Teraz jest środa, 23 października 2019, 16:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 miniaturki w menu 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post miniaturki w menu
w pinnacle studio 9:
robię menu z 3 miniaturkami i chciałabym, aby przejście z pierwszej miniaturki do dużegi fimiku nie wyglądało tak jak wygląda - menu, czarny ekran, film - chciałabym, żeby ta miniaturka się powiększała, aż w końcu zajmie cały ekran i zacznie się odtwarzać jako film. Czy da się zrobić coś takiego? Jeśli tak, to w jaki sposób. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

wtorek, 10 października 2006, 18:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Da się. Tylko musisz aby tak wyglądał początek klipu który odtwarzasz tą miniaturką. Czyli zrób taki efekt wejścia filmu. Trochę zabawy ale dać się da.

wtorek, 10 października 2006, 19:00
Nowy
Nowy

Kiedy mam klatkę |menu|film| to między menu i filmem jest ustawione przejście, ale wtedy odtwarzając widzimy menu, następnie znika menu, pojawia się czarny ekran i z czarnego ekranu powiększa się nasz filmik, aż zajmuje cały ekran. Ja chciałabym, żeby to z samej miniaturki się powiększał, bez pojawiania się w międzyczasie czarnego ekranu! Nie wiem czy dobrze się zrozumieliśmy ;)

wtorek, 10 października 2006, 19:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: miniaturki w menu
hanka napisał(a):
w pinnacle studio 9:
robię menu z 3 miniaturkami

Droga Haniu, za wiele wymagasz od tego programu.
Odpowiedź brzmi: nie da się czegoś takiego zrobić w Pinnacle.
Takiego czegoś nie zrobisz chyba w żadnym programie do authoringu (no chyba, że się mylę, choc nie sądzę,to niech mnie ktoś sprostuje).
Mozna oczywiście zrobić tak jak Ci radzi maximus, zrobic grafikę z miniaturka na srodku i zasymulowac menu, ale myslę, że nie o to Ci chodziło.

Pozdrawiam

wtorek, 10 października 2006, 19:37
Nowy
Nowy

Problem polega na tym, że mam 3 filmiki, które należą do 1 kategorii, i chodzi o to by pojawił się na jednej stronie tytuł kategorii + miniaturki 3 filmów. Następnie filmy muszą się odtworzyć (po kolei, jeden po drugim). Może macie jakieś pomysły, żeby to ciekawie wyglądało?

wtorek, 10 października 2006, 19:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Problem polega na tym, że mam 3 filmiki, które należą do 1 kategorii, i chodzi o to by pojawił się na jednej stronie tytuł kategorii + miniaturki 3 filmów. Następnie filmy muszą się odtworzyć (po kolei, jeden po drugim). Może macie jakieś pomysły, żeby to ciekawie wyglądało?

Jeśli chcesz ciekawe menu to zapomnij o Pinnacle
Polecam Adobe Encore 2.0 lub Workshop 2.0. Do tego Photoshop i możesz robić ciekawe kompozycje menu.

wtorek, 10 października 2006, 20:18
Nowy
Nowy

Adobe Encore to 400mb ściągania - muszę zrobić 10 takich "prezentacji", o których pisałam wyżej na piątek, czy nie znając tego programu zupełnie jestem w stanie zrobić coś co mnie jako tako zadowoli?

wtorek, 10 października 2006, 20:30
Moderator
Moderator

a ja będę bronić pinnacle poprostu nie wiecie co macie . zamiast efektu HFX użyj efektu wideo pod nazwą PRO DAP tam jest takie coś jak adorage . powiedzmy jeden z prostrzych i gotowych efektów .sala kinowa - odsłania się kurtyna za odsłaniającą się kurtyną widać początek filmu w tym momęcie ekran się do nas przybliża i zajmuje już cały ekran TV .czas trwania sali kinowej zależy tylko od ciebie . takich i innych efektów początku filmów jest mnóstwo . wystarczy nawet ściągnąć od producenta wersję demo adorage 1-8 bodajże tylko na trzech z 500-set będzie napis demo na przejściu .

wtorek, 10 października 2006, 20:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

czy nie znając tego programu zupełnie jestem w stanie zrobić coś co mnie jako tako zadowoli?

Obawiam sie, że do piatku nie opanujesz Encora. Jest bardzo dobry ale i nie najłatwiejszy w obsłudze. Przynajmniej na początku.
Proponuję w takim razie Workshop 2.0. Trial do sciągnięcia z http://www.ulead.com . Ma spore możliwości i nie jest trudny w obsłudze. Albo może nawet Cię zadowoli DVD Movie Factory do ściągnięcia z tej samej strony.

wtorek, 10 października 2006, 20:42
Nowy
Nowy

Mnie zadowoli wszystko, jeśli zrobię w tym programie to co muszę do piątku :) Zdaję sobie sprawę, że nie będzie to łatwo, bo mam tylko 2 dni, ale trzeba próbować!

wtorek, 10 października 2006, 20:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

pomysł mi się podoba z takim efektem aby wskazany kwadracik w menu łdnie się powiększył na cały ekran. Pracowałem na kilku programach do autoringu ale nie spotkałem się jeszcze z taką opcją. (chyba produkty Uleada nie posiadają takiego efektu)

wtorek, 10 października 2006, 22:01
Stały bywalec
Stały bywalec

Bardzo ładny efekt- do wykonania w programie Ulead VideoStudio 10 plus
Program daje możliwość ustawienia kilkunastu róznego typu przejść- wejścia i wyjścia w menu płyty DVD.
Miniaturka filmu na bazie szablonów menu SmartScene powiększa się aż do pełnego ekranu.

wtorek, 10 października 2006, 22:22
Bywalec
Bywalec

powiem tylko tyle ze w workshopie 2 nie znajdziesz takiej funkcji/efektu :( niestety , ale tak poza tym to polecam -bardzo fajny, intuicyjny program :) .

pozdrawiam

środa, 11 października 2006, 13:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

pomysł mi się podoba z takim efektem aby wskazany kwadracik w menu łdnie się powiększył na cały ekran. Pracowałem na kilku programach do autoringu ale nie spotkałem się jeszcze z taką opcją. (chyba produkty Uleada nie posiadają takiego efektu)

No to widac nie probowales jeszcze Ulead Mofie Factory 5. Ma mozliwosc kilkunastu roznych animacji wejscia/wyjscia z menu. Miedzy innymi efekt zoom. Polega on na tym, ze pojawia sie menu z miniaturami filmu. Po wybraniu ktoregos nastepuje "najazd" na ta miniature az do momentu kiedy (ta miniaturka) wypelni caly ekran. Wtedy zaczyna sie odtwarzanie filmu. Efekt dokladnie taki o jaki chodzi autorce watku. Pozdrawiam. LED2.

środa, 11 października 2006, 13:16
Nowy
Nowy

Muszę zrobić kilka 10 takich prezentacji, najpóźniej na piątek. Ściągnęłam sobie program Ulead VideoStudio 10 plus, ale nie wiem od czego zacząć, gdzie znaleźć potrzebne mi funkcje. Czy ktoś podejmie się wytłumaczenia mi co i jak mam zrobić?

środa, 11 października 2006, 13:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]