Teraz jest wtorek, 15 października 2019, 06:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Umieszczenie klipów na www 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Umieszczenie klipów na www
Witam
Robie właśnie stronę internetową i chcę umieścić niektóre moje klipy weselne. Możecie doradzić jaką zastosować kompresję (studio 9 )?

piątek, 2 lutego 2007, 20:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Najlepiej zrób to we Flashu. Tworzysz własny player a plik video importujesz jako *.flv (streame server).
Taka technologia ma dodatkowy plus: nie wyciągnie ci go z serwera zwykły klepacz w klawiaturę :lol:

Do Flash'a zaimportujesz każde video np *.mpg lub *.wmv.
Wybór kompresji zależy od rozdziałki pliku, który chcesz publikować.
Z reguły nie daje się większej rozdziałki jak ¼ standard PAL.

piątek, 2 lutego 2007, 21:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://www.youtube.com :] wklej kod html na strone i bedzie widac w okienku i ładnie działać :]

piątek, 2 lutego 2007, 22:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

każdy "zwykły klepacz w klawiaturę" zassa to bez problemu i ile używa np. Firefox'a ;>

sobota, 3 lutego 2007, 00:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

każdy "zwykły klepacz w klawiaturę" zassa to bez problemu i ile używa np. Firefox'a ;>

w sumie racja, ale jeśli chodzi o swf, mpeg, mov itp.
z flv może być trudniej, choć z pewnością nie ma 100%owego zabezpieczenia;)

sobota, 3 lutego 2007, 01:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A czy zassanie przez "klepacza klawiatury" to coś tak strasznego? Przecież chodzi o reklamę, więc jeśli komuś to pokaże to chyba o to chodzi?? Wątpie w to że ktoś ściąga filmik ze strony a potem się nad nim "znęca". Można dać jakieś logo i po sprawie (tak mi się wydaje).
Zamieszczanie filmików bez możliwośći ściągnięcia może zaowocować tym, że osoby które posiadają słabe łącze nie obejrzą go w ogóle albo tak się im to będzie cieło że się zniechęca i tyle.

Z pewnością znajdą się też tacy którzy zajrzą na stronę tylko po to aby podpatrzeć wasze pomysły a potem odwzorować je w swoich pracach. Z jednej strony to niewątpliwie może być przykre ale z drugiej jeśli aż tak się to podoba że chcą to naśladować to jest to niewątpliwie uznanie dla waszej pracy ;)

Problemem będzie pewnie namówienie Młodych do wyrażenia zgody na zamieszczenie ich filmu na stronie www - mogę się jednak mylić ;)

sobota, 3 lutego 2007, 09:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

na razie spotkałem tylko jednego flv.ka którego nie mogłem zassać ;>

sobota, 3 lutego 2007, 12:38
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Mam projekt klipu w S9 i chcę go po edycji przejść w zakładkę
"tworzenie filmu" i tam własnie nie wiem jaka kompresja będzie najkorzystniejsza w stosunku jakość/wielkość.
We flashu trochę dużo pracy, a mi nie zależy na tym jak ktoś to ściągnie. Zależy mi na reklamie.

poniedziałek, 5 lutego 2007, 21:04
Moderator
Moderator

Cytuj:
posiadają słabe łącze nie obejrzą go w ogóle albo tak się im to będzie cieło że się zniechęca i tyle.
mam bluconnet ery i czekanie i rwanie się filmików na stronie ao mnie zniechęciło do obejżenia czarnych chmur jedno co pamiętam z tego filmiku to czerwone światło i błys flesza aparatu i tylko tyle :roll: ( ja bym pogonił tę osobę z tym aparatem ) :wink: przepraszam wyrzucił bym z bryczki :P

p.s. :lol: antyreklama też w pewnym sensie jest reklamą :lol:

poniedziałek, 5 lutego 2007, 21:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

sheepi napisał ;
Cytuj:
posiadają słabe łącze nie obejrzą go w ogóle albo tak się im to będzie cieło że się zniechęca i tyle.
mam bluconnet ery i czekanie i rwanie się filmików na stronie ao mnie zniechęciło do obejżenia czarnych chmur jedno co pamiętam z tego filmiku to czerwone światło i błys flesza aparatu i tylko tyle :roll: ( ja bym pogonił tę osobę z tym aparatem ) :wink: przepraszam wyrzucił bym z bryczki :P

p.s. :lol: antyreklama też w pewnym sensie jest reklamą :lol:

Może zaproponujesz coś lepszego :?: :mrgreen:
Łatwiej krytykować innych niż samemu coś wymyśleć; użyłem znanej mi techniki (nie mówię, że najlepszej) i nic mi się nie tnie nawet na modemie, ale warunek jest jeden, (tego co prawda już nie zauważyłeś lub nie chciałeś zauważyć) - trzeba poczekać kilka minut aż się zbuforuje :idea:

//są regiony kraju, gdzie Blue Connect działa wolniej niż modem, możliwe że masz pecha ... 8) :mrgreen:

PS:

Cytuj:
...a że pinnacle jest kapryśne to dla tego że jest kobietą . a kobiety takie są zmienne
:P :lol: :lol: :lol:

poniedziałek, 5 lutego 2007, 23:42
Moderator
Moderator

Cytuj:
//są regiony kraju, gdzie Blue Connect działa wolniej niż modem, możliwe że masz pecha ...
masz świętą rację jestem na nadajniku 900 i szybkość to 38,4 Kbs czyli czas buforowania to około 15 minut
ao napisał ;
Cytuj:
Łatwiej krytykować innych niż samemu coś wymyśleć;
ja nie krytykuję , ale tylko zwrócilem uwagę że ktoś z aparatem rozwalił ci cały nastrój tej chwili .cały film i sposób kręcenia oraz montaż jest OK. ale ja bym zabronił fotgrafowi robienia zdjęć w tym momencie . choćby ze względu na kamerę i jej przetwornicę .
a ja napisalem ;
Cytuj:
...a że pinnacle jest kapryśne to dla tego że jest kobietą . a kobiety takie są zmienne
ja pinaclowiec :lol: i tylko pinaclowiec wiem co piszę , bo nie ma drugiego takiego programu który by tyle nie wytłumaczalnych rzeczy robił ( archiwum X pinnacle 10,xx ) :wink:

p.s. mam nadzieje , że wielu obejrzało te filmik przez antyreklame :wink: filmik warty obejrzenia i zazdroszczenia , ale praca fotografa w tym miejscu zabroniona :oops:mamy podobny sposób myślenia i kręcenia i nie boimy się kamery trzymać w rękach nawet w pędzącym powozie 8O

wtorek, 6 lutego 2007, 09:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Może za bardzo na poważnie to wziąłem do siebie. Sam wiesz, jak ciężko do wielu rzeczy dochodzi się samemu.
Na łączu 64 Kbs ładuje się dość przyzwoicie.

Jeśli chodzi o fotografa, to go tam nie było, były natomiast cholerne latarnie świecące cholernie nieprzyjemnym światłem.
Powóz jechał dość szybko jednak i stąd złudzenie a la flash:(

Pracowałem kiedyś na PS wersjach wcześniejszych, na pewno pamiętasz kartę DC10+. Wtedy nie miałem zarzutów do tego softu, natomiast ostatnie edycje, że są kapryśne i nieprzewidywalne to fakt;)

Co do filmowania, prowadzenia kamery, każdy z nas z pewnością lubi bogactwo planów i ciekawe ujęcia (niekiedy z dużą dozą ryzyka np utraty kamery) - ale to jest właśnie to co jest piękne i sympatyczne w naszym jakże pięknym zawodzie - nieprawdaż ?? :wink:

Pozdrawiam

wtorek, 6 lutego 2007, 11:07
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

A wy mi dalej nie odpowiedzieliście :) której kompresji najlepiej użyć w studio 9 aby najlepiej pasowała w internecie jakość/wielkość pliku

niedziela, 11 lutego 2007, 12:16
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]