Teraz jest sobota, 19 października 2019, 22:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Drżenie przy przejściach. 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Drżenie przy przejściach.
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Mam następujący problem, z którym nie mogę sobie poradzić. Otóż, jak dotąd materiał wideo zgrywałem jedynie z cyfrówek, obróbka w Pinnacle Studio Plus 9.4.2, kompresja w TMPGenc3. Jednak niedawno miałem przyjemność dokonania obróbki z kamery analogowej. Materiał zgrywałem za pomocą karty telewizyjnej, użyty program to Fly2000TV. Po dokonaniu obróbki i skompresowaniu (i nieważne czy za pomocą TMPGec3 czy Pinnacle) przy przejściach obraz drży.

Co może być nie tak?? Kombinowałem w TMPGenc3.0 Express zmieniając opcję "Field order" na Bottom field first albo Top field first. Na zmianę mam przy Bottom przejścia drżą a film jest ok, albo film drży a przejścia są ok.

Proszę o pomoc.

niedziela, 28 maja 2006, 14:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wygląda na to że przejści kompresowane sa z odwrotną kolejnoscia półpól niż reszta materiału ale to raczej niemożliwe. Zastanawiam się na jakich przejściach materiał drży być może wstawiasz tam jakieśc obrazki które niei sa rozdzielczością PAL, lub mają odwrotna kolejnośc półól, a druga sprawa to sam zgrywany materiał czy to jest na pewno pełen PAL 720/576?

niedziela, 28 maja 2006, 23:43
Bywalec
Bywalec

Dzięki za odpowiedź.

Ustawienia przy FlyTV2000 (zgrywanie z analogu):

720x576, RGB24, 25 FPS (z zaznaczoną opcją Use video at processing capture)

Video codec: (VfW) Panasonic DV CODEC (dvsd).

A jeśli chodzi o kolejność pól, to da radę w jakiś sposób przekonwertować żeby była odwrotna kolejność (chodzi mi o plik źródłowy)? Wtedy podmieniłbym plik i może by było dobrze??

A jeśli chodzi o przejścia użyte to: przejścia standardowe, Alpha Magic i Hollywood Magic FX - we wszystkich sytuacja jest ta sama.

Dzięki za odpowiedzi.

---------------------------------------------------
P4 2.8GHz HT, Asus P4P800-E Deluxe, 1GB RAM, 1*120GB Seagate SATA,
1*200GB Maxtor, Tagan 480W, LCD NEC 1970NX, WinXP Prof., Ubuntu 5.10 Breezy Badger

poniedziałek, 29 maja 2006, 15:56
Moderator
Moderator

kiedyś dawno temu z jakimś softem miałem problemy przy używaniu hollywooda, i (nie dam głowy) trzeba było coś zamieszać z ustawieniami pal/ntsc. ale to może był boris... w każdym razie poszperaj w ustawieniach.
...i napisz jakby co żeby mnie wyprowadzić z błędu.

pozdrawiam

poniedziałek, 29 maja 2006, 18:03
Bywalec
Bywalec

Tutaj chyba masz rację, Pedro79, z tymi półpolami (chociaż nie wiem o co w nich dokładnie chodzi). Zauważyłem, że jeśli chcę poddać kompresji materiał zapisany do avi z Pinnacle, ale z cyfrówki, to w TMPGEnc 3.0 Express wybieram opcję w Clip Info - Filed Order - "Top field first" i wszystko jest ok. Natomiast w przypadku materiału, który zgrałem z kamery analogowej, muszę wybrać "Bottom field first", ponieważ przy "Top..." obraz cały drży.

I tutaj tkwi problem, w jaki sposób przerobić materiał źródłowy tak, aby odwrócić kolejność półpól ? Czy jest taka możliwość? Ponowne zgranie materiału z kamery nie wchodzi w rachubę, niestety :(

Do GrassHoppeR: nawet jeśli użyję przejść standardowych albo Alpha Magic i tak przy przejściach obraz drży.

-------------------------------
P4 2.8GHz HT, Asus P4P800-E Deluxe, 1GB RAM, 1*120GB Seagate SATA, 1*200GB Maxtor, Tagan 480W, LCD NEC 1970NX, WinXP Prof., Ubuntu 5.10 Breezy Badger

poniedziałek, 29 maja 2006, 19:12
Moderator
Moderator

jak szarpie to prawie pewna kolejność. musisz wiedzieć z jaką kolejnością pól obrabiasz materiał, bo trzeba w paru miejscach ustawić (standardowo BFF) żeby uniknąć podobnych niespodzianek.
jeśli mieszasz różnego rodzaju materiał to poniesiesz klęskę. żeby zamienić kolejność pól należy przelecieć materiał filtrem "revers field dominance". wpisz sobie w wyszukiwarkę. osobiście używam takiego plugina z VirtualDubem już podczas kaptura, żeby uniknąć rekompresji - mam kartę na bt878 i przechwytywany materiał ma BFF.

pozdrawiam

poniedziałek, 29 maja 2006, 20:27
Bywalec
Bywalec

Zainstalowałem VirtualDub'a, a w nim wybrałem filtr "field swap". Okazuje się, że faktycznie problem leży w tych półpolach. Skompresowałem część materiału, jest ok ale nie do końca, tzn. obraz lekko drży, nie jest całkowiecie stabilny tak jak skompresuję bez przejść z opcją "Bottom field first".

GrassHoppeR, nie mogę znaleźć tego filtra "Revers...", mógłbyś mi go podesłać na skrzynkę, albo podaj stronkę, jeśli możesz?

Mój e-mail: rzimek@wp.pl

poniedziałek, 29 maja 2006, 20:57
Moderator
Moderator

http://members.lycos.co.uk/grasshopper/reverse10.zip

poniedziałek, 29 maja 2006, 21:37
Bywalec
Bywalec

Dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi. Problem rozwiązany za pomocą programu Virtualdub i podesłanego przez GrassHoppeR filtra "Reverse field dominance".

Wielkie dzięki. :D

-------------------------------
P4 2.8GHz HT, Asus P4P800-E Deluxe, 1GB RAM, 1*120GB Seagate SATA, 1*200GB Maxtor, Tagan 480W, LCD NEC 1970NX, WinXP Prof., Ubuntu 5.10 Breezy Badger

poniedziałek, 29 maja 2006, 22:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]