Teraz jest piątek, 19 lipca 2019, 11:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Jak wydobyć datę z materiału DV? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jak wydobyć datę z materiału DV?
przepraszam za zdublowanie tematu - wyskoczył błąd

Proszę o pomoc.

Mam nagrany materiał na kasetkę DV. Podczas nagrywania w kamerze włączona była opcja "pokaż datę". Gdy przeglądam nagrany materiał bezpośrednio z kamery w telewizorze data nagrania ta pojawia się, natomiast po zrzuceniu materiału na dysk w komputerze (programem Pinnacle Studio 10) daty już nie ma.

Prosze o informację jak mogę wydobyć datę z nagranego materiału DV tak aby mogła być ona wyświetlana również w projekcje w programie Pinnacle.
Wpisywanie ręczne za długa trwa a poza tym nagrywam krótkie urywki przez np. miesiąc i nie jest możliwością zapamiętanie dat wszystkich nagrywanych kawałków.

piątek, 30 listopada 2007, 15:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Data jest zawsze zapisywana na taśmie w kodach a Ty po prostu włączyłeś funkcję w kamerze aby ona przy przegladaniu materiału wyswietlala więc niby dlaczego miałoby to być wyświetlane automatycznie w komputerze...

piątek, 30 listopada 2007, 16:02
Nowy
Nowy

Data jest zawsze zapisywana na taśmie w kodach a Ty po prostu włączyłeś funkcję w kamerze aby ona przy przegladaniu materiału wyswietlala więc niby dlaczego miałoby to być wyświetlane automatycznie w komputerze...

Nie mówię że ma to być automatycznie - chciałabym tylko wiedzieć w jaki sposób tą datę wydobyć z taśmy.

piątek, 30 listopada 2007, 16:06
Nowy
Nowy

Przy przegrywaniu z taśmy na dysk kompa data też jest zapisywana. Z tym że w programach np. Premiere nie można jej wydobyć. Należy zaistalować plugin DV Date i wszystko będzie OK.

piątek, 30 listopada 2007, 16:23
Nowy
Nowy

Należy zaistalować plugin DV Date i wszystko będzie OK.

Zainstalowałam ten plugim ale w okienku z podglądem filmu wychodzi: "no EDL-filename found" a po kliknięci dwa razy na plugim wychodzi że ta funkcja jest niedostępna i należy ją uaktualnić (plugin ściągnęłam z internetu ale nie było tam żadnych kodów do uaktualnienia go).

Poprawka. Zainstalowałam plugin o nazwie dvdatecode - DV date nie znalazłam jako plugin pinnacle - jest chyba pluginem do adobe premiere a ja mam pinnacle 10

Ostatnio edytowano piątek, 30 listopada 2007, 18:22 przez tygrys_8, łącznie edytowano 2 razy

piątek, 30 listopada 2007, 16:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

canopus edit we wlasciwosciach klipu pokazuje date i godzine nagrywania

piątek, 30 listopada 2007, 21:30
Moderator
Moderator

- czy chcesz jedynie wiedzieć, który zgrany klip pochodzi z jakiej daty zapisu;
- czy jednak chciałbyś, aby te daty pojawiły się na obrazie filmu
To, że data była widoczna w kamerze podczas zgrywania materiału na dysk niczego nie zmienia, gdyż jest ona informacją podplecioną do obrazu, którą w dowolnym etapie możemy wywoływać, lub chować (nie jest "nabita" na obraz).
Pozdrawiam gorąco

sobota, 1 grudnia 2007, 06:23
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

tygrys_8 napisał(a):
Nie mówię że ma to być automatycznie - chciałabym tylko wiedzieć w jaki sposób tą datę wydobyć z taśmy.

W pinnacle Studio jak przytrzymasz myszkę na danym klipie to po czasie ukaże Ci się data nagranego materiału.

pozdrawiam Micia.

ps. Nie trzeba spisywać dat nagranych materiałów, są one widoczne na każdym z nich w w/w sposób.

sobota, 1 grudnia 2007, 09:25
Nowy
Nowy

Pytanie podstawowe:
- czy chcesz jedynie wiedzieć, który zgrany klip pochodzi z jakiej daty zapisu;
- czy jednak chciałbyś, aby te daty pojawiły się na obrazie filmu
To, że data była widoczna w kamerze podczas zgrywania materiału na dysk niczego nie zmienia, gdyż jest ona informacją podplecioną do obrazu, którą w dowolnym etapie możemy wywoływać, lub chować (nie jest "nabita" na obraz).
Pozdrawiam gorąco

Chciałabym aby daty pojawiły się na obrazie filmu na stałe - może być ciągle lub przez jakiś czas. Było by to dla mnie wygodne bo często nagrywam bardzo krótkie urywki w odstępach kilkudniowych (nagrywam najczęściej dziecko)- także data co chwilę jest inna.

sobota, 1 grudnia 2007, 10:09
Bywalec
Bywalec

http://www.skydiver.de/stef/datecode_en.htm

Oprócz zestawienia programów mających możliwość wydobycia daty z pliku DV jest podany sposób w jaki można wpleść plik wynikowy (tekstowy, z datami) w plik DV. Co prawda nie w Pinnacle, ale może Ci się przyda.

sobota, 1 grudnia 2007, 22:16
Moderator
Moderator

Świetna strona - dzięki wielkie!
P.G.

niedziela, 2 grudnia 2007, 01:01
Nowy
Nowy

Dzięki za bardzo przydatne informacje.

Znalazłam program, którego szukałam - DV Time Stamp - wydobywa datę z materiału i wkleja ją na stałe do filmu. Oprócz tego program ma różne możliwości ustawienia czasu przez jaki ta data będzie wyświetlana.

Mam tylko prośbę do osób które używały tego programu - czy wstawienie daty do filmu za jego pomocą nie powoduje zmniejszenia jakości obrazu lub głosu w nagranym materiale?

niedziela, 2 grudnia 2007, 11:41
Bywalec
Bywalec

Tam jest też napisane, że możesz plik wynikowy w formatach SUB i UPT użyć jako "subtitles" do DVD więc nie widzę tu lepszej metody. Masz w ten sposób plik video bez skazy, czyli wstawionych na stałe napisów, a napisy włączać sobie kiedy chcesz.

niedziela, 2 grudnia 2007, 13:36
Nowy
Nowy

Tam jest też napisane, że możesz plik wynikowy w formatach SUB i UPT użyć jako "subtitles" do DVD więc nie widzę tu lepszej metody. Masz w ten sposób plik video bez skazy, czyli wstawionych na stałe napisów, a napisy włączać sobie kiedy chcesz.

Dzięki za pomoc - tylko ta metoda z plikiem tekstowym wydaje mi się trochę skomplikowana, wymaga też użycia kilku programów (tak przynajmniej zrozumiałam). Ja pracuję w pinnacle studio 10 i nie jestem pewna czy ten program odczytałby i wstawił plik tekstowy do filmu.

niedziela, 2 grudnia 2007, 13:47
Bywalec
Bywalec

Post Re:
tygrys_8 napisał(a):
Znalazłam program, którego szukałam - DV Time Stamp - wydobywa datę z materiału i wkleja ją na stałe do filmu. Oprócz tego program ma różne możliwości ustawienia czasu przez jaki ta data będzie wyświetlana.

Jak to działa (w jaki sposób się instaluje)? To jest osobny programik, czy dodatek do Pinnacle'a?

pozdr.

czwartek, 20 marca 2008, 15:52
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona