Teraz jest wtorek, 15 października 2019, 05:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 "Nie można otworzyc pliku wideo" 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post "Nie można otworzyc pliku wideo"
Witam ! Mam Pinnacle 9 i kiedy chce otworzyc film do edycji (ten w jakosci DV) wyskakuje to polecenie ze blad otwarcia. Moze to byc spowodowane tym ze film zgrywalem innym programem ?

wtorek, 8 listopada 2005, 00:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wtorek, 8 listopada 2005, 02:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post A jaki masz system plików
na dysku FAT czy NTFS ? Jaki system operacyjny?

wtorek, 8 listopada 2005, 02:56
Bywalec
Bywalec

Post Re: "Nie można otworzyc pliku wideo"
piotrekk napisał(a):
Witam ! Mam Pinnacle 9 i kiedy chce otworzyc film do edycji (ten w jakosci DV) wyskakuje to polecenie ze blad otwarcia. Moze to byc spowodowane tym ze film zgrywalem innym programem ?

zasadniczo, to jakim programem zgrywasz nie powinno stwarzac takich problemow (jesli oczywiscie zgrywasz w formacie DV, nie jakims wewnetrzym/nietypowym). sprobo otworzyc ten plik w roznych programach (np. ulead vs/ms , adobe premiere, vegas video, czy chociazby VirtualDUB itd...) jesli otrzymasz taki sam komunikat, to ja stawialbym raczej na to, ze w jakis sposob ten plik zostal uszkodzony... no i pamietaj, ze masz podzial na roozne typy plikow DV, z ktorych najbardziej popularne i uniwersalne to Type-1 i Type-2...

ps. a czy wogole mozesz otworzyc (i zobaczyc ;] )te pliki w systemowym(albo jakims innym) playerze ?

wtorek, 8 listopada 2005, 05:22
Nowy
Nowy

Windows XP sp2, system plików NTFS. Bez problemu otwiera sie w Ulead VS 9, Vegas 6, czy Pinnacle 10..........(nie bede uzywal Pinnacle 10 ze wzgledu na mozliwosci komputera) Rowniez nie ma problemu z otworzeniem pliku normalnie w Windowsie przez playera tak wiec nie jest on uszkodzony. A typ pliku DV to Type-1.

Nie mam pojecia co jest grane...........

wtorek, 8 listopada 2005, 07:35
Bywalec
Bywalec

no faktycznie dziwne troche to jest, ale z tego co piszesz wynika, ze raczej cos z tym pinnacle9 jest nie tak ( w sensie moze ktores pliki zostaly uskodzone w jakis dziwny sposob - rozne sytuacje sie zdarzaja)... moze jeszcze sproboj (chociaz znajac zycie i takie sytuacje ;] napewno juz to zrobiles) odinstalowac p9 i zainstalowac ponownie - wiem ze banal, ale co szkodzi sprobowac jesli jeszcze tego nie robiles, no ale jezeli i to nie pomaga... to nie wiem ;/

ps. hmm.. a sluchaj, mozesz otworzyc w tym p9 jakiekolwiek inne pliki DV? masz problemy z innymi plikami, czy tylko konkretnie z tym jednym ?

wtorek, 8 listopada 2005, 17:53
Nowy
Nowy

Próbowalem chyba wszystkiego ;) i moral taki że nie odtwarza innych plikow DV zgranych wczesniej ale odtwarza bez zadnego problemu zgrane tym wlasnie programem. Mysle ze moj problem wynika z mojego niedoswiadczenia w tej dziedzinie i po prostu moze zgralem tamte filmy uzywajac (lub nie) jakis funkcji ktore mogly wplynąc na ten plik negatywnie. Zobacze co sie da zrobic z tamtymi filmami i zaczne cala zabawe od nowa w Pinnacle ;)

Dzieki za zainteresowanie i pozdrawiam ;)))

Aha ! Jakby komuś przyszło cos do głowy jak to rozwiazac to niech sie odezwie ;)

środa, 9 listopada 2005, 00:56
Nowy
Nowy

ZNOWU PROBLEM !!! Podczas zgrywania filmu w Pinnacle 9 zauwazylem ze trace mnóstwo klatek !!! Po uplywie 30 sekund utracono ok 100 ! Zgralem na dvd-rw jakies 2 min filmu i strasznie skacze !!!!!!!!!! Pozniej zgralem film w formacie DV z Windows Movie Maker i bylo OK.... Ten Pinnacle chyba jakis trefny ! Zalezy mi na tym programie ze wzgledu na mozliwosc robienia automatycznych teledysków i nie wiem co robic.

Czy da się zapisac teledysk zrobiony w WMM w formacie DV tak żeby użyc go pozniej jako osobna scene ??

Pliiiiiis HELP !!!!!!!!!!!!!!!!!!

środa, 9 listopada 2005, 14:05
Bywalec
Bywalec

[..] A typ pliku DV to Type-1. [...]

Piotrek, wez jeszcze sproboj taki manewr :

http://divx.howto.pl/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownloaddetails&lid=148

przelec ( lylko bez skojarzen prosze :) ) te aviki tym programem (o ile sobie przypominam, to nie wymaga dodatkowego miejsca na "nowe" pliki, na oryginalach jest wszystko przeprowadzane. powinno pomoc. napisz co zdzialales.

czwartek, 10 listopada 2005, 20:54
Nowy
Nowy

Cactoos jesteś geniuszem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wszystko dziala elegancko ! Dzieki WIELKIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ta aplikacja przerobila tylko Type-1 na Type-2 i pomogło ;)

Pozdrawiam noi zabieram sie do roboty !!!

piątek, 11 listopada 2005, 14:47
Bywalec
Bywalec

jesteś geniuszem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ales mnie rozbawil :] tutaj powinno sie napisac, czumu Ci goscie z pinnacle systems sa takimi lamerami, ale dobrze ze nie napisales, bo uzytkownicy tego programu teraz pewnie zjedza mnie , a nie Ciebie :D

piotrekk napisał(a):
Wszystko dziala elegancko [...]
[...] zabieram sie do roboty !!!

i o to chodzi. powodzenia i super produkcji zycze!.

piątek, 11 listopada 2005, 21:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]