Teraz jest czwartek, 18 lipca 2019, 07:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Podobny program do Pinnacle studio 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Podobny program do Pinnacle studio
Nie wiem czy w dobrym miejscu piszę, jak nie tu to proszę o przeniesienie mojego tematu.
Od 2 lat bawiłem się w pinnacle studio 9 później 10, służy mi on do montażu filmów z róznych uroczystości najczęsciej domowych czasem u znajomych(chrzciny, okrągłe rocznice itp) zależy mi bardzo na przejściach, testowałem adobe premium ale tam nie ma takich przejść jak te
Obrazek Czyli takich typu ta kaseta co wkład się ją to telewizora. Jaki program polecacie oprócz pinnacle studio bo mnie co trochę wkurza jak się nie zacina to jakieś błedy wyskakują ciągle coś. co sądzicie o Edius'ie

środa, 30 maja 2007, 21:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

w związku z tym że takie przejścia to kicz nie znajdziesz ich w żadnym szanującym się programie do montażu.

środa, 30 maja 2007, 23:10
Bywalec
Bywalec

Fast128, dlaczego ta uważasz nie znam się aż tak na tym, ale jak na przykład miałbyś zrobić ciekawy montaż chrzcin, lub komunii to w jakim programie byś zrobił i dlaczego?

czwartek, 31 maja 2007, 21:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Osobiście używam Adobe Premiere Elements 3.0 z powodu stosunku cena/możliwości.
Tak naprawdę program nie ma aż tak wielkiego znaczenia, ma umieć łykać i wypluwać DV (więc moviemaker odpada) być wygodny w obsłudze (dla konkretnego użytkownika, są tacy co chwalą vegas, mi vegas nie podpasował lepiej czyje się w app lub ape lub finalcut - kwestia bardzo subiektywna) i stabilny.
W każdym programie przetniesz, skleisz i rozciągniesz, różnice są w ilości obsługiwanych ścieżek i narzędziach do korekcji kolorów/kontrastu. Przejść typu animacje 3d po prostu się nie używa, robiły wrażenie 5 lat temu, ale nie dziś.
Profesjonalny montaż jest niewidoczny, widz ma nie widzieć kiedy są cięcia, tak więc jedyne "efekty przejść" które potrzebujesz to:

cięcie na ostro
przenikanie (croosfade/dissolve)
przenikanie z dodawaniem (additive dissolve)
Przenikanie do koloru (np przez czerń, ale to da się uzyskać przez normalne przenikanie i dodatkowy obrazek z kolorem)
ewentualnie przenikanie przez rozmycie, ale to też da się uzyskać przez dissolve i animowany blur

W gwiezdnych wojnach użyto także przejść typu roleta.

Tak więc jak widzisz, nie program tworzy montaż, tylko człowiek. Skup się na treści i nie przykrywaj niedoróbek efektami (niedoróbki się wycina, oto magia montażu).

Napisałeś że montujesz filmy rodzinne, podobny do pinnacle będzie ulead video studio (poprawcie mnie jeśli coś namieszam) kosztuje około 300zł, czyli tyle co premiere elements.

czwartek, 31 maja 2007, 21:27
Bywalec
Bywalec

czwartek, 31 maja 2007, 21:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Używam PS 10 i innych softów ale w pełni zgadzam się z forumowiczem Fast128.

piątek, 1 czerwca 2007, 00:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Te efekty to zestaw Hoolywood FX Pro i powinny być obsługiwane przez Adobe.

"Compatible with major editing tools - Hollywood FX Pro is comaptible with all you favourite editing tools like Pinnacle Edition DV, Adobe Premiere, Avid MCXpress/Xpress/Composer/Symphony, in:sync Speed Razor, Fast Video Machine & 601, Ulead Media Studio Pro, Media 100 & Finish, DPS Video Action Pro/Velocity, Panasonic DVEdit & NewsByte, Sony ES-3."

Więc jeżeli ten Adobe co masz ci nie odpowiada to spróbuj innego programu z tych "kompatybilnych"

sobota, 2 czerwca 2007, 00:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]