Teraz jest piątek, 18 października 2019, 21:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Podaj 1 powód, aby zmienić PS-11... na inny program. 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Podaj 1 powód, aby zmienić PS-11... na inny program.
Cześć.

Podaj przynajmniej jeden powód przemawiający za tym, aby zmienić oprogramowanie Pinnacle Studio 11..., na inne oprogramowanie przeznaczone dla „amatorów-zastosowań domowych” i nie tylko w tym samym przedziale cenowym.

pozdrawiam Micia. :wink:

czwartek, 22 listopada 2007, 10:38
Moderator
Moderator

Nudzisz się? :wink:
Przy okazji podam jeden - zniecierpliwienie. W moim przypadku tak było. Przeszedłem co prawda z wersji 10, (po wieloletnim zadowoleniu z 8,12,7), na Let'sEDIT. Wtedy poznałem prawdziwe znaczenie wyrażenia: stabilność programu do NLE. Teraz na prawdę musi mi trochę "odpuścić" żebym kiedyś wrócił do Pinnacle :mrgreen: . Wybór w naszych realiach teraz to "mały" Wegas i Edius Neo. Taniej, ale już nie tak stabilnie jak kiedyś są najnowsze Premiere Elements i Ulead Video Studio.

czwartek, 22 listopada 2007, 11:37
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Cześć, Ja również Cię pozdrawiam „Kotin”. :wink:

kotin napisał(a):
Cześć
Nudzisz się? :wink:
Przy okazji podam jeden - zniecierpliwienie.

Trochę tak. :oops:
Zniecierpliwieniem czekam na pozostałe posty....... 8O

Trochę humoru nie zaszkodzi. :D
Myślałem też o Ediusie Neo, jednak przywiązałem się do PS.. (PS-11ULTIMATE) i poświeciłem mu trochę czasu, aby go poznać (jeszcze dużo zostało do „odkrycia”) i nie chce Mi się na nowo zagłębiać w inny program, ale dodałbym go do Twojego postu nawet jako ostatni z wymienionych.

Pozdrawiam Micia. :wink:

piątek, 23 listopada 2007, 10:14
Bywalec
Bywalec

powód: brak efektów dla tekstów :mrgreen:

piątek, 23 listopada 2007, 22:02
Moderator
Moderator

Cytuj:
powód: brak efektów dla tekstów

z ciekawości na ile znasz programik 1% czy 2% funkcji :lol:
1 edytor napisów + edytor HFX mamy około 3000 samych alpha + reszta
2 edytor napisów + RTFx nieograniczona ilość możliwości
3 edytor napisów + HFX Transision PRO DAP Adorage no i oczywiście Vitascena lub nowość Mercalli
4 edytor napisów + filtr RTFx WL
5 a o PRO DAP Heroglip już nie wspomnę tu są setki gotowych i nieograniczona fantazjia jak i ilość lini czasu i regulacji . aby pozanć działanie spędziłem około 100 godzin zanim poznałem większość możliwości edytowania tekstu .

odpowiedz dla Mici :lol: kamera i Pinnacle :lol: > przyznaj się tu na forum , że robisz tylko sobie filmiki będziesz uważany tu za coś lub to :mrgreen:

niedziela, 25 listopada 2007, 00:47
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Wiedziałem, że nie wytrzymasz ......... :roll:
z tymi 100 godz. to bardzo to skróciłeś, chyba już straciłeś poczucie czasu ........ :)
jurekwejh napisał(a):
odpowiedz dla Mici :lol: kamera i Pinnacle :lol: > przyznaj się tu na forum , że robisz tylko sobie filmiki będziesz uważany tu za coś lub to :mrgreen:

jak zwykle z tego co napisałeś nic nie rozumiem ale pozdrawiam Cię serdecznie i wszystkich zadowolonych z PS....

ps. panowie i panie Ja dołączam się do tego co kiedyś napisał „Montażysta Darek A.”, NIE należy wywoływać „wilka z lasu” bo ktoś oberwie po głowie od największego „Guru” Pinnacle Studio jakiego „znam” – wielki „szacun” jak się to teraz mówi dla Jurekwejh. :D

ps. Kiedy Ci przejdzie? - „ustawianie znaków?” – PRZEPRASZAM. :cry:

Micia. :wink:

poniedziałek, 26 listopada 2007, 10:09
Nowy
Nowy

Na wstępie pozdrówka dla wszystkich pracujących na pinnaclu !!!

Ja dalej pracuje na PS 11 a co miało by mnie skłonić do zmiany softu to:
- stosunkowo mała stabilność
- problemy przy zmianie prędkości w momencie gdy tniemy klip o zmienionej prędkości i zmieniamy prędkość uciętego fragmętu. oraz brak opcji (użyj klatek kluczowych) w efekcie prędkość (w PS 10.5 dało się tak pokombinować że klip o zmienionej prędkości dało się pociąć i pozmieniać prędkość w tych odcinkach)
- brak pełnego wykorzystania procesorów wielordzeniowych

Poza tym JAK DLA MNIE program O.K.

Pozdrowienia dla wszystkich "ślubokrętów"

wtorek, 27 listopada 2007, 00:36
Moderator
Moderator

... przyznaj się tu na forum , że robisz tylko sobie filmiki będziesz uważany tu za coś lub to :mrgreen:

E no co - że jak się jest amatorem to wyśmieją? Daj spokój, nawet ze mnie się nie śmieją :wink:.

MICIA wybacz ale po zastanowieniu - Twoje pytanie jest bez sensu - jeżeli 11 nie zniecierpliwiła Cię jak mnie 10 to daj spokój i używaj, jeżeli chcesz odmiany, to zmieniaj.Co do Neo to już mam i nawet mam mocne postanowienie po nowym roku się go nauczyć (wcześniej nie mam kiedy - praca). Niestety boję się że ideał to też nie będzie - bo takich idealnych programów nie ma. No może był nim Let'sEDIT, ale przyszedł czas HDV i musiałem na coś się zdecydować...

PS Powoli z powodu bugów to forum - to taki sam test na inteligencję i cierpliwość jak Pinnacle Studio :mrgreen: .
PS2 Pinnacle łączy ludzi jednak, co nie? :wink:

wtorek, 27 listopada 2007, 09:27
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Cytuj:
MICIA wybacz ale po zastanowieniu - Twoje pytanie jest bez sensu...

PS Powoli z powodu bugów to forum - to taki sam test na inteligencję i cierpliwość jak Pinnacle Studio :mrgreen: .
PS2 Pinnacle łączy ludzi jednak, co nie? :wink:

Napisałem taki post, dlatego bo chciałem się dowiedzieć, jakie na ten czas są problemy z Pinnacle Studio, ale jak widać jest ich niezbyt dużo – może jako nowe ogniwo na tym forum podałem trochę informacji dotyczących działania PS..., co i jak aby być w miarę zadowolonym z niego „poprawne i w miarę stabilne działanie”.
W samym temacie można doszukać się w zależności od „sposobu interpretacji”, przenośni lub czegoś takiego podobnego.........., ........sformułowałem tak a nie inaczej, aby było ciekawe dla każdego, co widać po odwiedzinach i można by z niego coś zaczerpnąć – skorzystać – przypatrzeć się słabym strona oprogramowania.

ps. Zadałem kiedyś, chyba jedno z pierwszych Moich pytań na tym forum dotyczące kart graficznych – NIESTETY brak jakichkolwiek odpowiedzi :mrgreen: , mam trochę żal i tu chciałem Tobie „Kotin” podziękować za okazana pomoc - pozdrawiam. :wink:

Micia :D

[ Dodano: Pią Lis 30, 2007 11:12 am ]
Witam. :D

Na koniec koleżeńska rada dla tych, którzy zostali przy Pinnacle Studio oraz dla ewentualnych zainteresowanych zakupem PS....

- Na stronie producenta jest link po instrukcję w języku polskim – prawie wszystko jest tam zgodne z rzeczywistością.

- Przed zakupem jakiegokolwiek oprogramowania nie koniecznie PS... poszukaj i sprawdź na forum (google itp.) co o nim sądzą inni ( może jak bym poczytał wcześniej forum KSK, to bym NIE kupił Pinnacla – PS-10 – bez komentarza) i dokonaj oceny obiektywnie.

- W kompie do obróbki wideo nie instaluj niepotrzebnych dodatków (śmieci) itd.

- Co do forum (tego czy innego) to b. dużo odpowiedzi na dręczące nas pytania zostało udzielone nie koniecznie w postach z takim tytułem ale trzeba poświęcić trochę swojego czasu aby je odszukać – ale trzeba chcieć a nie iść na łatwiznę.

ps. Po przeczytaniu prawie wszystkich postów na forum KSK dotyczących PS-9,10,11, Moje problemy z PS-10 w większości się „rozwiązały” jak również dowiedziałem się dużo nowych przydatnych rzeczy. Nie piszę tu o forumwideo-swiatobrazu, ponieważ jestem w trakcie przeglądania jego zawartości, ale nadmienię, że jest tu b. dużo ciekawych osób jak również tematów i postów, które warto przeczytać. Proszę Moja wypowiedź traktować bardzo przyjaźnie a NIE jak jakieś wyrzuty czy coś innego. Jeszcze coś warto się zarejestrować u „producenta” oprogramowania z wielu powodów...... , większość ludzi narzeka na niekompetencje przedstawicieli firmy sprzedającej swój produkt – Ja jednak chcę „powiedzieć”, że skorzystałem z pomocy technicznej podanej przez Pinnacle i jestem b. zadowolony z ich obsługi klienta – dziękuję – obym nie był osamotniony.

Pozdrawiam Micia-cześć. :wink:

wtorek, 27 listopada 2007, 11:58
Nowy
Nowy

Ja niestety nie jestem zadowolony z Pinnacle Studio 11 plus - chodzi o to, że mimo zapewnień producenta oraz dystrybutora KSK, iż program ten jest w pełni kompatybilny z OS VISTA 32 (Home Premium) - zapewnienia te są dalekie od prawdy.
1. zaraz po instalacji PS11+ na nowym systemie operacyjnym VISTA z uaktualnieniami i sterownikami (bez żadnych innych programów) pojawia się pierwszy problem (komunikat błędu przy klasyfikacji wydajności systemu)
2. Przy próbie przechwycenia video z kamery JVC poprzez FIREWIRE - okazuje się, że jest to niemożliwe
(problemy tego rodzaju nie pojawiają się w innych podobnych programach np Ulead, Nero itp)
3. Dystrybutor KSK pomimo iż wielokrotnie sygnalizowałem te problemy z dokładnym opisem (telefonicznie i e-mailem)nie znalazł czasu na udzielenie odpowiedzi.
Problemy pkt 1 - 2 dotyczą też PS 10.8 w wersji na Vistę

poniedziałek, 3 grudnia 2007, 22:23
Nowy
Nowy

Witam kolego

też używam PS10plus pełna legalna wersja PL ale jeszcze nie zaglębiałem się w edytory napisów w owym programie, są może jakieś spolszczenia do tych opcji? Bo z reguły są one po angielsku?

ewentualnie co możesz poradzić

pozdrawiam

wtorek, 4 grudnia 2007, 01:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]