Teraz jest środa, 23 października 2019, 17:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Pinnacle 10 plus do wesel 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Pinnacle 10 plus do wesel
Witam
Co sądzicie o pinnacle 10 plus do obróbki wesel. 3 lata temu juz z tego programu korzystałem. Wczoraj w ręce wpadła mi ta werscja i jak na razie nie zachwyca, mało przejść, mało czytelne itd. Może możecie polecić cos bardziej profesjonalnego czy pracujecie na tym. Nadmieniam że interesuje mnie efekt wycinania ruchomego obrazu (np życzeń dla młodych) i wklejenia go w inny ruchomy obraz np jakieś tańce. Widziałem taki obraz na płycie z wesela i przydałby mi się do mojej domowej obróbki. Na jaki programie moge taki efekt osiągnąć?? Może na pinnacel.
Załózmy że ten program jest dobry i warty poświęcenia mu uwagi. Skąd można nabyć animacje , przejścia FX a zwłaszcza efekty wideo min dzielenie obrazu na 3 itd.
Liczę ,że pomożecie.
Pozdrawiam
donpedro9

piątek, 24 sierpnia 2007, 08:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Może możecie polecić cos bardziej profesjonalnego

Adobe Premiere Pro
donpedro9 napisał(a):
Skąd można nabyć animacje

np. z http://www.hdp.com.pl lub http://www.digitaljuice.com/?gclid=CJmV ... EAodDCrqQg
donpedro9 napisał(a):
przejścia FX

np. http://www.prodad.de/gb/adorage_std_details.html

piątek, 24 sierpnia 2007, 10:03
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Mulasty, kobylasty, powolny, niestabilny. To parę określeń Produktu Pinnacla, które można znaleźć na forach poświęconych temu tematowi. Zdecydowanie do zastosowań takich jak półprofesjonalna obróbka filmów nie polecany. Jeżeli ma się firmę, to należałoby przesiążć się na coś lepszego. Może coś z Uleada? Video Studio jest z tego samego poziomu co Pinnacle - program do domu, dla amatorów, choć o wiele lepszy, również po polsku, szybki, wiele ścieżek. Profesjonalny montaż to jeżeli chodzi o Uleada - Ulead Media Studio 7 bądź 8. Adobe - Premiere, Canopus - Let's Edit. Avid wiadomo, lub Pinnacle Liquid (równie powolny co Pinnacle Studio10, oba bazują na tym samym silniku). Ja używam Sony Vegas. Tani ( w stosunku do produktów Adobe), prosty jak na zaawansowany soft do edycji NLE. Sporo pluginów, paca z max. 9 kamerami, do tego po doinstalowaniu Sony Cinescore możliwość generowaniu podkładu muzycznego ( coś jak Smart Sound w Pinnacle), do kompletu program do authoringu DVD Architect firmy sony i program do zaawansowanej obróbki audio - Sound forge. Sam Vegas słynie z rozbudowanej części do obróbki audio (w przeszłości był programem do edycji audio, póżniej stał się edytorem video), więc Sound Forge mało używam. Radze pogrzebać w googlach, na jest sporo wersji trial do ściągnięcia i przetestowania. Z tego na pewno coś kolega wybierze.

piątek, 24 sierpnia 2007, 10:09
Bywalec
Bywalec

Post Dziekuje za błyskawicze odpowiedzi.
Widzę że moje odczucia co do tego programu sa niestety prawdziwe.Przekonam sie chyba do Ulead video Studio 10PL Może składa ktoś z was wesela na tym? Chodzi mi o dostępność animacj i efektów do tego programu.Czyli czy jest tego dużo.
Bede wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi i uwagi.
pzdr
donpedro9

piątek, 24 sierpnia 2007, 10:21
Nowy
Nowy

Zakupiłem sobie Movie Boxa z oprogramowaniem 9.4.
Po zrzuceniu kartą Pinnacla na dysk do formatu MPEG2 robiłem projekt (coś tam wycinam i obrabiam).
Następnie wybierałem tworzenie filmu w opcji dysk DVD. Projekt mi się renderował. To co wyszło zgrywałem w Nero na płytkę.
Jednak ostatnie parenaście minut filmu zawsze się trzepie tzn np. ruch ręki to ciągnące się kilka rąk jedna za drugą ;)
Może nie mam najlepszego kompa ale jednak przewyższa wymagania napisane na pudełku. (Celeron 2,93GHz, 504 MB RAM, XP SP2, karta Intel 82915G/GV/910GL, dysk 120GB).
Chętnie rzuciłbym tym Movie Boxem producentowi w łeb, tyle nerwów nadwyrężyłem zanim stwierdziłem że wywaliłem prawie 5 stówek na darmo.

poniedziałek, 27 sierpnia 2007, 16:35
Bywalec
Bywalec

Używałem już kilku Pinnacle,obecnie 10+.Komp nie rewelacja-1.7 AMD 1G ram.
Poza tym że troszkę trzeba poczekać przy renderingu,to nie miałem problemów.Ilość przejść wystarczająca-chyba że ktoś robi cepeliadę.
Przy obróbce wesel najwięcej używam przenikania.Płytka wypalona łącznie z menu,żadnych snug.
Oczywiście można kupić premierka-ale czy wszyscy jeżdżą mercami?

poniedziałek, 27 sierpnia 2007, 19:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]