro komorki nawet niezle to robia (nie ukrywam, ze sam na wakacje aparat juz rzadko zabieram)
Skonczyly sie czasy kaset czasem jeszcze tylko plyty, to i problemow mniej, nie ma problematycznego zgrywania z kaset i konwersji, wszystko dzis w plikach, stad tez i zapytan mniej, tak jak Grass napisal jutuby tez swoje robia.

wtorek, 26 maja 2020, 01:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No i nie ma durnego interlace'u oraz kolejności półobrazów.

sobota, 30 maja 2020, 13:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeszcze problematyczne asynchro obrazu i dzwieku (tanie grabery)

sobota, 30 maja 2020, 16:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przede wszystkim, to ludzie się zrobili jacyś nieśmiali. No, wstyd zapytać, to jakby obciach. Teraz jest moda, że każdy rodzi się PRO, a nawet PRO Mark VIII.
A jednocześnie ludzie szukają wiedzy, tylko tak cichaczem.
Nawet na naszym forum, jak zjadę do liczników, to przeważnie jest te 200-400 osób niezalogowanych, ale siedzących na forum. A w apogeum dystansowania to myślałem, że padnie nowy rekord frekwencji, bo licznik stukał po 1200-1300 ludków na każde 5 minut. I spora część dalej zagląda.
Myślę, że wirus przykuł ludzi do "online" i fora mają szansę na drugą młodość.
Dużo złego narobiły fora tzw. konsumenckie, gdzie wciskano ludziom kit i marketing szeptany.
Trzeba robić swoje, skuteczna pomoc zawsze będzie przyciągać.
Tu została może nie tak liczna, ale fachowa i życzliwa ekipa.

Bardziej mnie martwi to co się dzieje na forach, które z definicji miały być pro-pro-pro. Czy raczej to, że nic się tam nie dzieje. Tak kiedyś dmuchali balon, a on gdzieś cichaczem pękł i powietrze uszło.
A trzeba być zawsze otwartym na świat, na ludzi i na nową wiedzę, bo rzeczywistość nie zastyga.
Szczerze im życzę, żeby odbili się od dna zgnuśnienia, samozachwytu i sporadycznych wojenek. Bo żal tam zaglądać.

niedziela, 31 maja 2020, 01:04
Bywalec
Bywalec

Kolego Posiwiały, na te niektóre fora o których napisałeś, to strach zaglądać...
A dla Was wszystkich Panowie, wielkie podziękowania za poświęcany czas na forum i dzielenie się fachową wiedzą!

niedziela, 31 maja 2020, 19:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

O jakich forach mowicie? dla mnie takim nieco zbyt nawiedzonym forum bylo canon board, byli tam fachowcy nie da sie ukryc, ale jakies takie to towarzystwo zbyt pro pro pro, przestalem juz dawno tam bywac.

niedziela, 31 maja 2020, 21:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Po poście Posiwiałego, aż sam sprawdziłem ilu ludzi odwiedza forum. No i tylko mogę mu przyklasnąć.

poniedziałek, 1 czerwca 2020, 12:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]