Teraz jest sobota, 19 października 2019, 01:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 pinnacle 11 a chaczenie MP3 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post pinnacle 11 a chaczenie MP3
Witam, kupiłem 11tkę plusa. Wcześniej miałem 10. Mam problem, bo po zrobieniu DVD przychaczają mi MPtrójki. Sama 11 jest OK ale co może być z dźwiękiem ? Zaznaczam, że komp na nowo przeinstalowany, a MP3 na 10 chulały świetnie. Czy ktoś ma podobny problem ? Może ponowne przeinstalowanie całości ?

piątek, 8 czerwca 2007, 09:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kiedyś miałem podobny problem gdy w oknie ustawień - zakładka preferencje audio i wideo , zaznaczyłem okienko - włącz oddzielne odtwarzanie dźwięku 5.1
gdy jest puste wszystko jest ok .
w tej chwili na 11 nie mam żadnych problemów z dźwiękiem

piątek, 8 czerwca 2007, 16:45
Stały bywalec
Stały bywalec

niestety...wszystko przeinstalowałem i nadal te same problemy z przycinaniem dźwięku :-( Czyli moje dobre zdanie o 11-tce poszło do lamusa. Teraz żałuje że kupiłem.... Mam też inny problem, czy projekt który zrobiłem na 11 można jakoś otworzyć w 10tce lub jakoś do 10 wyeksportować ? Ma ktoś jakiś pomysł ?

sobota, 9 czerwca 2007, 08:42
Bywalec
Bywalec

Czy z plikami ale w formacie zwykłego wav też masz ten problem?

sobota, 9 czerwca 2007, 12:50
Stały bywalec
Stały bywalec

spróbowałem z wav'ami - i wszystko działa bez zarzutu. Jednak w moim przypadku 11-tka ma duży problem z mp3 - mam nadzieję że będzie jakiś patch, bo pewnie u innych też ten problem się pojawi. Informuję też, że z wygenerowaniem avika z mp3 nie ma problemu. Problem jest jeśli renderuję cały projekt video z mp3 od razu na DVD, wtedy mptrójki przychaczją.

poniedziałek, 11 czerwca 2007, 08:50
Bywalec
Bywalec

to chyba na razie najprościej będzie przekonwertować mp3 do wav - najszybciej winampem i w ten sposób załatać sobie problem.

poniedziałek, 11 czerwca 2007, 08:58
Moderator
Moderator

Cytuj:
w tej chwili na 11 nie mam żadnych problemów z dźwiękiem
przykro mi , ale ja też nie mam nic takiego . czyli zostaje dlaczego u ciebie są te problemy . pierwsze co mi przychodzi do głowy to , że masz klucz po 10-ce odblokowywujący MP3 . drugie ( nuka po 10-ce ) utwory na lini podkładu się ztykają ze sobą .rada serwisowa zrobić przerwę 2-sekundy , a moja przenieść drugi utwór na drugą linie podkładu .trzecie może masz wyłączone renderownie w tle .czwarty w dziesiące jak mi się rozsypywało to usuwałem pliki pomocnicze , odpalałem projekt i niech jeszcze raz pinnacle przerenderuje wszysko . po piąte sprawdz czy nie masz nadpisanych kodeków i formatów ( problem taki u mnie wystąpił jak wklepałem bez opamiętania wszyskie klucze z takiego czegoś :mrgreen: ) objaw pinnacle działało poprawnie , ale wystąpiły problemy z wypalaniem płyty . czyli moja rada uporządkuj pinnacle .

poniedziałek, 11 czerwca 2007, 10:20
Stały bywalec
Stały bywalec

W sumie to nic z tych rzeczy, żadnych innych kodeków tylko to co w Pinnacle + codek INDEO, 2 linie na muzę, pliki pomocnicze zawsze kasuję, jeżeli już to tylko ten rendering w tle pozostaje - wieczorem sprawdzę to. Ale w sumie już przekonwertowałem wszystkie mp3 na wav'y - cdex'em i wszystko chula poprawnie, chociaż mam odczucie, że 10 była szybsza.
Dzięki za porady

[ Dodano: Sro Cze 20, 2007 11:31 am ]
Niestety, muszę poinformować, że nie udało mi się do końca rozwiązać problemu z przycinaniem WAV lub MP3. Po renderingu na płytę zawsze gdzieś się przytnie głos w piosenkach i to w każdej i nie ma znaczenia czy to WAV czy inny format, poporstu w WAV występuje rzadziej. Już nawet przerzucałem katalog z muzyką na inne dyski, renderowałem muzę w różnych formatach PCM, DOLBY DIGITAL2 etc, ponownie przeinstalowałem całość czyli tylko czysta Winda XP Pro (oczywiście legal) a na nim położona tylko 11+ i PowerDVD i nadal problemy..... STRASZNIE SIĘ WKURZYŁEM I WRACAM DO 10.7...SZKODA, BYŁO TYLKO KASY NA 11.... :-(
Mam jeszcze pytanie, czy jak zainstaluję teraz ver.10.7+ obok 11+ to jest możliwość skopiować cały projekt z 11(kopiując ścieżki) i wrzucić do to 10.7 ??? następnie zapisać w tej wersji, przeinstalować kompa i położyć tylko 10.7 ? Bo z tego co wiem, to nie ma możliwości jakiegoś eksportu z 11 do 10, prawda ??? A może jest jakiś trik na otworzenie 11 w 10? Proszę o info znawców tematu. Pozdrówka

[ Dodano: Czw Cze 21, 2007 12:06 am ]
EUREKA ! Znalazłem sposób, trzeba zainstalować patcha (obecnie wersja beta) który aktualizuje studio do 11.1. Jest do pobrania z oficjalnej stronki pinnacle (oczywiście nie polskiej, bo tu administrator jest jak zawsze kilka miesięcy do tyłu) Po zainstalowaniu problem zniknął, mam nadzieję, że na zawsze. POLECAM 11.1 !

poniedziałek, 11 czerwca 2007, 10:55
Moderator
Moderator

patche 11,1,0,5218 ale uwaga beta czyli ma okres ważności coś do (chyba do 1 sierpnia jak się nie mylę)

http://cdn.pinnaclesys.com/SupportFiles ... _light.exe

choć u mnie problem nie występował z mp3 może dzięki ;

http://www.smartsound.com/support/Quick ... er3050.exe

polecam to zainstalować dla posiadaczy płyt smart sound dzięki temu pinnacle 11-cie przyjmie płyty i będzie można ich używać w 11-ce

piątek, 22 czerwca 2007, 11:36
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]