Teraz jest niedziela, 21 lipca 2019, 23:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Pinnacle Format przechwytywania 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Pinnacle Format przechwytywania
Witam wszystkich
Szukam pomocy .W zakładce Format przechwytywania /Ustawienia wstępne zmieniam na MPEG i w części Ustawienia wideo i Ustawienia audio klawisz Opcje jest nie aktywny jak i na dole okna po prawej stronie Przechwytywanie MPEG jest nie aktywne a w tle jest napis Koduj w czasie rzeczywistym kiedyś to było aktywne
Dodatkowo mam pytanie czy do programu Pinnacle są potrzebne jakieś specjalne codeki??
:D
Widzę że kilka osób przeglądało ten temat a może napiszcie jak jest u was w programie jeżeli jest inaczej to może kilka info na temat kodeków (jakie są zainstalowane) jaki procek itd

piątek, 28 grudnia 2007, 18:12
Nowy
Nowy

Post Re: Pinnacle Format przechwytywania
Witam ponownie
Specjalnie napisałem jako odpowiedz może ktoś to przeczyta
Czy tak ciężko napisać mam Pinnacle 9 , 10 lub 11 i u mnie jest tak a tak

niedziela, 30 marca 2008, 19:05
Moderator
Moderator

henryk4 napisał(a):
Czy tak ciężko napisać mam Pinnacle 9 , 10 lub 11 i u mnie jest tak a tak

Miałem wersje 8 i 10. Już nie mam. Poza próbą osiem lat temu (z ciekawości), nigdy nie przechwytywałem do mpeg2. Tobie też nie za bardzo polecam. Nie tylko dla trochę gorszej jakości. Montaż w DV przebiega dużo szybciej i przyjemniej. Kompresji do mpeg2/DVD zawsze zdążysz dokonać.

niedziela, 30 marca 2008, 20:41
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Cześć. :wink:

Na pierwszy mój post na tym forum, też nikt nie odpowiedział, więc postaram się udzielić Ci w miarę wyczerpującej odpowiedzi, którą powyżej napisał już kol. Kotin.

Kiedyś, ktoś pytał, dlaczego nie ma w PS-11, ?testu szybkości danych bieżącego dysku docelowego? ? odp. b. prosta sam program, aby działał w miarę bezproblemowo musi być ?postawiony?- zainstalowany na ?odpowiednim? komputerze ( minimalne wymagania wg producenta ? dotyczą tylko odpalenia oprogramowania a nie bezproblemowej pracy).
Do czego zmierzam, nie ma sensu tak jak to było w PS-9 dokładać w/w testu do PS-11, ponieważ aktualnie dostępne dyski twarde spełniają wszystkie stawiane im wymagania techniczne.

Format DV ? podczas przechwytywania w czasie rzeczywistym dane są przesyłane z szybkością około 3,6 MB/s. Natomiast szybkość transferu dysku docelowego musi wynosić, co najmniej 4 MB/s, aby uwzględnić ewentualne odchylenia bieżącej szybkości dysku (sformułowanie to dotyczy starszych dysków) 1000kB/s to 1MB/s.

MPEG - ustawienia wstępne jakości:
Wysoka-DVD, - wideo (MPEG-2, 720 x 576), audio (Mpeg Layer 2, 16 bitów 48 kHz)
Średnia-SVCD - wideo (MPEG-2, 480 x 576), audio (Mpeg Layer 2, 16 bitów 44,1 kHz)
Niska-VCD - wideo (MPEG-1, 352 x 288), audio (Mpeg Layer 2, 16 bitów 44,1 kHz)
są dostępne jako dodatkowe opcje, podobnie jak ustawienie Niestandardowa, które pozwala na samodzielne skonfigurowanie ?ustawień? wideo.

Audio w wersjach 9,10,11 przy (MPEG) ustawieniach niestandardowych jest niezmienne - bo i po co je zmieniać. ?Jakość CD? oznacza 16-bitowe audio stereo z próbkowaniem 44,1kHz.

Natomiast wybór możliwości kodowania jak to było w PS-9 (1- ustawienie domyślnego trybu kodowania, 2- koduj w czasie rzeczywistym, 3 ? koduj po przechwyceniu) nie ma sensu z uwagi na szybkość stosowanych dysków i moce obliczeniowe teraźniejszych procesorów.

ps. Można użyć do samego zrzutu innych programów, które umożliwiają przeróżne ustawienia wideo oraz audio ? ale po co? Najlepiej montować w formacie DV (współczynnik kompresji 5:1). To wszystko można przeczytać w instrukcji z PS-9. Potrzebne kodeki program instaluje sobie sam.

wtorek, 1 kwietnia 2008, 23:53
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]