Teraz jest poniedziałek, 18 listopada 2019, 15:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Pinnacle Studio i Pentium 4 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Pinnacle Studio i Pentium 4
Witam!
Złożyłem sobie ostanio komputer z procesorem Pentium 4 3,0ghz. Procesor ten jest wyposażony w technologię Hyper-Threading. W związku z tym mam pytanie czy program Pinnacle Studio 9.3 wogóle wykorzystuje tą technologię? Dodam,że jak przeliczam jakiś filmik na avi-ka to procesor jest wykorzystywany tylko w 50%,a czy jest możliwość, żeby on pracował w 100%?

Pozdrawiam

niedziela, 27 marca 2005, 17:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli program nie wspiera wieloprocesorowości, to użycie procka z technologią HT może być max 50%, oczywiście jeśli żaden inny program w tym czasie czegoś tam sobie nie liczy. 50% przy HT można okreslić jako równoważne 100% dla procka bez HT. Wszystko powyżej 50% to korzyść z technologii HT. Chyba w miarę zrozumiale to napisałem :)

Damian

niedziela, 27 marca 2005, 17:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Znalazłem w biosie opcje,że można całkowicie wyłaczyć Hyper-Threading i wtedy na wykresie przy przeliczaniu procesor chodzi w 100%, natomiast gdy jest właczony Hyper-Threading to procesor chodzi na 50% czyli rozumiem że to jest to samo tak?? Czyli ten Hyper-Threading jest po to żeby jeszcze można było korzystać z innych aplikacji,a co do wydajnosci to niema nic wspólnego?

Pozdrawiam

niedziela, 27 marca 2005, 20:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W Twoim przypadku najprawdopodobniej dyski nie wyrabiają (albo masz jeden, albo masz źle podzielone partucje źródłowe i docelowe). Jeśli dyski CI nie wyrabiają lub masz mało pamięci (<256) to nie ma się co dziwić, że procek się nudzi. I dlatego często na Forum mówi się o dwóch lub nawet trzech dyskach do montażu.

czwartek, 31 marca 2005, 00:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]