Teraz jest sobota, 19 października 2019, 22:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Tworzenia menu - Pinnacle Studio 10 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Tworzenia menu - Pinnacle Studio 10
Witam,
Mam mały problem z menu:
Chciałbym osiągnąć taki efekt aby w menu były 4-ry miniaturki(guziki) z czego jeden odtwarza film od początku do końca natomiast trzy pozostałe odtwarzają wskazane fragmenty (wybór scen). Problem polega na tym, że za diabła nie potrafię ustawić tak aby miniaturka( guzik ) mający odtwarzać całość robił to co chciałbym osiągnąć. Film dojeżdża do końca pierwszej sceny (fragmentu) i wraca do menu. Pozostałe guziki sprawują się tak jak powinny czyli startują tam gdzie chcę i wracają do menu tam gdzie chcę.
Co zrobić aby miniaturka(guzik) odtwarzająca całość działała poprawnie ?
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
Dzięki
Pozdrawiam
g

wtorek, 20 marca 2007, 13:52
Stały bywalec
Stały bywalec

Ustaw powrót do menu na końcu filmu, a nie na końcu pierwszego rozdziału. Jest to dokładnie opisane w instrukcji.
Pozdro :)

wtorek, 20 marca 2007, 14:08
Nowy
Nowy

Niestety film cały czas wraca do menu po skończeniu pierwszego fragmentu. Zaznaczyłem powrót na końcu ( jak już zresztą wczoraj próbowałem ) i niestety bez zmian. Kolejne fragmenty tak jak pisałem wracają do menu wtedy kiedy powinny. Może w skrócie opiszę jak zrobiłem menu być może gdzieś jest jakiś błąd:
- w edytorze menu wybrałem tło następnie wstawiłem ramki zaznaczając na pasku z prawej strony "przycisk miniatury" i ok
- następnie po kolei kliknąłem na ramki zaznaczyłem odpowiedni klip i wcisnąłem "twórz łącze do rozdziału..." i "ustaw jako miniaturkę klatkę pokazaną w odtwarzaczu"
- następnie kliknąłem na miniaturkę w menu i na ostatni klip w wybranej scenie i kliknąłem przyciski "powrót do tego menu na końcu bieżącego klipu"

I niestety wszystkie sceny działają ale całości nie mogę obejrzeć gdyż wraca do menu na koniec pierwszej sceny/fragmentu.

Coś źle zrobiłem ?
pzdr
g

wtorek, 20 marca 2007, 21:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Odświeżam ten temat - mam identyczny problem - przyciski rozdziałów działają, powrót do głównego menu po zakończeniu rozdziału również.
Tylko klawisz w założeniu uruchamiający cały film działa w ten sposób, że po natknięciu się na pierwszy znak powrotu wraca do menu.
Powrót do menu na końcu filmu oczywiście jest ustawiony ale odtwarzanie nigdy do tego momentu nie dociera - chyba, że jest to jedyny znak powrotu w całym filmie. Soft to Pinnacle Studio Plus 10.5.
Da się coś z tym fantem zrobić ?

niedziela, 10 czerwca 2007, 19:11
Stały bywalec
Stały bywalec

Powrót do menu na końcu filmu oczywiście jest ustawiony ale odtwarzanie nigdy do tego momentu nie dociera - chyba, że jest to jedyny znak powrotu w całym filmie.

Odchacz w edytorze menu opcję "powrót do menu po każdym rozdziale"

poniedziałek, 11 czerwca 2007, 07:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Powrót po każdym rozdziale mam już odchaczony, ale skutek jest taki, że po wybraniu jakiegoś rozdziału film odtwarza się potem do samego końca a nie tylko do końca tego konkretnego rozdziału.
Sprecyzuję to co chcę osiągnąć:
- menu z 4 przyciskami: 3 przyciski rozdziałów i 1 przycisk start filmu;
- wybór jednego z rozdziałów to odtworzenie tylko tego rozdziału i powrót do menu;
- wybór przycisku start filmu to odtworzenie całego filmu i po jego zakończeniu powrót do menu.
Da się coś takiego osiągnąć ?

poniedziałek, 11 czerwca 2007, 09:19
Stały bywalec
Stały bywalec

możesz spróbować utworzyć menu wielopoziomowe, ps10 ma taką możliwość ale nie zawsze sobie tym radzi.

poniedziałek, 11 czerwca 2007, 09:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]