Teraz jest niedziela, 18 sierpnia 2019, 17:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Archiwizacja oryginałów video. 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Archiwizacja oryginałów video.
Witajcie,

wprawdzie już w kategorii montaż pytałem o to, ale postanowiłem i tu zapytać. Jak archiwizujecie oryginalne materiały video. Słyszałem o dwóch sposobach.

1. Po wstępnej obróbce w probramie i wyrzuceniu niepotrzebnych klatek, można zgrać materiał ponownie na taśmę (w moim przypadku na digital 8) w formacie DV.

2. Po wstępnej obróbce w probramie i wyrzuceniu niepotrzebnych klatek, można zgrać materiał w formacie DV na płyty DVD - na każdej płycie około 20 min materiału.

Co o tym sądzicie, prosze o poradę.

Pozdrawiam
Robert

piątek, 19 maja 2006, 13:08
Stały bywalec
Stały bywalec

Ja archiwizuje materiały w najprostrzy możliwy sposób. Na kasetach miniDV na ktorych były nagrane. Jedną kasetę uzywam tylko raz a potem idzie do pudełeczka na "pamiątkę". To co zgram z kasetki na dysk po zakonczeniu prac wędruje na płyty dvd.
Myślałam kiedyś nad innymi formami archiwizowania jednak były one kosztowne w realizacji i w moim wypadku wcale nie bardziej wydajne.

sobota, 20 maja 2006, 09:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re:
kelly napisał(a):
Ja archiwizuje materiały w najprostrzy możliwy sposób. Na kasetach miniDV na ktorych były nagrane. Jedną kasetę uzywam tylko raz a potem idzie do pudełeczka na "pamiątkę". To co zgram z kasetki na dysk po zakonczeniu prac wędruje na płyty dvd.
Myślałam kiedyś nad innymi formami archiwizowania jednak były one kosztowne w realizacji i w moim wypadku wcale nie bardziej wydajne.

Też właśnie zmagam się z tym problemem. Tak się zastanawiam czy jest sens takiej inwestycji? Przecież taką kasetkę można nagrać 3-5 razy bez straty na jakości. Czy nie za mocno podnosi to koszt jednostkowy imprezy? Czy nie wystarczy kopia zapasowa samego gotowego filmu?

http://www.serwisweb.pl

piątek, 4 lipca 2008, 15:50
Moderator
Moderator

Post Re: Archiwizacja oryginałów video.
Profesjonalista zastrzegający wobec klienta że kopię będzie trzymał najwyżej - ileś tam, będzie używał lepszych kasetek i wykorzystywał je wielokrotnie. Amator taki jak ja, który chce mieć archiwum na długo nagrywa na tanich kasetkach jeden raz i wykorzystuje je na archiwum. 10 zł to nie majątek, (pamiętając o niepewnej trwałości płytek DVD).

piątek, 4 lipca 2008, 16:36
Nowy
Nowy

Post Re: Archiwizacja oryginałów video.
Obecnie ceny sprzętu tak potaniały że myślę że opłaca się zainwestować w dysk twardy. np. nowy dysk 320 GB kosztuje 180zł brutto można na mim pomieścić aż 68 płyt DVD! Jeśli będziemy go używać tylko do archiwizacji to wytrzyma "wieki".

czwartek, 17 lipca 2008, 14:55
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]