Teraz jest wtorek, 15 października 2019, 05:54

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Opóźnienia dźwięku- proszę o pomoc 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Opóźnienia dźwięku- proszę o pomoc
Na początku muszę powiedzieć ,ze jestem początkującym w tej kwestii. Przeczytałem wiele postów dotyczących problemów z dźwiękiem ,ale żaden nie dotyczył takiego przypadku.Przerzucam stare nagrania z VHS na Dvd za pomocą Dazzle 120. Po utworzeeniu projektu, tworzę dysk i do tej pory jest wszystko OK, ale po odtworzeniu płyty okazuje się ,że na początku nagrania dzwięk jest zsynchronizowany ale już po około 20 min. mocno rozjechany. Ten sam projekt odtworzony z komputera (ale nie z płyty) nie budzi żadnych zastrzeżeń. Co robię źle? Jaka może być tego przyczyna? Czy to wina nagrywarki?
Najpierw pracowałem na kompie z procesorem Athlon 1700 Xp , radeon 9550 ,następnie wymieniłem na athlona 2500 barton myśląc ,ze to załatwi sprawę .
Nic to jednak nie pomogło.
Proszę o małą pomocI z góry dziękuję.
robs6

poniedziałek, 27 lutego 2006, 23:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Proponuję
Zgrywać materiał z VHS-a programem które dzieli go na kawałki np. 5minutowe. Zobaczysz że pomoże. Wypróbuj scenalyzera i ustaw w opcjach dziel na 5 minutowe kawałki. Potem wszystkie połącz lub od razu z nich kompresuj do mpg-a.

wtorek, 28 lutego 2006, 12:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ale kolega zaznaczyl wyraznie, ze rozjechany dzwiek ma dopiero po wypaleniu plyty! A wiec w fazie autoringu i zapewne rekompresji materialu nastepuje brak synchronizacji. Mam 2 propozycje. Przechwytuj material w formacie docelowym, czyli mpeg2. Potem podczas autorindu zaznacz aby material nie byl ponownie kompresowany. Po drugie mozesz sprobowac uzyc innego programu do autoringu plyt. Jezeli uzywasz programu pinnacle to sproboj stworzyc strukture plyty "bez jej wypalania" do pliku. Wtedy za pomoca np: PowerDVD mozesz to odtworzyc i zobaczysz czy dzwiek jest przesuniety. Winy napewno nie ponosi nagrywarka. Ona tylko wypala to co dostaje.

wtorek, 28 lutego 2006, 12:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]