Teraz jest poniedziałek, 14 października 2019, 20:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 ROZJECHANY DŹWIĘK - STRACIŁEM CIERPLIWOŚĆ 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post ROZJECHANY DŹWIĘK - STRACIŁEM CIERPLIWOŚĆ
Witam!
Wiem, ze wątek rozjeżdżającego dźwieku w STUDIO 9 był już poruszany wielokrotnie, ale niestety nigdzie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, czy ktoś ten problem w konkretny sposób obszedł, rozwiązał etc.

Przypomnę w czym rzecz: obraz rozjeżdża się z dźwiękim podczas renderowania w PS9 z AVI do DVD (vob). Z moich doświadczeń wynika, że dzieje się tak tylko wtedy, gdy próbuję zmieścić na płycie więcej niż 60 minut - z zaznaczeniem najlepszej jakości obrazu. Po wypaleniu tak zrenderowanego materiału na DVD okazuje się, że po ok. 20 minutach obraz i dźwięk nie idą w parze... :-(

Moje pytanie - czy jest w ogóle sens walczyć z tym problemem poprzez zmianę ustawień PS9, czy może lepiej zgrać projekt do AVI i powalczyć z kompresją i przygotowaniem DVD w innym programie? Jeśli tak, to w jakim?

pozdr.

czwartek, 18 maja 2006, 09:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

może to byc wina materialu który montujesz, jesli fillm ma pogubione klatki to objawiać się to bedize takimi wlasnie kwiatkami po wypaleniu na DVD.
Druga sprawa to montaż w Pinnacle które domyślnie ma dociągać pliki tak aby nei było przerw i tu własnie tak do końca nei jest , sprawdź materiał pod katem przerw (stosując duuuży zoom).
Trzecia sprawa to materiał który masz przechwycony może juz na starcie ma asynchron tj był przechwycony zbyt słabym sprzetem i powstał asynchron przy dłuzszym materiale.
I jeszcze jedno generalnei Studionei ma problemów z importowaniem dźwięków w innych foramtach ale najlepiej przekonwertuj mp3 jesli używasz na WAVE i podmień, a sam materiał musi mieć dźwięk próbkowany 44kHz. (problememmoże byc mniejsze próbkowanie 22 , 32 Khz)
Do tego dochodzą jeszcze uaktualnienia Studio aby być na bierzaco chociaż myśle że tutaj to nei jest problemem.

piątek, 19 maja 2006, 00:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie znam Studio 9, ale miałem podobny problem chociaż w innym programie. Sprawdź czy masz takie ustawienie w Data Rate> Recompres- ma być odznaczone (nie zaznaczone). Interleave ustaw na 1 frame. Nie gwarantuję na 100% bo moje doświadczenia wyszły z innego softu, ale może jest podobne do Twojego.

piątek, 19 maja 2006, 09:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Co do pierwszej - materiał był zgrany bez straty, więc tu było wszystko OK.
Kombinowałem z różnymi ustawieniami, straciłem ładnych kilkadziesiąt godzin, żeby zrenderować materiał po każdym nowym ustawieniu, ale w końcu dopadłem "gada".

Oto ustawienia, które rozwiązują problem braku synchoronizacji dźwięku w Studio9:

- Format wyjściowy: DVD
- Jakość wideo: Najlepsza jakość wideo
- Kb/s: STAŁA (!!!)
- Kompresja audio PCM
- Filtruj wideo - odznaczone

Na dole dołączam screen z ustawieniami.

W takiej konfiguracji zmieści się na dysku 4,7 GB ok. 61 min, więc przy edycji materiału trzeba to wziąć pod uwagę, bo inaczej program nie pozwoli nam na rozpoczęcie renderowania w takiej konfiguracji.

piątek, 19 maja 2006, 17:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]