Teraz jest sobota, 24 sierpnia 2019, 18:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Pinnacle Studio ver 9 a 10 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Pinnacle Studio ver 9 a 10
Witam,

Chcę kupić Pinnacle Studio. Chodzi o amatorskie wykorzystanie. Prosta obróbka, przygotowanie DVD.

Cena między wersją 9 a 10 jest dwukrotna.

Czy Waszym zdaniem jest warto kupić wersje nowszą? Czym różni się od wersji 9?

dzięki i pozdrawiam
Jarek

środa, 17 stycznia 2007, 13:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja używam PS 9 (w wersji 9.4.3.+) - do wykorzystania domowego, amatorskiego w zupełności wystarcza. PS10 zainstalowałem, wprawdzie v.10,5 - teraz już jest 10,7, ale to głownie chodziło o satbilność. To było pierwsze co zauważyłem - brak stabilnosci i bardzo wolne działanie w stosunku do 9-tki. Jeśli chodzi i ilość efektów HFX i RTX to dokładnie to samo po wgraniu (i oczywiście odblokowaniu) dodatków z płyty DVD Bonus. Na pewno są róznice i pewnie zaraz o nich usłyszysz na tym forum - ja, jako typowy amator nic wielkiego nie zauważyłem jeśli chodzi o funkcjonalność i wygląd. Plusem była obsługa HD. Działało zdecydowanie wolniej i pozostałem przy PS9.
Logika zawsze podpowiada kupić coś nowszego, stare nie jest już rozwijane, ale jeszcze jest ekonomia ... Wybór jak zwykle należy do CIEBIE.

DZIEŃ ŚWIRA

środa, 17 stycznia 2007, 14:57
Nowy
Nowy

10 na athlonie 3500 am2/ 1 GB ram po nałozeniu jakiegoś efektu podgląd ledwo dyszy. Wersja 9.XXX jest dużo, dużo mniej zasobożerna.

środa, 17 stycznia 2007, 15:07
Moderator
Moderator

pinnacle 9 to inaczej fiat 126p a pinnacle w wersji 10,7 to już mercedes dla amatorów . jaka jest różnica w podstawach pinnacle 10 posiada dwa razy większą ilośc wszyskich pluginów czy HFX czy RTFx . dlaczego wielu ma problemy pinnacle . 9-ka jest na liquidzie a pinnacle 10-ć jest zbudowany na avidzie . dopiero od wersji pinnacle 10,6 można instalować profesjonalne pluginy do pinnacle do tej pory można było o nich marzyć .czyli pinnacle 10,7 plus i odpowiedni komputer ( nic szczegulnego na dzień dzisiejszy )możemy stanąć w konkury z zawodowcami .

polecam zakup pinnacle 10 plus w wydaniu na 20 rocznicę wchodzimy wtedy w posiadanie wielu zestawów efektów za free za które do tej pory trzeba było kupować za słone sumy
p.s. pinnacle jest ogromną pustą cysterną piszę o wersji z patchem do 10,7 plus w wydaniu świątecznym ponieważ dopieru teraz posiadacze pinnacle mają możliwość wgrywania profesjonalnych efektów i poprawnie ich działających oraz wielu innych rzeczy instalujących się w pinnacle . przy takim pinnacle 9 wygląda jak hulajnoga a wersja demo/trial w tym porównaniu wygląda jak śrubka od hulajnogi :lol:

środa, 17 stycznia 2007, 20:06
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]