Teraz jest wtorek, 23 lipca 2019, 18:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Strasznie wolne renderowanie, co robić? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Strasznie wolne renderowanie, co robić?
Mam program pinnacle Studio v10.5. filmy analogowe przechwytuje z urządzenia "Dazzle 150" oraz importuje tytuły DVD (mam kamerę DVD). Przy edycji nie ma większych problemów.
Natomiast problem występuje przy renderowaniu. Nie rozumię czemu trwa to tak długo, po prostu przy filmie o długości 1 godz. i 20 min to muszę zostawiać na noc włączony komputer. Nie ma to znaczenia czy czy to jest film pochodzący z z przechwytywania czy z DVD. nie dziwił bym się gdy by to była kowersja DVD na divix ale DVD na DVD tyle to trwa?

Mój srzęt to prcesor Athlon 1700, karta grafiki GeoForce 5200, 768 Mb RAM i 90 GB wolnego miejsca na dysku.

Co mam zrobić?

niedziela, 19 lutego 2006, 15:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

może masz zasyfiony komp czymś i dlatego... ja np. kiedyśchciałem sobie przekonwertowac film na svcd ( ogolnie powinno trwac na moim kompie P4 3Ghz 1gb ram r9600pro około 3 h ) ale miałem tak zasrany za przeproszeniem komp potem sie okazało i robiło sie 12 h :P

PS. Chociaż moge nie miec racji :P

niedziela, 19 lutego 2006, 20:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Twój sprzęt pod STUDIO 10 nie robi szoku i niestety może tak trwać a powodów może być wiele proponuję jak wyżej "odsywić"komputer Studio najlepiej pracuje na czystych systemach bez zbędnych śmieci. U mnie rendering materiału godzinnego trwa srednio 1,5h (komputer jak widać w stopce) ale materiał który posiada bardzo mało przejść i proste menu.
Proponuję:
- wykonać DEFRAGMENTACJĘ dysku (bardzo dużo skraca czas renderingu),
- najlepiej gybyś materiał zrzucony z kamerki miał na innym dysku fizycznym i zapisywał materiał wyjściowy też na inny fizyczny dysk wtedy pojedynczy dysk nie musi jednoczesnie odczytywac i zapisywac, oczywiscie przydałby sie jeszcze najlepiej 3 dysk na plik wymiany
- moc procesora przy renderingu ma najważniejsze znaczenie ( dlatego jeśli wrzucasz dużo pzejśc lepiej materiał zrenderować krótkimi partiami np po 15 minut skomresować do DV(avi), a później zapisać w projekcie wyjściowym całośc do DVD wtedy komputer przy przeliczaniu do DVD zajmie sie tylko przeliczeniem MENU ewentualnie kilku przejśc i ozpocznie kompresję do DVD.
- moim zdaniem 1GB dla STUDIO 10 to napawdę minimum, chociaż o samego renderingu 1GB czy 2 GB nei robi różnicy, ale 512 a 1GB to przepaść.

Ja też rendering zostawiam na noc i nie widzę w tym problemu bo dla mnie czy 1h renderować będzie 2 godziny czy 8 to i tak bez różnicy żeby zrobił jak wstanę :):):).

niedziela, 19 lutego 2006, 23:41
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Strasznie wolne renderowanie .
Witam ,

przedewszystkim zacznijmy od tego w jakim formacie Pan przechwytuje ? Przechwytująć w AVI dużo wolniej renderuje . Mozna przechwytywać materiał VHS odrazu w MPEG (w czasie rzeczywistym), i zrenderowanie 1.30 h filmu powinno trwac mniejwięcje tyle samo . W zalezności od możliwości Pańskiego komputera(procesor minimum 2,5Gh), i zastosowanych efektów . :D

niedziela, 12 marca 2006, 12:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam, sam uzywam Dazzle 150, filmy vhs przechwytuje i koduje w locie do mpeg2 (w pełnej jakosci DVD= 1,5h filmu to około 4,3GB) Potem tylko Menu i chaptery w Programie do authorinhu. 1,5h zrzucanie + 35' authoring z nagraniem dvd.

niedziela, 12 marca 2006, 22:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]