Teraz jest czwartek, 17 października 2019, 10:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 pytanie...do ludzi w pelni korzystajacych z PS 11 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post pytanie...do ludzi w pelni korzystajacych z PS 11
Witam

Jestem ciekaw czy jestescie zadowoleni z pracy PS 11 jesli chodzi o pelny proces. Od zrzucenia poporzez montaz az do authoringu. Sa tacy wogole ktorzy od poczatku do konca robia to w PS ?

Jakie wrazenia ? jaki waszym zdaniem jest najlepszy format na wyjsciu, jakie ustawienia daja najbardziej satysfakcjonujaca jakosc ?! Bo ja powiem szczerze troche sie zwiodlem...zapowiadano rewolucje w porownaniu do 10, pelny authoring, pelne wspomaganie hdtv.....a nie wyglada to chyba do konca tak jak zapowiadali.

środa, 12 grudnia 2007, 10:38
Moderator
Moderator

1 jak importujesz pliki wideo w wysokiej rozdzielczości
2 jakie masz ustawienia projektu
3 i oczywiście jakie ustawienia wyjściowe
4 no i na co ty to nagrywasz i gdzie odtwarzasz .

środa, 12 grudnia 2007, 17:50
Stały bywalec
Stały bywalec

Jurek...jesli interesuje cie faktycznie KONKRETNIE to co ja robie to mozemy o tym podyskutowac prywatnie a tutaj mysle ze lepiej bedzie jak kazdy podzieli sie swoimi opiniami.

czwartek, 13 grudnia 2007, 12:25
Moderator
Moderator

bez urazy ja sobie nie poradziłem i to mnie wkurza , dla tego są pytania może robię coś zle ?????
na koniec podliczyłem ile trzeba kasy wydać , aby zobaczyć to i dałem sobie spokuj

czwartek, 13 grudnia 2007, 13:26
Stały bywalec
Stały bywalec

ja powiem tak....albo ja to zle robie albo mam beznadziejny sprzet. Gdy w pinnacle 9 jeszcze zrzucalem z sony hc 17 to obraz byl kiepski...tlumaczylem to sobie niska jakascia sprzetu itp ale gdy robie to w 1 i material jest obojetnie czy ze starej kamery czy z fx1 to wciaz jest to kiepskie. To jest moj odwieczny problem. Obojetnie jakimi kodekami to pozniej zakduje to na wyjsciu uzyskuje marny efekt. Pytalem w wielu miejscach i ludzie twierdza ze...."na telewizorze bedzie widac ok" ale w takim badz razie jak robia tu ludzie ktorzy filmuja identyczna kamera (jak na weselu kolegi ostatnio) a plytt ktore pozniej dali nawet na kompie sa idealne. Tu musi byc gdzies byc pies pogrzebany

czwartek, 13 grudnia 2007, 15:24
Bywalec
Bywalec

Bo kompresują nie w Pinnacle tylko np. Procoderem i dlatego mają zdecydowanie lepszy obraz.

piątek, 14 grudnia 2007, 04:36
Stały bywalec
Stały bywalec

a dokladniej ? bede wdzieczny za rozwiniecie tematu :)

piątek, 14 grudnia 2007, 09:02
Stały bywalec
Stały bywalec

O tym, że Pinnacle Studio ma problemy z nagrywaniem DVD było już tu:
http://www.forumwideo.pl/viewtopic.php?t=21516
A co do jakości materiału końcowego to faktycznie jakość jest najlepsza jeśli w PS utworzymy tylko plik wynikowy AVI DV, a następnie kompresujemy go do DVD mpg2 ProCoderem.

Pozdrawiam :)

piątek, 14 grudnia 2007, 14:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Niedawno zakończyłem swoją przygodę z tym programem i moja rada jest taka - ten program jest za ciężki i zbyt problemowy jak dla zwykłego użytkownika, problemy stwarzał mi, a co dopiero innym używającym komputera tylko do montażu! Rozwiązanie - przesiądź się na coś bardziej "profesjonalnego". Tak wiem, jest tani ale w podstawowej wersji nie oferuje nic konkretnego. Pozdrawiam!

piątek, 14 grudnia 2007, 14:34
Stały bywalec
Stały bywalec

Ja mam inne zdanie...ma olbrzymie mozliwosci tylko trzeba go dobrze poznac. Ja montuje na nim od kilku lat w roznych wersjach i mozna zrobic na nim baaardzo duzo....oprocz pracy na maskach oczywiscie. Ja nie mam z nim zadnych problemow poza wlasnie jakoscia wyjsciowa obrazu.

Ok procoderem po zmontowaniu ale musze najpierw zapisac zmontowany material w pinnacle jako czysty plik avi, tak ?? toz to godzinny film zajmie 90 GB !! samo to bedzie trwalo dosc dlugo a co dopiero pozniej 90 GB procoderem przepuscic ??!!

piątek, 14 grudnia 2007, 15:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Hmmm jeśli mówimy o high definition to mozliwe że 1h=90GB ale standard pal 1h=12~13GB. Jedyne wyjście sprawdzic czy pod PS 11 da się podpiąć owego PRO_CODERA

piątek, 14 grudnia 2007, 20:16
Stały bywalec
Stały bywalec

piątek, 14 grudnia 2007, 20:40
Bywalec
Bywalec

Ja mam inne zdanie...ma olbrzymie mozliwosci tylko trzeba go dobrze poznac. Ja montuje na nim od kilku lat w roznych wersjach i mozna zrobic na nim baaardzo duzo....oprocz pracy na maskach oczywiscie. Ja nie mam z nim zadnych problemow poza wlasnie jakoscia wyjsciowa obrazu.

Ok procoderem po zmontowaniu ale musze najpierw zapisac zmontowany material w pinnacle jako czysty plik avi, tak ?? toz to godzinny film zajmie 90 GB !! samo to bedzie trwalo dosc dlugo a co dopiero pozniej 90 GB procoderem przepuscic ??!!

Dla mnie maski są bardzo ważne.

Ja montuje APelements (jest w podobnej cenie) mam maski i nie mósze wyprowadzać pliku AVI , bo jest coś takiego jak frameserwer i można kompresować prosto z timeline.

sobota, 15 grudnia 2007, 04:12
Nowy
Nowy

mowie o 1h czystego avi

"Czysty" DV AVI to właśnie 13 Gb/godź nagraniaw PAL.
W HD jest podobnie, bo tam kamera nagrywa w formacie MPEG2.

sobota, 15 grudnia 2007, 08:12
Stały bywalec
Stały bywalec

mozna gdzies sciagnac sam procoder czy jest on platny ? jesli tak to moze jakis podobny program jest darmowy ? albo trial procodera to bym sobie sprawdzil czy to faktycznie dziala tak jak mysle ?

środa, 9 stycznia 2008, 14:54
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona