Teraz jest czwartek, 17 października 2019, 10:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 PRZEZROCZYSTOSC 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post PRZEZROCZYSTOSC
mozna uzyskac taki efekt ze klade dwa klipy na tasmie i polowa gornego jest przezroczystawtedy na jednej polowie jest gorny klip na drugiej dolny ?

ps. obraz w obrazie i obciecie klipow do polowy by lezaly obok siebie mnie nieinteresuje....pytam o konkretnie przezroczystosc polowy kadru

poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 20:47
Moderator
Moderator

jako video3 czarno-biała mata (górne pół białe/dolne czarne) i track matte na klip na video2. drugi klip na video1. będzie działać. albo wykorzystaj image matte. w borisie w zakładce crop albo mask na górnym klipie zwiększ "bottom" albo "top". w afterze załóż maski, albo matte albo wipe możesz też założyć na górny klip...

pozdro

poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 21:41
Bywalec
Bywalec

GrassHoppeR: poexperymentowałem troche z ustawieniami i udalo mi sie zrobic ten efekt za pomoca track matte w AP 1.5, choć gdy będe robił to drugi raz też będe musial chwile experymentować po niedokońca rozumiem działanie tych ustawien.
Ale mam 1 problem:
Chciałbym aby maska się animowała, więc za pomoca keyframes zmieniam wartosc rotation i wszystko jest ok, maska sie animuje, ale efekt pozostaje ten sam, znaczy sie gdy dam maske(video-3) na niewidocznosc to przenikanie z biegiem filmu sie nie zmienia, wyglada to tak jak by video1 i video 2 czerpały walściwości tylkoz pierwszej klatki video-3,(choć kiedy nawet pierwszą klatke obroce o kilka stopni to i tak wartswy video1 i video2 czytaja tak jakby video3 ale przed zmianą wlasciwosci).Dlaczego tak jest?

(poradziłem sobie z tym exportujac ruszająca sie maske jako klip pozniej importujac go wstawilem na video-3, ale twoja odpowiedz pomoglaby mi lepiej zrozumiec ten program i zrozumiec dzialanie masek.)

niedziela, 13 listopada 2005, 22:54
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]