Teraz jest czwartek, 24 października 2019, 02:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Przechwytywanie materiału - Jaki format? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Przechwytywanie materiału - Jaki format?
Witam,

No, muszę się pochwalić że jestem już po zrobieniu swojego pierwszego filmu :)

Materiał do edycji ściągam jako DV. Faktem jest że godzina to jakieś 12 Gb i przy długim filmie i dużej ilości przejść program PS 10 trochę zaczyna mulić, ale da się coś zrobić oczywiście. W weekend spotkałem się ze znajomym, który powiedział mi żebym ściągał materiał do kompa jako MPEG, gdyz nie zauważę różnicy a lżejszy materiał nie będzie mulił kompa.
Co o tym sądzicie, macie jakieś swoje doświadczenia w tym temacie? Czy faktycznie nie widac różnicy w jakości kiedy póżniej zrobiony film wypuści się na płytke czy taśmę?

Będę wdzięczny za odpowiedzi, bo ze smutkiej obserwuje, że posty czyta dużo ludzi a odpisuje zaledwie paru :(

Pozdrawiam
Robert

poniedziałek, 12 czerwca 2006, 12:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jezeli masz material DV to powinien byc montowany jako DV. I nie sluchaj kumpla bo mowi glupoty

poniedziałek, 12 czerwca 2006, 12:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Co do DV jest to materiał bez strat jakości. MPEG2 jakość bardzo dobra i zajmuje o wiele mniej bo 1 około 2,35 GB. Jeżeli materiał wyjściowy z kamery był nagrany w odpowiednim oświetleniu itd. itp. to jakość MPEG2 będzie też bardzo dobra. Z tym, że ja bym ci radził najpierw robić filmy z formatu DV jest lepszy do obróbki przynajmniej ja tak uważam. Dopiero później zgrywaj do MPEG2. Jeszcze jedno jeśli będziesz kompresował np. później film z DV np. do dvix, xvid to będziesz miał lepszą jakość niż z MPEG2. A co do zgrywania odrazu z kamery na kompa do MPEG2 to ja to robie tylko wtedy, gdy jestem pewien, że nie będe dalej obrabiał tego materiału.

poniedziałek, 12 czerwca 2006, 12:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zgadzam się jw. do tego dodam że przy zgrywaniu do DV nie opciążasz mocno komputera, zgrywanie mpeg2 wymaga mocnego komputera min 2GHz aby móc programowo kompresować, dodatkowo mpeg2 bywa bardziej kłopotliwe przy monażu, jezeli zalezy Ci na jakości to AVI(DV), goły materiał bez montażu może być mpeg2.

środa, 14 czerwca 2006, 00:11
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]