Teraz jest środa, 17 lipca 2019, 07:23

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Długie renderowanie w PS9 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Długie renderowanie w PS9
Pracuje na PS9 w konfiguracji HP Vectra VL420, 512Mb ram-u, Pentium IV 1,6 Gh, trzy dyski 7200RPM(system,pliki projektu i film końcowy). Ponieważ materiał pochodzi z nagrywarki stacjonarnej, importuję z płyty do PS9 pliki w formacie mpg. Wszystko jest OK tylko ten czas renderowania. Materiał godzinny renderuje się ponad 5godz. Ja wiem że komputer juz nie najmłodszy i zegar słaby a ponieważ nie mam doświadczenia w innych aplikacjach tego typu spróbowałem 7-minutowy (z tego samego mpg) film zrobić w trialu Ulead 11 plus i renderowanie trwało 7 minut z małym hakiem, znajomy na Athlonie 1,7 Gh robi w Adobe Premiere film też prawie 1:1 czasowo. Nie bardzo wiem jak mogę to jeszcze poprawić a może nie mogę bo ta aplikacja tak działa.
Bardzo będę wdzięczny za wszelkie uwagi.

piątek, 15 lutego 2008, 22:26
Moderator
Moderator

Post Re: Długie renderowanie w PS9
Porównaj jeszcze na dokładnie tym samym fragmencie filmu osiągi Sudia Pinnacle i Uleada - do to prawdziwy obraz szybkości. Może na reszcie materiału był nałożony trudny do renderowania filtr, czy inne tam...
PS Nawiasem mówiąc procesor nie jest szybki, jest sporo od tego Athlona kolegi wolniejszy, więc z kolegą nie porównuj.

sobota, 16 lutego 2008, 11:12
Moderator
Moderator

zapoznaj się z wartościami mpg2/dvd jakie ma plik z nagrywarki i ustaw takie same w pinnacle > czyli jeśli plik wideo z nagrywarki ma 25kl/s 6000 kb/s i w pinnacle ustawisz takie same > to pinnacle taki film 1,5 godz bez super efektów rtfx przerenderuje a raczej sprawdzi w około 10 minut i już będzie wypalał płyte > poprostu ustawienia ręczne a nie automatyczne :?: po co mielić/renderować (strata jakości obrazu jeszcze dojdzie ) cały materiał jeszcze raz dla kilku kb/s "+,-".

niedziela, 17 lutego 2008, 01:14
Bywalec
Bywalec

Sprawdziłem programem GSpot mój materiał z nagrywarki dvd stacjonarnej zaimprotowany do PS9 i wychodzi że ma 25kl/s i 9000kb/s. Wszystko jest fajnie jak robię renderowanie do pliku mpeg gdzie moge sobie wybrać takie wartości i rzeczywiście zapycha to błyskawicznie. Natomiast przy tworzeniu dysku przy opcjach niestandardowych mogę maksymalnie wybrać 8000kb/s a ręczne wpisanie 9000 nie przyjmuje. Jest to wprawdzie lista wybiorcza i edycyjna ale tylko w zakresie jaki tam jest.
Może coś jeszcze podpowiecie bo ten pierwszy przebieg jest niemiłosiernie długi (1h prawie 6h), drugi jest do przyjęcia.

poniedziałek, 18 lutego 2008, 20:44
Moderator
Moderator

a może w nagrywarce jest możliwość przestawić na 8000 kb/s lub na zgodne z formatem mpg2/dvd czyli 6000 kb/s ??????> takie ustawienie powinno być pod nazwą standardowe .

osobiście zawsze ustawiam wszystko na 6000 kb/s

super by było jak by posiadacze tych nagrywarek coś napisali :P
ja do tych celów używam kamery cyfrowej ( IN/OUT).

poniedziałek, 18 lutego 2008, 22:03
Bywalec
Bywalec

nagrywarka Philips 3450h, bez wodotrysków,ładnie nagrywa, duzo trybów pracy. Uzywam przy okazji nagrywania z TV do archiwizacji pokaźnego zbioru kaset VHS. Pliki mozna podzielić, wypalic na DVDRW i do kompa tyle że jako MPG z 9000kb/s. Nie sprawdzałem ale chyba w setupie nie widziałem mozliwosci zmiany ustawień bitrate-u. Spróbowałem przekonwertować plik jakimś Magic studio(nawet szybko to zrobił) do mpg 25kl/s i 8000kb/s i po odtworzeniu jakby troszke stracił na jakosci. GSpot pokazał po konwersji 8001kb/s i teraz spróbuję to renderować w PS9 w ustawieniach niestandardowych z najwyzsza wartością jaką tam mozna wybrać dla tworzenia dysku tzn. 8000kb/s. Ponieważ to dane z VHS to aż tak źle nie wygląda,zeby tylko szybciej sobie poradził. Jak zrobię to dam znać. Dzięki za wsparcie

wtorek, 19 lutego 2008, 12:00
Moderator
Moderator

moja propozycja utworzyć w pinnacle do pliku wideo z 9000 kb/s >>> a menu i płyte wypalić w nero :?: w taki sposób szybkie renderowanie w pinnacle > a wypalona płyta w nero >>> wszystkie odtwarzacze ją widzą poprawnie ( brak dysku > częsty komunikat ) przy płytach wypalonych w pinnacle

p.s. sztab wyborczy kol. Kotina
http://www.getthemessage.net/index.php?id=MjQwMTMx
jeśli głosować to na tej stronie
viewtopic.php?f=29&t=23908&st=0&sk=t&sd=a&start=15

wtorek, 19 lutego 2008, 12:41
Bywalec
Bywalec

Sorry, ale troche sie pogubiłem. W PS9 renderować cały projekt razem z menu do mpeg, czy to menu dołozyć w nero ? Nero mam tylko w pakiecie nero 6 jaki kupiłem razem z nagrywarką, jak próbowałem uruchomic tam tworzenie filmu to czepiał sie chyba o zakup kodeków (juz nie pamietam). Jesli masz czas to czy możesz mi bliżej wytłumaczyć jak dołozyć to menu, myslałem że aby utworzyc pliki DVD to i tak całośc musi renderować i kompilować. Nigdy tego nie robiłem, zawsze robiłem to wPS9

wtorek, 19 lutego 2008, 15:02
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]