Teraz jest poniedziałek, 21 października 2019, 19:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Jak zrobić menu? 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Jak zrobić menu?
:? Mam Pinnacla 12. Zrobiłem film, dodałem własne menu z 4 okienkami, umieściłem znaczniki do każdego z nich. Po zrenderowaniu menu owszem jest, tyle że nieaktywne (tak jakby to było zdjęcie). Co robię źle? Słyszałem, że najpierw trzeba zrobić sam film, przeliczyć go np. do mpg-a i dopiero później dodać menu i jeszcze raz przeliczyć całość. To jest powód??? A jak w menu robi się np. z głównego okna z np. "odtwórz film" i "wybór scen" kolejne okno z tymi scenami do wybory????

poniedziałek, 10 listopada 2008, 01:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Jak zrobić menu?
To co zrobiłeś to zrobiles dobrze. Opowieści, że najpierw film a potem menu do mpg/avi wloz miedzy bajki. Nie jest to konieczne, aczkolwiek jest stosowane ze wzgledu na wygodę - sam byś do tego doszedł po 3-4 projekcie. Aby menu było aktywne musisz oglądać swój projekt w opcji DVD, czyli na dole po prawej stronie ekranu podglądu "wcisnąć" odpowiedni znaczek :)))) Co do menu podrzędnych ? Zaden problem - zrobileś menu głowne i odsyłacze do scen (+powroty) zrobisz i menu podrzedne - ta sama zasada.

pg

DZIEŃ ŚWIRA

piątek, 14 listopada 2008, 14:36
Stały bywalec
Stały bywalec

Nic nie rozumiem, POMOCY!!!!!! Zrobiłem w końcu to menu, na podglądzie DVD w Pinnaclu wszystko jest OK, miniaturki działają, wszystko gra! A jak zaczyna renderować (oraz już w gotowym materiale) to do menu podstawia zupełnie inne okienka!!!! Odsyłacze na timelinie do rozdziałów są tam gdzie chcę, innych nie ma! Robiłem menu jeszcze raz od nowa i to samo! Co jest????? Jest OK do momentu jak zaczyna renderować. W pierwszej kolejności zaczyna renderować menu i przejścia i wtedy cyk, i w miejsce moich miniaturek pojawiają się jakieś inne obrazki z filmu i w gotowym folderze Video_ts menu już ma właśnie te. Nic nie kapuję co jest grane

środa, 19 listopada 2008, 20:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

słuchaj - z opisu wynika, ze wszystko robisz dobrze, jezeli efekt jest do kitu i oprogramowanie jest legalne to zapakuj problem i odeslij do helpdesku; jezeli to pirat to.... poszukaj innego (może na Karaibach :))); PS naprawde radzi sobie bez problemu z ruchomym menu

pg

DZIEŃ ŚWIRA

środa, 19 listopada 2008, 21:52
Bywalec
Bywalec

Chyba chodzi o to, zeby PRZED renderingiem wybrać opcję DVD, a nie AVI czy MPEG.
Jak zrobisz AVIka z filmu z menu, to będzie ono niewidoczne.

wtorek, 25 listopada 2008, 15:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]