Teraz jest wtorek, 22 października 2019, 10:47

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 brak dźwięku po użyciu przejścia w Pinnacle 12 Pomocy! 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post brak dźwięku po użyciu przejścia w Pinnacle 12 Pomocy!
Witajcie,
Mam pytanie jak poradzić sobie z problemem utraty dźwięku po wprowadzeniu przejścia w projekcie pinnacle przy filmie HD (jeśli typ filmu ma tu jakieś znaczenie?). Dźwięk jest ok ale tylko w projekcie. Natomiast po renderowaniu znika i cała scena (klip) jest głuchy. Nie widzę zależności między typem przejścia a np rodzajem sceny, długością itp. Raz scena po przejściu jest z dxwiękiem raz nie. Film ma 1h.50minut. Ma kilkadzieśiąt łączeń scen od 2D - proste do skomplikowane 3D plus inne efekty. Jest więc "ciężki. Gdy zrenderowany film wgrywam na płytę blu-ray jako folder BDMV (czyli gotowy film z menu i scenami) to gdy oglądam już gotowy film dowiaduję się, że mimo, żę w projekcie film był cacy to po renderowaniu stracił głos w kilku (kilkunastu) scenach. Dobór wydaje się przypadkowy. Próbowałem różnych sposobów i nic. Dochodzę do wniosku, że to chyba wina pinnacle, który mimo reklamowania jako do użycia dla celów HD jest po prostu niewydolny. Gdy doda się wiele "ciężkich przejść to mimo, że się nie wiesza to nie daje im rady. Przy filmach DVD (6x lżejszych) chodzi jak po maśle - ilość przejść nie robi różnicy - po renderowaniu jest OK, no ale ja nie po to mam kamerę HD i blu-raya by dalej używać DVD a tu klapa. Pinnacle chodzi ale przejść nie jest w stanie sprawnie przetrawić i gubi dźwięk podczas renderowania. W projekcie wszystko ok. Chodzi - chodź długi jest czas jego myślenia przy wprowadzaniu przejść i menu. Dodam, że mam kartę graficzną 1GB, 4GB RAM-u, z czego 3GB dedykowane dla pinnacle, wielordzeniowy procesor, nowy komputer zrobiony specjalnie dla pinnacle 12 ultimate, który przekracza wymagania programu.
Kto może, bardzo proszę o podpowiedź co robić bo jestem bezradny a an rynku nie widziałem innych alternatywnych (mam na myśli chodzących sprawnie) programów do HD.

pogrążony w rozpaczy
Adam Górecki
adamgorecki@poczta.onet.pl

PS. Jeśli ktoś może pomóc przez tel - podaję nr 0608200860

piątek, 10 kwietnia 2009, 01:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]