Teraz jest piątek, 18 października 2019, 20:55

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Moje "pierwsze" wrażenia z montażem w PS-11 ULTIMA 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Moje "pierwsze" wrażenia z montażem w PS-11 ULTIMA
Jest „OK” :D

Dla użytkownika domowego-amatora, aż za „dużo możliwości”.

NIE chcę tu w jakikolwiek sposób bronić tego oprogramowania, ale trochę denerwują Mnie posty kol. narzekających na ten soft, który tak naprawdę za te pieniądze jest „OK”. NIE jest tak źle jak piszą inni......, trzeba najpierw posprzątać swój komputer a potem zacząć zabawę. Na forach jest tak dużo informacji, które pomogą – ułatwią nam pracę z w/w oprogramowaniem tylko niestety trzeba poświęcić swój wolny czas i POCZYTAĆ, naprawdę ciekawe rzeczy są tam opisane ( nie koniecznie też wszystkie dotyczą PS..).

pozdrawiam wszystkich zadowolonych i niezadowolonych z PS... – Micia :wink:

-----------------------------------------------------------------------
Witam ponownie i uzupełniam swój pierwszy post.:D

Do napisania tego posta skłoniła mnie wypowiedź pewnego kolegi z forum oraz brak cierpliwości oczywiście z mojej strony do takich wypowiedzi, które to przedstawiają w/w soft w zły świetle a moim zdaniem jest inaczej.

Jak już wcześniej napisałem nie mam większych problemów z tym oprogramowaniem i polecam go każdemu kto nie ma jakiś wygórowanych wymagań czy szczególnych ambicji.

Małe podsumowanie:

Pinnacle Studio znałem wcześniej z wersji 9,10 i teraz 11 – w miarę „dobrze” (przynajmniej takie mam mniemanie).
Teraz bawię się PS-11PLUS-ULTIMATE
Montowane materiały są różne przeważnie z jakiś imprez okolicznościowych rodzinnych.
- max dł. montowanego materiału – gdzieś około do 80 min.
- podkłady muzyczne + proste efekty – przejścia (nie za dużo).
- hardware: Core2CPU 6320 1.86GHz, 2 GRAM, GF 7600GS 256MB, 3xHDD

W skrócie: „OK”

1) Całość montowanego materiału tzn. gdzieś do 80 min (robiłem próby z 3 godz. materiałem też jest dobrze) nie nastręcza większych kłopotów ani „nerwówki” – nie potrzebne żadne dopalacze – tabletki na uspokojenie itp. (człowiek jest wyluzowany i zajmuje się tworzeniem czegoś niepowtarzalnego-arcydzieła). :D :D

2) Projekt zapisuje się bez problemów i b. szybko ( również przy tworzeniu kopii zapasowej projektu na innym dysku).

3)Renderowanie – prawie 1:1 czyli godzina materiału renderuje się około 1godz. 10min, komp sobie rzęzi a w tym czasie ……

4)Preview – zainstalowane sterowniki do KG: 162.18_forceware_winxp_international_whql.exe
Wszystko działa dobrze i przy obróbce i przy renderowaniu – obraz jest widoczny cały czas bez zakłóceń.
Podgląd sam w sobie - działa OK. Po dodaniu do klipu 1 czy 2 efekty (czekamy aż zniknie pasek postępu po dodaniu efektu lub jakiegoś innego badziewia) i puszczamy podgląd i wszystko jest „OK”.

To tyle tytułem stabilności – nie bawiłem się innymi programami do obróbki bo ten mi wystarcza w zupełności (a wiem co piszę, bo sam „montuję”).

5) błędy renderowania – niestety zdarza się coś takiego, że zostaje ucięte około 2 min końcówki materiału przy „złych” ustawieniach - ale można poradzić sobie z tym w inny sposób.

6) DVD Menu + authoring – „OK”. Przykład: Menu a w nim:
klip jako background (obraz ruchomy), 4 przyciski - miniatury ruchome, pojawiający się napis-tytuł na który nałożyłem przejścia HFX, do tego dodałem na koniec menu przejście HFX, podkład muzyczny itd. - wyrenderowało się wszystko dobrze.

7) Wydajność - po wczytaniu projektu (ok 3 godz filmu-tak dla testu), podgląd prawidłowy,
- przy kilku skokach + ew. jakaś prosta operacja dostawienia czy przestawienia slajdu – zajętość procesora max skoki do 20%
- przeglądanie ruchomych menu, HFX – zajętość procesora max skoki 6 -15%
- efekt wideo „powiększanie” – zajętość procesora przy renderowaniu tego efektu max do 50%, po zrenderowaniu utrzymuje się od 3-6%.
- zużycie pamięci max do 300-500MB, zajętość procesora przy przechodzeniu przez zakładki, chwilowe skoki do 25% potem znowu 3-6%. Ani jednej „zawiechy” czy innego złego zjawiska – praca stabilna.

No to znowu się rozpisałem – sorki, ale marudzę, moim zdaniem nie ma większego powodu aby rezygnować z zabawy za pośrednictwem PS-11.
Mam nadzieję, że może komuś nakreśliłem w jakiś tam sposób mój punkt widzenia na ten soft a wybór i ewentualne korzystanie z niego należy do każdego z was ale nie opierajmy się tylko na postach negatywnych bo są osoby, które nie maja większych problemów z PS….

Pozdrawiam już po raz ostatni – Micia, życzę przyjemnej zabawy z PS czy z innym oprogramowaniem. :D

ps. Jeszcze coś na koniec, nie polecam nagrywania płyt w PS…, lecz w nero lub innym programem, przy tworzeniu np. kompilacji DVD należy ustawić w opcjach nagrywania – utwórz zawartość ale jej nie nagrywaj.:wink:

wtorek, 11 grudnia 2007, 15:28
Moderator
Moderator

kurde to mnie przebiłeś :lol: teraz ciebie będą posądzać , że sprzedajesz młynki do kawy :P

uzupełnienie :lol: takie objawy to pinnacle tylko orginalne i z patchem 11.1.1.5224h
a co do innego postu co wspominasz to gościu pisze o rzeczach których nie ma :mrgreen: albo ma sporo kasy , że sobie uruchomił :mrgreen:

środa, 12 grudnia 2007, 17:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

równiez bardzo często korzystam z pinacle 11 ultimate.program jest ok , nie ma większych problemów o ile choć troszke ma sie pojęcia o montażu, a tego mozna dowiedzieć się z forum. najważniejsze nie załamać sie po pierwszych niepowodzeniach które nie świadczą o jakości czy blędach programu ale po prostu z braku naszych umiejętnosci. jeśli nie wierzycie (to pisze do tych początkujących) spróbujcie na innych programach do edycji - czy za pierwszym razem uda się coś zmontowac bez żadnych problemów , wiele czytałem o blędach innych programów do edycji , nie wierzycie wejdźcie na posty o sony vegas czy premiere naczytacie sie również sporo o problemach które mają montażyści z tymi programami.to co ma w sobie pinnacle w zupełności wystarcza do montażu a po zainstalowaniu dodatkowych funkcji i dogłębnym poznaniu funkcji i mozliwości nie jeden program chowa sie w stosunku do pinacle

środa, 12 grudnia 2007, 18:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]