Teraz jest środa, 16 października 2019, 12:25

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 instalacja pinnacle 10 na vista 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post instalacja pinnacle 10 na vista
Witam, kupiłem nowego laptopa hp pavilion 9700 z zainstalowanym windows vista i zainstalowałem na nim studio pinnacle 10, które służyło mi cały czas na wcześniejszym kompie z windowsem xp. Już na początku instalacji pojawił się problem i musiałem uruchomić instalatora ręczne z folderu dla instalacji na vista. Poszło. Potem płytka bonus dvd pal i tu dwa komunikaty error brak jakiegoś OS czy czoś, ale też poszło. PO instalacji odpalam program i testuję szybkim montażem z systemowego materiału...jakieś cięcia, efekty i zwolnione tempo razem z moją muzyką. Od razu widzę, że coś nie tak, bo już samo okno programu nie jest na cały ekran, tylko zwężone od góry i u dołu...jak renderuje efekty, to zielony pasek postępu nie jest nad kadrem który ma obliczać i gdy chcę odtworzyć ten projekt to startuje i słyszę podkład muzyczny tylko przez dwie sekundy a obraz jest odtwarzany tylko do pierwszego efektu, potem już nic się nie dzieje. Jak chcę zamknąć program to nie odpowiada, tylko zawiesza cały system i to dość solidnie. Czy czegoś potrzebuję do mojego kompa ?? Jakieś codeki, inne programy ? Chyba nie muszę przechodzić do najnowszej wersji ?? Proszę pomóc.

niedziela, 1 marca 2009, 18:46
Moderator
Moderator

Post Re: instalacja pinnacle 10 na vista
Studio Pinnacle jest jednym z niewielu do tej pory wydawanych programów do edycji, które zawsze wykorzystywały kartę graficzną. Co prawda nie do renderowania głównego kodeka, a "tylko" do renderowania przejść 3D i podglądu w "real time", ale zawsze. Czasami udaje się ustawić pracę Studia na laptopie z kartą graficzną poniżej wymagań programu (znam takie opinie kolegów, ale pracujących na XP), ale zawsze to loteria i wyższa szkoła jazdy w posługiwaniu się tym programem. Nie spełniasz po prostu jego wymagań sprzętowych. Nawiasem mówiąc w tych wymaganiach obok minimum 256MB pamięci własnej karty graficznej, jest też prawidłowe rozłożenie pracy miedzy dwa osobne dyski twarde. Zobacz czy renderowanie każdego przejścia przed ukończeniem projektu coś da.
EDIT
Dzięki Micia. Nie przyszło mi do głowy że do pracy na Vista kolega sobie nie zaktualizuje Studia. Mój błąd. :wink:

niedziela, 1 marca 2009, 20:12
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: instalacja pinnacle 10 na vista
Cytuj:
Czy czegoś potrzebuję do mojego kompa ?? Jakieś codeki, inne programy ? Chyba nie muszę przechodzić do najnowszej wersji ?? Proszę pomóc.

Niczego nie potrzebujesz, dla PS-10 i Visty jest stworzony patch 10.8 i powinieneś go wgrać są w nim poprawki dla "prawidłowej" pracy na Viście.
http://www.pinnaclesys.com/PublicSite/u ... =documents

niedziela, 1 marca 2009, 20:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]