Teraz jest poniedziałek, 14 października 2019, 23:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Problem z MENU i początkiem SCEN 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Problem z MENU i początkiem SCEN
Witam.

Problem dotyczy Pinnacle Studio Plus 11 + najnowsze patche 11.1.2.5231 Program oczywiscie legalny (uprade)

Pracowałem kiedyś na tym programie (wersja 7 i 8) więc ciut go znam i pasuje mi, a na moje potrzeby jest aż nadto.

Teraz w czym problem:

Zrobiłem swój pierwszy film(ik) na DVD.

Najpierw był fragment filmu, potem menu glowne i menu scen a za tym calosc video.

Wygenerowalm pliki do nagrania na płytę i w powerDVD po otwaciu pliku wszystko w miare poprawnie działa, jednak po nagraniu na płytę odwarzacz DVD głupieje ;(

NA początku odwarza się zupełnie inne video ... sceny zaczynają się jakieś kilkanaście może kilkadziesiąt sekund później ... cuda przy przewijaniu obrazu wstecz na granicy scen ... jednym słowem tragedia ...

Pomyslalem że moze to wina tego krotkiego video prze glownym menu ... wywalilem, nastepne 3 godziny kompresji ... i znowu efekt taki sam. NA komputerze ok, na DVD wszystko przesunięte ...

Odtwarzaczcz DVD to Philips DVP 5960 z nowym firmware i wszystkie fimy raczej działają na nim poprawnie ...

Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić a raczej w czym tkwi problem lub gdzie robię błąd ??

Myślałem że jest to problem dlatego że sceny przesuwałem dodawałem i zmieniałem ... ale na komputerze wszystko działa prawidłowo ...

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
Willy.

poniedziałek, 28 lipca 2008, 21:19
Moderator
Moderator

Post Re: Problem z MENU i początkiem SCEN
kol. Janusz Olczak napisał;
Cytuj:
1. Uruchamiam Nero (wcale nie najnowsze 6.12 ale działa).
2. Na górnej belce Projekt/Nowy - ukaże się lista możliwych kompilacji -wybieram DVD-Video.
3. Ukażą się dwa katalogi Audio_ts i Video_ts. Pierwszy zazwyczaj pozostaje pusty (tu umieszcza się inne wersje językowe, dodatki audio itp). Do katalogu Video_ts kopiuję zawartość Video_ts utworzonego w Studio (znajduje się on w katalogu Render lub w starszych wersjach Auxiliary Files/DVD). Jeżeli w tym katalogu znajduje się jeszcze plik Anchor_volume usuwam go (nie jest potrzebny a czasem sprawia kłopoty). I tu uwaga : nie tworzę w Studio i nie nagrywam w Nero pliku *iso gdyż jak pisałem wcześniej mogą pojawić się błędy wprowadzone do takiego obrazu przez program go tworzący (w tym wypadku Studio).

czyli pisząc w skrócie w pinnacle >>> zawartość do folderu a w nero to wypalamy i na 100% wszystkie odtwarzacze widzą płytę ok. ( choć filmik przed menu to chyba pinnacle nie lubi ???????? ) w takim przypadku robimy menu w innym programie powiedzmy ulead DVD i inne .
( jeśli się nie mylę to pinnacle ma jakiś problem z taktowaniem zapisu )

i jeszcze jedno po zainstalowaniu ptcha 11.1.2.5231 ze strony pinnacle pobieramy i instalujemy jeszcze małą poprawkę > jest poniżej .

poniedziałek, 28 lipca 2008, 21:53
Nowy
Nowy

Post Re: Problem z MENU i początkiem SCEN
Problem namierzyłem i zlikwidowałem.

Jak się można było spodziewać problem leżał po mojej stronie :D

Nagrywałem płyty które nie są w 100% zgodne z DVD Video ... Poprostu dodałem folder ze zdjęciami ... Stacjonarny odtwarzacz płytę widzi i niby odtwarza, ale cuda się dzieją ;/ Na komputerze wszystko odtwarza się prawidłowo.
Co dziwne, kiedyś robiłem coś takiego i nie było problemów ...

Pozdrawiam Willy.

Ps. Tego małego patcha mam zainstalowanego i płyty nagrywam w Nero.

wtorek, 29 lipca 2008, 10:06
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]