Teraz jest czwartek, 17 października 2019, 10:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Pinnacle 12.1 Ultimate & Dazzle100 i HDMI 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Pinnacle 12.1 Ultimate & Dazzle100 i HDMI
Witam,

moja historyjka jest taka:
Mając Dazzle100 i Pinn12Utlim. przechwytywałem sygnał z TV [czyli do lapsa sygnał wchodził po USB2.0]. Jednocześnie, ten sam laps podłączony był to TV kablem HDMI (bo czasem wyświetlałem jakieś filmiki z kompa). Telewizor był wyłączony. Na lapsie, opcje zasilania ustawioną miałem tak, żeby po zamknięciu pokrywy komp nadal pracował normalnie.
Pierwsze zdziwienie:
po otwarciu pokrywy laptopa (po wcześniejszych kilkudziesięciu minutach przechwytywania z zamkniętą pokrywą ), okazało się, że Pinnacle przechwycił [i zapamiętał!] tylko materiał od momentu otwarcia pokrywy laptopa. Wcześniejsze zakładki z okienkami przechwyconych scen zniknęły, choć pierwotnie były wyświetlone przez Pinnea. Normalne przechwytywanie i zapamiętywanie wszystkiego, powróciło po wypięciu kabla HDMI z laptopa).

Drugie zdziwienie:
choć przechwycony materiał zawierał tylko sceny od momentu otwarcia pokrywy, to jednak rozmiar pliku przechwyconego jest taki, jakby to był całkiem spory materiał. I tak, dorobiłem się pliku który ma ok 8 GB i trwa 20 sekund! - format avi utworzony po przechwyceniu. Sygnał pobierałem ze zwykłej stacji tv, więc żadne HDTV itd... ;-)

Moje pytanie: czy ktoś z Was może mi powiedzieć, czy plik 8 GB może zawierać faktycznie więcej scenek niż to, co wyświetla i jak to ewentualnie sprawdzić ?

Laps to Asus, 3GB RAM, grafika Radeon 3650, system : Vista (jego mać) 32 Home

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.
pozdrawiam

środa, 21 stycznia 2009, 12:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]