Teraz jest poniedziałek, 18 listopada 2019, 10:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 znak reklamowy , identyfikator 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post znak reklamowy , identyfikator
Witam wszystkich . Proszę o informację jak w najprostszy sposób dodać znaczek ( reklamę , identyfikator nadawcy ) w górnym rogu filmu .

sobota, 5 maja 2007, 23:09
Stały bywalec
Stały bywalec

Drakulec jak Ty nie wiesz jak taki znak dodać to się lepiej nie reklamuj. Ale znak wykonujesz w Photoshopie obrazek 576x720 oczywiście w rogu na przeźroczystym tle jako warstwę i importujesz do programu do montażu i wstawiasz na najwyższą ścieżkę

niedziela, 6 maja 2007, 09:42
Moderator
Moderator

oj ewistafo chyba jesteś jedynym któremu pinnacle przyjmuje pliki PNG :lol: ( choć osobiście znam metodę wstawienia pliku PNG do pinnacle )

a w odpowiedzi wstaw zdjęcie lub klip wideo na drugiej lini uzyj efektu obraz w obrazie i pomniejsz do odpowiedniej wielkości i w jakim miejscu ma się znajdować . jeśli jest to zdjęcie i jest na jakimś tle najlepiej na zielonym lub niebieskim to wykluczuj ten kolor . a jeśli na jakimś innym tle to użyj efektu one kolor i usuń ( zrób tło przezroczystym ) jeśli czarny kolor to wyluminuj . aby logo nie pokazało się za gwałtownie to na początek i na koniec nałóż efekt HFX - powiedzmy przenikanie .jest jeszcze wiele sposobów , ale ten jest najłatwiejszy . jeśli nasze logo ma być bardziej bajranckie i ruchome z efektami to trzeba pinnacle trochę więcej pomęczyć z innymi pluginami :lol:

p.s. do pytania dopisuj wersję pinnacle łatwiej będzie wskazać nazwę pluginu no i oczywiście czy jest to możliwe wykonać - powiedzmy na pinnacle w wersji 10,7 nie wykonasz tego , a raczej wykonasz , ale na płycie DVD czyli po przerenderowaniu do mpg2/dvd w tym miejscu będzie zamiast loga kolorowa plama lub nic :cry:

p.s. 2 do zabawy w takie rzeczy najlepsza jest wersja Plus

niedziela, 6 maja 2007, 11:53
Nowy
Nowy

Podziękowania dla -jurekwejh- , bardzo pomocna i konkretna wskazówka.

niedziela, 6 maja 2007, 14:09
Stały bywalec
Stały bywalec

Przepraszam nie zauważyłem że jestem na Pinacle Studio-odpowiedź dotyczyła Adobe Premiere

środa, 9 maja 2007, 08:36
Bywalec
Bywalec

a w odpowiedzi wstaw zdjęcie lub klip wideo na drugiej lini uzyj efektu obraz w obrazie i pomniejsz do odpowiedniej wielkości i w jakim miejscu ma się znajdować . jeśli jest to zdjęcie i jest na jakimś tle najlepiej na zielonym lub niebieskim to wykluczuj ten kolor . a jeśli na jakimś innym tle to użyj efektu one kolor i usuń ( zrób tło przezroczystym ) jeśli czarny kolor to wyluminuj . aby logo nie pokazało się za gwałtownie to na początek i na koniec nałóż efekt HFX - powiedzmy przenikanie .jest jeszcze wiele sposobów , ale ten jest najłatwiejszy . jeśli nasze logo ma być bardziej bajranckie i ruchome z efektami to trzeba pinnacle trochę więcej pomęczyć z innymi pluginami :lol:

p.s. do pytania dopisuj wersję pinnacle łatwiej będzie wskazać nazwę pluginu no i oczywiście czy jest to możliwe wykonać - powiedzmy na pinnacle w wersji 10,7 nie wykonasz tego , a raczej wykonasz , ale na płycie DVD czyli po przerenderowaniu do mpg2/dvd w tym miejscu będzie zamiast loga kolorowa plama lub nic :cry:

p.s. 2 do zabawy w takie rzeczy najlepsza jest wersja Plus

zrobilem sobie jakis probny napis w Photoshopie na bialy tle...umiescilem go w rogu na filmie ale jak zrobic "użyj efektu one kolor i usuń ( zrób tło przezroczystym ) jeśli czarny kolor to wyluminuj"

moglbys to rozwinac??

Pozdrawiam

czwartek, 10 stycznia 2008, 00:19
Moderator
Moderator

Cytuj:
p.s. do pytania dopisuj wersję pinnacle łatwiej będzie wskazać nazwę pluginu
czyli pinnacle 9,xx , 10,xx czy 11-cie
w modzie teraz pinnacle 11-cie to bez ceregeli zapisz w formacie PNG lub TIFF przezroczyste ( chyba fachowcy nazywają to kanałem alpha channel ) i wstaw tylko na linię czasu a pinnacle samo wyluminuje format TIFF a PNG wyluminuje ( plugin kluczowanie KEY ) :lol: > jeśli masz inną wersję niż 11-cie to podaj numerek .

czwartek, 10 stycznia 2008, 01:25
Bywalec
Bywalec

mogę rozwinąć :D ale napisałem ;
Cytuj:
p.s. do pytania dopisuj wersję pinnacle łatwiej będzie wskazać nazwę pluginu
czyli pinnacle 9,xx , 10,xx czy 11-cie
w modzie teraz pinnacle 11-cie to bez ceregeli zapisz w formacie PNG lub TIFF przezroczyste ( chyba fachowcy nazywają to kanałem alpha channel ) i wstaw tylko na linię czasu a pinnacle samo wyluminuje format TIFF a PNG wyluminuje ( plugin kluczowanie KEY ) :lol: > jeśli masz inną wersję niż 11-cie to podaj numerek .

sorki ze nie napisalem...mam 11
kombinuje ale cosik mi nie idzie...zapisalem w PNG i TIFF (jak zapisac "TIFF przezroczyste"??

Pozdrawiam

czwartek, 10 stycznia 2008, 18:10
Moderator
Moderator

zaznacz z zapisz piramidę obrazków na zapisz przezroczystość
Obrazek

czwartek, 10 stycznia 2008, 19:37
Bywalec
Bywalec

hmmm...jest maly problem....nie moge zaznaczyc opcji "zapisz przezroczystosc"...probowalem na zwyklym napisze (wybralem jakas czcionke, kolor itd), moze to jest przyczyna

czwartek, 10 stycznia 2008, 20:00
Moderator
Moderator

a czy widzisz u mnie tło pod postacią czy kratki inaczej alpha channel

czwartek, 10 stycznia 2008, 20:10
Bywalec
Bywalec

wielkie dzieki za cierpliwosc...pozdrawiam

czwartek, 10 stycznia 2008, 20:33
Moderator
Moderator

jak już piszemy o tiff to najlepiej też wszystkiego rodzaju ramki tak zrobić .
często wideofilmowcy robią takie ramki w celu pokazania klipu > składanie życzeń przed kościołem lub pierwszy taniec w takiej ramce > nawet dość przyjemny to pomysł .
a tu podobny wzór
Obrazek
format taki zdjęcia TIFF ma jeszcze inne ciekawe zastosowanie > kiedy chcemy w pinnacle poruszać się między warstwami ( nie ma skutków ubocznych jak z formatem PNG ) ale to już inny temat ( przechodzenie przez warstwy i zmiana ruchu kamery w obrazie )

piątek, 11 stycznia 2008, 07:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

często wideofilmowcy robią takie ramki w celu pokazania klipu > składanie życzeń przed kościołem lub pierwszy taniec w takiej ramce > nawet dość przyjemny to pomysł .

Wg mnie takie rameczki w czasie filmu (życzenia, 1 taniec itp)to niezły kicz :lol:

Pozdrawiam

piątek, 11 stycznia 2008, 09:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kicz? Skąd- Wioletta Willas to jest kicz :twisted:

Ło rety... co za kicz... myślałem, że toto już tylko we Włocławku..... gdzie wloka swój ból.

piątek, 11 stycznia 2008, 09:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona