Teraz jest wtorek, 15 października 2019, 21:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Pinnacle Studio 12 i import z DVD 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Pinnacle Studio 12 i import z DVD
Witam!

Posiadam kilka płyt DVD, które chyba zostały źle utworzone, a mianowicie po wyświetleniu planszy tytułowej żaden odtwarzacz stacjonarny nie chce uruchomić filmu (może plansza została źle zlinkowana z materiałem video). Nawet na komputerze WindowsMediaPlayer oprócz planszy nie chce wystartować filmu, podobnie działa odtwarzacz HP QuickPlay, który mam na HP Pavilion'ku. Jedny program, który potrafi te płyty ruszyć to PowerDVD, więc stąd wiem, że materiał video nie jest uszkodzony.
Postanowiłem więc wykorzystać Pinnacle Studio 12 i funkcję 'Przechwyć lub zaimportuj z: Dysk wideo DVD'. Program bez problemu zaimportował materiał DVD (pomijając tą nieszczęsną planszę tytułową) i zapisał jako jeden plik MPEG2. Czy za pomocą PS12 da się z tego pliku utworzyć ponownie dysk DVD bez ponownego renderowania materiału? Próbowałem utworzyć dysk DVD ale PS12 zaczął renderowanie klatek. Może trzeba coś ustawić (opcję 'zawsze koduj ponownie cały film' mam wyłączoną). Może istnieje inny program, który tylko utworzy dysk, bez ponownego kodowania materiału?

sobota, 7 marca 2009, 19:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Pinnacle Studio 12 i import z DVD
a dlaczego się tak boisz tego renderowania??? jasne, że go unikniesz jak znajdziesz info o kodeku mpg2, którym był kodowany materiał

pg

DZIEŃ ŚWIRA

sobota, 7 marca 2009, 21:38
Moderator
Moderator

A może masz firmowe odtwarzacze DVD i problem regionu ????? Wypalenie zawartości w nero rozwiązuje problem regionu pinnacle . ( wielokrotni opisywane problem na forum ) . I opis jak to się wypala w nero .

sobota, 7 marca 2009, 21:48
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Dla leniwych ........raz jeszcze........... :roll:
viewtopic.php?f=36&t=24879
oraz
viewtopic.php?f=36&t=27014&p=125438#p125438

sobota, 7 marca 2009, 23:06
Nowy
Nowy

...wiem wiem, czytałem wcześniej te i inne wątki.
mam świadomość jak ustawić parametry wyjściowe dla kodowania mpeg2 w dvd-video :)

Problem jest już rozwiązany - moja własna głupota.. :)
A mianowicie: tytuł filmu był jednocześnie linkiem, ale film nie reagował po naciśnięciu 'Play' tylko czekał - w kompie na kliknięcie w ten tytuł, a w odtwarzaczu stacjonarnym na 'Enter' bądź 'OK'.
Zmylił mnie ten PowerDVD - który ruszył po kliknięciu w 'Play', WMP tego nie chciał zrobić.

Ale w kwestii powtórnego kodowania do mpeg2 przez PS12.
Jeśli przykładowo mam plik mpeg i odczytam z jakimi parametrami jest zakodowany i takie same ustawię w PS, to materiał nie zostanie ruszony?
Czy w takim przypadku widząc - po uruchomieniu tworzenia DVD - gdy PS generuje klatki mam rozumieć, że wtedy on je tylko 'przepisuje' , a nie renderuje na nowo?

piątek, 20 marca 2009, 13:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]