Teraz jest sobota, 24 sierpnia 2019, 15:39

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Jaki najlepszy format wyjściowy ? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jaki najlepszy format wyjściowy ?
Witam wszystkich i proszę o wyrozumiałość.

Moje pytanie jest takie.
Jaki jest najlepszy format wyjściowy stworzonego filmiku aby był w przyzwoitej jakości oglądalny na TV LCD ?

Próbowałem już wielu i żaden nie jest satysfakcjonujący.
Każdy stworzony film ma jakieś dziwne poziome kreski. Szczególnie widocznych przy ostrych krawędziach.
Próbowałem formaty .wmv 720x576 w wysokiej jakości PAL
MPEG-2 z formatem zgodnym z DVD

Nie zależy na mi bardzo wysokiej jakości gdyż są to stare nagrania z VHS więc jest to w zasadzie przeniesienie zapisu na nośnik cyfrowy.
Jednak przed obróbką film wygląda lepiej niż po.

Można prosić o jakieś porady ?

niedziela, 18 listopada 2007, 18:47
Moderator
Moderator

Wszystkie Twoje próby dadzą zaskakujący rezultat, jeśli tylko użyjesz funkcji Deinterlace, czyli jeśli usuniesz przeplot.
P.G.

niedziela, 18 listopada 2007, 23:35
Nowy
Nowy

o jakim przeplocie mówisz ?

wtorek, 20 listopada 2007, 00:16
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

"są to stare nagrania VHS...". Więc pierwsze pytanie - w jaki sposób "zgrywasz" to do kompa?

wtorek, 20 listopada 2007, 01:10
Moderator
Moderator

o jakim przeplocie mówisz ?

...o tym, o którym do obrzydzenia pisano już tu na forum i o który do obrzydzenia pytają Ci, którym nie chce się trochę poczytać zanim zaczną o niego pytać.
P.G.

wtorek, 20 listopada 2007, 01:14
Nowy
Nowy

Post Problem z obrazem DVD na TV
Witam

mam problem z jakością obrazu z DVD na TV marki Samsung Slim 29" tj. na odtwarzany obraz nachodzą jakieś smugi i wygląda jakby był mało wyraźny itp. wcześniej miałem inny TV marki Philips i tego problemu nie było u znajomego na innym TV LG obraz jest wporzadku na tych samym płytach czego to moze byc wina? Przewód euro? czy jak?

model TV samsung Slim 29" 100Hz CW 29Z306V

dziwi mnie bo filmy z wypozyczalni są ok a te z własnej produkcji już nie... chcoiaz u innych obraz jest super w stosunku do mojego samsunga

proszę o pomoc.

pozdrowionka

[ Dodano: Wto Lis 20, 2007 2:59 am ]
Witam

mam problem z jakością obrazu z DVD na TV marki Samsung Slim 29" tj. na odtwarzany obraz nachodzą jakieś smugi i wygląda jakby był mało wyraźny itp. wcześniej miałem inny TV marki Philips i tego problemu nie było u znajomego na innym TV LG obraz jest wporzadku na tych samym płytach czego to moze byc wina? Przewód euro? czy jak?

model TV samsung Slim 29" 100Hz CW 29Z306V

dziwi mnie bo filmy z wypozyczalni są ok a te z własnej produkcji już nie... chcoiaz u innych obraz jest super w stosunku do mojego samsunga

proszę o pomoc.

pozdrowionka

wtorek, 20 listopada 2007, 02:58
Moderator
Moderator

Przecież to post kolegi rrutek, jak możesz zamiast udzielać odpowiedzi wstawiać u niego swoje własne pytanie? Bardzo nieelegancki objaw braku netykiety popełniany na tym forum.
P.G.

wtorek, 20 listopada 2007, 07:56
Bywalec
Bywalec

Panie Darku A. jestem co prawda bardzo krótko na forum, jednak przeczytałem już kilkadziesiąt różnych tematów i często natrafiam na Pana obraźliwe i szydercze wypowiedzi. Zauważyłem że że chyba ma Pan straszne mniemanie o sobie, naprawdę człowiek traci ochotę na wszystko słuchając takich ludzi,jeśli chce Pan pomóc to napewno wiele osób skorzysta, a jeśli dalej chce Pan wypowiadać się w tak ironiczny sposób to może proszę sobie to zostawi dla siebie, bo napewno wielu z nas młodych ambitnych ludzi chce czegoś się nauczyć, a przez takie osoby jak Pan aż strach o cokolwiek zapytać...
Przepraszam że napisałem to w twoim wątkiem rrutek, mam nadzieję że nie jesteś zły, pozdrawiam i przepraszam jeszcze raz za problem:)

wtorek, 20 listopada 2007, 09:21
Moderator
Moderator

Berry to tylko i aż Twój sąd. Możesz go sobie wygłaszać, tylko problem tkwi w tym że odpowiadać też się może odechcieć. Zastąpisz kolegę Darka? Umiesz, chce Ci się?
Odpowiedz po raz 327 na to samo pytanie, zobaczymy jak z Twoją kurtuazją, opanowaniem, kulturą osobistą i wdziękiem, bo na razie krytykujesz coś ledwie zacząłeś pisać i zanim zdążyłeś pomóc.

wtorek, 20 listopada 2007, 10:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wszystko przez to, że nie działa wyszukiwarka... no może nie wszystko, ale trochę.

wtorek, 20 listopada 2007, 10:46
Bywalec
Bywalec

kotin, jeśli tylko się nauczę napewno z chęcią pomogę:)

wtorek, 20 listopada 2007, 13:50
Nowy
Nowy

dnap napisał(a):
"są to stare nagrania VHS...". Więc pierwsze pytanie - w jaki sposób "zgrywasz" to do kompa?

słuszne pytanie.

Zgrywam je za pomocą nagrywarki DVD i VHS w jednym zestawie, tzw combo, w najlepszej możliwej jakości. Na jedną standardową płytkę wchodzi wówczas około 60 minut nagrania.

wtorek, 20 listopada 2007, 20:45
Moderator
Moderator

Berry, Nie mam i nigdy nie miałem zamiaru nikogo obrażać. Jest faktycznie tak jak powiedział kolega kotin, (pozdrawiam), a dokładnie wygląda to tak:
- forum nie istnieje przecież od zawsze, gdy wielu z nas przed wielu laty zaczynało prace z montażem w ogóle pracę z video, to wszystkiego musieliśmy dochodzić sami metodami prób i błędów, gdyby to zsumować pewnie czas poświęcony na rozwikłanie wielu zagadnień byłby liczony w miesiącach, ileż było zmarnowanych na błędach nośników poświęconych na testy, a dodam, że nie zawsze nagrywarka była tania i krążki chociażby DVD kosztowały takie grosze jak dziś, więc co za tym idzie wiedza, a właściwie dojście do niej kosztowało nas i to nie mało.
Teraz dostaje taki "Kuba" kamerkę od taty pod choinkę i zanim się nauczy podstaw, idzie kręcić wesele, nagle gdy pojawia się dylemat jak to zrobić by produkt spełniał oczekiwania pary młodej natychmiast na forum pojawiają się alarmy typu "Pomocy", "Co robię nie tak", "Czy ktoś wie...", "Error.." itp. Najlepiej, żeby krok po kroku, punkt po punkcie rozpisać mu cały przyśpieszony kurs po tym, czego nie rozumie.
Zgadzam się wyszukiwarka na forum jest powalona, ale przecież nie tylko tutaj wyjaśniane są terminy, określenia i zasady video.
Pytanie tutaj o podstawy jest nieco przygnębiające, tym bardziej jeśli pada po raz "enty".
Inna sprawa to fakt, że wielu naprawdę szanowanych forumowiczów pod względem wiedzy, stażu i pomysłowości po prostu przestało się udzielać na tym forum, brakuje mi tych Seniorów :(
a dlaczego przestało?
- dlatego, że kiedyś forum video Świata Obrazu było zamkniętą grupą specjalistów siedzących zawodowo w dziedzinie video, a obecnie jest to centrum pytań "jak zrobić DivX-a z filmu zgranego z komóreczki", lub "co to jest przeplot", żeby było weselej gość wymienia że:
ściągnął już sobie wszystkie potrzebne programy typu "tu nazwy",
już je prawidłowo (...) rozkraczył, tylko nie wie jak i gdzie ma kliknać.

Prawda jest taka, że gdybyś kolego Berry, prowadząc legalną działalność usługową, nawiedzany ciągłymi kontrolami, czując na plecach oddech tych, którzy chętnie by złapali Cię na jakimś przekręcie zmuszony był zakupić wszystkie legalne aplikacje jakie tylko potrzebne Ci będą do pracy, to przepraszam: Szlak by Cię trafiał widząc takie posty od takiego "Kuby pirata". A już całkiem rozwala alarmowe wołanie o pomoc, bo "Kuba" nie może wgrać filmiku z komórki do kompa (życiowa katastrofa), lub ma grzebieniowate krawędzie poruszających się obiektów na obrazie.
Zauważ, że nigdy nie odniosłem się nieelegancko do osób, które widać, że potrzebując pomocy w zawiłej kwestii, mając jakiś problem, który mimo prób nie udało im się rozwiązać zwracają się o poradę, ale osoby te rozwiązać problem chociaż PRUBOWAŁY!!!
Pozdrawiam gorąco

Ostatnio edytowano środa, 21 listopada 2007, 08:19 przez Montażysta Darek A., łącznie edytowano 4 razy

wtorek, 20 listopada 2007, 23:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Berry, Nie mam i nigdy nie miałem zamiaru nikogo obrażać. Jest faktycznie tak jak powiedział kolega kotin, (pozdrawiam), a dokładnie wygląda to tak:
- forum nie istnieje od zawsze, gdy wielu z nas przed wielu laty zaczynało prace z montażem w ogóle z video, to wszystkiego musieliśmy dochodzić sami metodami prób i błędów, gdyby to zsumować pewnie czas poświęcony na rozwikłanie wielu zagadnień byłby liczony w miesiącach, poświęconych zmarnowanych na błędach nośników nie wymienię, a dodam, że nie zawsze krążki chociażby DVD kosztowały takie grosze jak dziś, więc co za tym idzie wiedza, a właściwie dojście do niej kosztowało nas i to nie mało.
Teraz dostaje "Kuba" kamerkę pod choinkę i zanim się nauczy podstaw, to idzie kręcić wesele, nagle gdy pojawia się dylemat jak to zrobić by produkt spełniał oczekiwania pary młodej natychmiast na forum pojawiają się alarmy typu "Pomocy", "Co robię nie tak", "Czy ktoś wie..." itp. Najlepiej, żeby krok po kroku, punkt po punkcie rozpisać mu cały przyśpieszony kurs tego czego nie wie.
Zgadzam się wyszukiwarka na forum jest powalona, ale przecież nie tylko tu wyjaśniane są terminy, określenia i zasady.
Pytanie tutaj o podstawy jest nieco przygnębiające, tym bardziej jeśli pada po raz "enty".
Inna sprawa to fakt, że wielu naprawdę szanowanych forumowiczów pod względem wiedzy, stażu i pomysłowości po prostu przestało się udzielać na tym forum, a dlaczego?
- dlatego, że kiedyś było to grono specjalistów siedzących zawodowo w dziedzinie video, a obecnie jest to pytanie jak zrobić DivX-a z filmu zgranego z komóreczki, a do tego gość wymienia że ściągnął osobie programy typu "tu nazwy", już je rozkraczył, tylko nie wie jak i gdzie w nich ma on klikać. Prawda jest taka, że gdybyś kolego Berry, prowadząc legalną działalność usługową, nawiedzany kontrolami, czując na plecach tych, którzy chętnie by złapali Cię na jakimś przekręcie zmuszony był zakupić wszystkie legalne aplikacje jakie tylko potrzebne Ci będą do pracy, to przepraszam: Szlak by Cię trafiał widząc takie posty od takiego "Kuby pirata". A już całkiem rozwala alarmowe wołanie o pomoc, bo nie może Kuba wgrać filmiku z komórki do kompa (tragedia).
Zauważ, że nigdy nie odniosłem się nieelegancko do osoby, która widać, że potrzebuje pomocy w zawiłej kwestii, mają jakiś problem, który mimo prób nie udało jej się rozwiązać, ale osoba ta PRUBOWAŁA!!!

Trafnie napisane. :wink:

wtorek, 20 listopada 2007, 23:08
Bywalec
Bywalec

Darku,szanuję prace ludzi którzy poświęcają czas na naukę tak jak Ty, i w efekcie pracują na legalnym oprogramowaniu,wiem bo sam przez to przechodziłem i cenie sobie swoją wiedzę oraz to że sam do niej doszedłem. Wierz mi nie popieram piractwa oraz pytań ludzi leniwych którzy faktycznie nie poszukali na forum odpowiedzi, czy też sami nie próbowali dojść do tego... ale często jest też tak że odpowiedź na dane pytanie jest tak blisko,a trudno na nie trafić, a odpowiedź niektórych osób zamiast pomóc może tylko zniechęcić.
Rozumię również wypowiedzi po raz setny na to samo pytanie, jednak można poczuć niesmak tak jak w moim przypadku, jeśli zadaję pytanie ponieważ potrzebuję pomocy,a odpowiedzią jest "czy mam legalne oprogramowanie "bo jeśli nie, pomocy nie otrzymam", to już robi się nieco niesmaczne...
Rozumię że np 90% procent forumowiczów to obiboki, ale może te 10% naprawdę chce czegoś się nauczyć,a w efekcie legalnie pracować,często jednak pojawiając się na forum juz w pierwszym założonym przez siebie temacie czują niechęć spowodowaną własnie niemiła wypowiedzią,przynajmniej ja to tak odczułem...

mówię od razu że jestem po pracy bardzo zmęczony ponieważ obrabiałem kilkaset zdjęc( na legalnym oprogramowaniu panie Darku:)) i mogę pisać z błędami, więc od razu przepraszam

Szczerze mówiąc cieszę się że myliłem się co do Ciebie Darku.A i osobiście Cię przepraszam,moja wina źlę Cię oceniłem,mam nadzieję że się nie gniewasz;)
...a teraz uciekam do nauki encore,jak jeszcze dam rady, pozdrawiam i miłego wieczoru życzę:)

środa, 21 listopada 2007, 00:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona