Teraz jest piątek, 18 października 2019, 20:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Problemy z obróbką HD w Ultimate 11 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Problemy z obróbką HD w Ultimate 11
Witam
Na pudełku jako minimalne wymagania jest podane, że dla HD i AVCHD grafika minimum 256MB i 2GB ramu dla visty.
Spełniam minimum. Ściągnąłem z sieci 40s film HD i chciałem na próbę przekodować w Pinnaclu ten filmik (dodać kilka efektów itp.). Niestety nie udało się, obraz jest czarny w pliku wynikowym (kodowanie do WMV HD) w między czasie otrzymuję komunikat, że za mało pamięci video i niektóre klatki mogą być czarne.

Czy mogę poprosić REALNE minimalne wymagania co do HD w Pinnacle? Przymierzam się do zakupu kamery HD i chciałem zobaczyć jakiej jakości mogę się spodziewać po tym oprogramowaniu, gdyż z SD nie jestem zadowolony...

Ew. co robię źle, jeżeli minimum spełniam a on mi takie komunikaty strzela.

Vista x64 Home Premium, Core 2 Duo @ 3GHz, 2GB Ram @ 1GHz, Ati Radeon 2600HD Pro 256MB DDR3 (PCIe).

niedziela, 10 lutego 2008, 20:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Problemy z obróbką HD w Ultimate 11
A skąd masz tego Pinnacle'a? Jeśli to trail ze strony firmowej to nie powinno być problemu - kiedyś tak próbowałem 10tke i ją kupiłem.
W Pinnacle'u różne funkcje aktywuje się kluczami ściąganymi od producenta. Często są to klucze darmowe ale mimo to trzeba je załadować.
Twoja konfiguracja jest znacznie silniejsza of mojej a ja obrabiam HDV. Jedyny problem może być z grafiką - nie ma rozsądnej zasady która karta jest dobra dla tego programu. Ja np. mam starą ATI Mobility Radeon 9000 32MB i na tym też daje sie pracować z HDV choc trzeba znać klka sztuczek i mieć DUŻO cierpliwości.

piątek, 15 lutego 2008, 22:45
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: Problemy z obróbką HD w Ultimate 11
Witam. :wink:
Cytuj:
Pinnacle Studio Ultimate wersja 11
Specyfikacja techniczna - Minimalne wymagania sprzętowe

System operacyjny MS Windows? XP z SP2 lub Windows Vista? (zalecane 32 bitowy system Windows Vista)

Procesor Intel? Pentium? lub AMD? Athlon? 1.8 GHz lub szysbszy (2.4 GHz zalecany)
- Intel Pentium HT lub AMD Athlon 2.4 GHz lub 1.6 GHz Dual core wymagany dla Windows Vista
- Intel Core 2 Duo 2.4 GHz lub szybszy wymagany dla edycji materiałów AVCHD
512 MB RAM (1 GB zalecane)
- 1 GB wymagane dla edycji materiałów HD i/lub Windows Vista (2 GB zalecane)
- 1.5 GB wymagane do edycji materiałów AVCHD (2 GB wymagane w systemie Windows Vista)

Karta graficzna 64 MB zgodna z DirectX? 9 lub nowszym (128 MB zalecane)
- 128 MB wymagane w systemie Windows Vista (256 MB ATI? Radeon? 9600+ lub NVIDIA? GeForce? 6 lub lepsza zalecana)
- 256 MB wymagane dla edycji HD i AVCHD (ATI Radeon 9600+ lub NVIDIA GeForce 6 lub lepsza zalecana)

Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9 lub nowszysm

1 GB wolnej przestrzeni dyskowej dla instalacji oprogramowania i ponad 3 GB dla instalacji zawartości zawartości dysku bonus content

Napęd DVD-ROM dla instalacji oprogramowania
Opcjonalnie:
- Nagrywarka CD dla tworzenia płyt Video CD lub Super Video CD (S-VCD)
- Nagrywarka DVD dla tworzenia płyt DVD, HD DVD*

Karta dźwiękowa z wyjściem surround wymagana dla odsłuchu miksowanego dźwięku surround**

Minimalne wymagania ? czytaj - aby program uruchomić i ?popatrzeć?.
Zalecane wymagania ? aby się pobawić - coś zrobić.

ps. Specyfikacja techniczna ? na pudełku wypisuje się różne rzeczy, pracować czy bawić się można przy użyciu różnych zestawów ale z zachowaniem przyjętych pewnych zasad jakie opisane są na tym czy na innym forum.

Pozdrawiam Micia. :D

sobota, 16 lutego 2008, 14:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]