Teraz jest sobota, 19 października 2019, 21:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Proszę o wyrażenie swoich opinii na temat Pinnacle Studio 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Proszę o wyrażenie swoich opinii na temat Pinnacle Studio
Czy w programie Pinnacle Studio 12 można zrobić i czy ktoś na forum robi filmy weselne ?
Chciałbym za rok lub dwa zadziałać coś z kwestią obsługi wesel jako kamerzysta i nie wiem czy Studio 12 nadaje się właściwie do takiego montażu,czy raczej tylko do amatorskiego zastosowania?
Pozdrawiam

wtorek, 19 maja 2009, 11:56
Moderator
Moderator

Post Re: Proszę o wyrażenie swoich opinii na temat Pinnacle Studio
Odpowiem Ci z punktu widzenia amatora, który wesele montował raz przypadkiem, za darmo w rodzinie. Wszystkim się da. Nawiasem mówiąc wielu ludzi nie znających dobrze Pinnacle nie ma pojęcia ile tym softem da się zrobić. Problem jednak podejrzewam leży gdzie indziej. W stabilności. Bystry montażysta poradzi sobie na prostszym programie, ale na pewno nie dotrzyma terminu, jak mu projekty wylecą w kosmos po raz kolejny i po raz kolejny odtwarzając kopię projektu (jeżeli ją ma w ogóle), straci czas, nerwy, pomysł i ochotę do pracy.
Jeżeli potrafisz zmusić Pinnacle do stabilnej pracy, to na początek starczy, a potem się rozwiniesz, lub nie. Jeżeli potrafisz zmusić.

Lepiej jednak zacznij od programu który ma kontynuację w bardziej profesjonalnej wersji. Premiere Elements - Premiere / Vegas Movie - Vegas / Edius Neo - Edius...
Przynajmniej nawyki z tańszego programu przydadzą się w tym bardziej profesjonalnym z czasem.

wtorek, 19 maja 2009, 13:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kotin napisał(a):
......jak mu projekty wylecą w kosmos po raz kolejny i po raz kolejny odtwarzając kopię projektu (jeżeli ją ma w ogóle), straci czas, nerwy, pomysł i ochotę do pracy.....
Na wersji 12 nie pracowałem. Wersja 11 (+łaty) może nie jest idealem stabilności, ale da sie pracować. Poza tym, jeżeli nawet program się niespodziewanie "wywalił", to zawsze po powtórnym uruchomieniu zawsze pyta, czy kontynuować ostatnią sesję. I zawsze poprawnie tą sesję kontynuował, nawet, jeżeli nie zapisywałem w ogóle projektu.

wtorek, 19 maja 2009, 14:32
Bywalec
Bywalec

...więc trzeba się jednak z Premierem lub Vegasem zaprzyjaźnić... :wink: ...choć jednak w Studio pracuje mi się na ogół całkiem przyjemnie.

wtorek, 19 maja 2009, 22:02
Bywalec
Bywalec

hmm podpisze sie pod to co kolega kilka zdan wyzej ze da sie na im pracowac.... pinnacla mozna bombardowac ze to amotorszczyzna.... ale hmmm.... przecież program i komputer oraz kamera to nie wszystko... a raczej nawet nic... jak ktos ma zdolnosci i troche wyobrazni to zmontuje swietny film na np. takim pinnaclu a mozna mieć np. Adobe i nie mieć ani kszty zaangażowania i nic porządnego nie wyjdzie :)
według mnie PInnacle to naprawde porządny program i jeśli się troszke przy nim posiedzi (i opanuje edysje HFX filter co uczynięłmdopiero wczoraj i uż mi się to podoba:) ) i jeszcze tak odblokuje PRO DAD (niestety tego jeszcze nie udało m się zrobić) to będzie super :)
ale jako użytkownik od roku szczerze powiem o wadach:
- tylko 3 ścieżki wideo ;/ przydała by się chociaż jeszcze jedna a najlepiej wiecej :)) :D
- fakt - czasem wywali (ale naprawde nie jest to często :) ) z programu ale ja czesto zapisuje zmiany i dzięki temu nie miałem nigdy sytuacji że straciłem projekt :)
- najbardziej jednak denerwuje mnie to że czesto jak tworzę już gotowe DVD , czyli ostatni etap to sie bardzo często zacina ;/ i po kilka razy trzeba sie męczyć z jedna płyta ;/ (ale uwaga nie oszczędzam na efektach i przejściach w pewnych momentach więc może trochę to tak działa)
- program jest banalny w obsłudze... i za to go lubie a no i po polsku jest i tani też jest :D
aż sie boje "przesiadki na coś profesjonalnego... bo nie wiem czy będę umiał obsługiwać;/ i czy uzyskam takie efekty jak w pinnaclu na dzień dzisiejszy ;)

wtorek, 19 maja 2009, 22:15
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Witam.
Na początku pozdrawiam całą rzesze zadowolonych użytkowników Pinnacle Studio a dla Piotrka ?Czerwona Kartka ? taka hm? jak z Katowic do Tczewa. :D
Może nie jestem jakimś tam znawcą PS ale nie mogę narzekać na te oprogramowanie i nawet jak to "jurekwejh" napisał ?wybryk natury ?PS-10? po odpowiednim zainstalowaniu dobrze mi działał ? w sumie to może ze dwa razy wysypał mi się program od początku użytkowania wersji PS-10 PLUS a potem PS-11 Ultimate.
Problemy z PS maja te osoby, które chcą mieć na kompie (kompa) ?wszystko (do wszystkiego)? ? do gier, do internetu, do oglądania filmów (paczki przeróżnych kodeków) itp. itd.
Takie czy inne opowiadania i znikaniu projektów czy braku jakiegokolwiek śladu po nich to są czyste brednie. Ten kto robi projekt miesiąc czasu, to zapisuje go (ten zabieg wcale dużo nie potrzebuje miejsca) w kilku miejscach na różnych dyskach aby mieć w razie jakichkolwiek nieprzewidzianych ?katastrof ? padnie dysk czy jakieś przepięcia w sieci itp.? możliwość jego odzyskania w każdym momencie.
Cytuj:
- najbardziej jednak denerwuje mnie to że często jak tworzę już gotowe DVD , czyli ostatni etap to sie bardzo często zacina ;/ i po kilka razy trzeba sie męczyć z jedna płyta ;/ (ale uwaga nie oszczędzam na efektach i przejściach w pewnych momentach więc może trochę to tak działa)

hm? tak to jest jak się ciśnie do projektu dużo tego czegoś i w dodatku jak się jeszcze nie wie że dane przejście jest ?uszkodzone? (chodzi mi o różnego rodzaju HFX czy inne jakieś tam czary ściągnięte z Internetu) jest jeszcze jedna rzecz (czyli ostatni etap to sie bardzo często zacina) nieumiejętne zastosowanie, umiejscowienie ?czegoś tam?, pozostawienie ?luki? namieszanie ? potem efekt jest jak opisuje ?konradward?.

ps. Jak się przeczyta uważnie instrukcję do tego jeszcze fora dyskusyjne np. forumwideo, filmowiec, KSK Dystrybucja to zawarte tam uwagi i porady osób które naprawdę dużo czasu poświęcają temu oprogramowaniu to ?praca? ? zabawa z PS stanie się naprawdę przyjemna i da dużo zadowolenia z uzyskanego końcowego efektu.

wtorek, 19 maja 2009, 22:36
Moderator
Moderator

MICIA napisał(a):
Witam.
Na początku pozdrawiam całą rzesze zadowolonych użytkowników Pinnacle Studio a dla Piotrka ?Czerwona Kartka ? taka hm? jak z Katowic do Tczewa. :D

Zmień chociaż na żółtą - pisałem w trybie warunkowym. :P
Witaj, bądź z nami częściej. :wink:
Sorrki za OT.

środa, 20 maja 2009, 07:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wadliwość Pinnacle Studio to cos takiego jak legenda pokutująca z pokolenia na pokolenie (kiedyś, kilkanascie lat temu mówiło się że japońskie samochody są jednorazowe - trochę lat minęło zanim pozbyły się tej łatki); PS12 dobrze zainstalowany (czytaj bez zbednych sąsiadów w systemie) jest bardzo stabilny i nie rodzi żadnych problemów z uzytkowaniem; zalety - bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze, sporo dodatków (efekty audio i video, muzyka SmartSound itp); wady - ograniczona (bardzo) liczba ścieżek video i audio - zaczyna to miec znaczenie jeżeli mamy do czynienia z ambitnym i rozwijającym się amatorem; poza tym jest OK - najlepszy dowód to liczba postów na tym forum w sprawie problemów z PS w stosunku do AP, Vegas itp - a założę się, że PS jest używany przez znacznie większą liczbę uzytkowników; poza tym to nie program tworzy film tylko ten, który go nakręcił i montuje - program to tylko narzedzie - dla amatora PS nie wprowadza żadnych ograniczeń w tym zakresie - naprawdę moze powstac dobra produkcja

pg

DZIEŃ ŚWIRA

środa, 20 maja 2009, 09:19
Bywalec
Bywalec

pgrzyb2 - twoja racja jest chyba rzeczywiście najmojsza...(albo najtwojsza?!) :lol:

Pozdrawiam i dzięki wszystkim za spostrzeżenia,uwagi,opinie...troszkę jednak jeszcze nad tym Pinnaclem jednak posiedzę zwłaszcza że nie mam problemu z zawieszaniem się wywalaniem i ogólnym brakiem stabilności.
Pozdrawiam

czwartek, 21 maja 2009, 00:39
Moderator
Moderator

Też metoda. Teoretycznie prostszy program, ale gruntownie poznany jest więcej wart, niż "profesjonalny" z którego nie do końca potrafimy korzystać. Po raz kolejny przypomnę że na jednościeżkowym Pinnacle 8,12,7 z powodzeniem robiłem filmy z wakacji z dwóch kamer, z pełną synchronizacją dźwięku w dodatku. W Pinnacle 10,6 które mnie akurat do tego programu zniechęciło niestabilnością (odwrotnie jak u Romcio, któremu padała wersja 8, a 10 chodziła, ale tak bywa), było jeszcze więcej możliwości, więc wyobrażam sobie że Pinnacle 12 z powodzeniem wystarczy.

czwartek, 21 maja 2009, 08:50
Moderator
Moderator

Dopiszę coś takiego > kol. Kotin ma rację co do pinnacle 8 a 10-ć choć moja ulubiona wersja to 9,3 plus > chodziła jak dla mnie idealnie . No i pojawiła się 10-ka > nazywam ją wybrykiem natury ponieważ z żadnym patchem nie działała OK. miałem zainstalowane wszystkie patchy do 10,7 > 10,8 już olałem > ukazała się 11-ka .
10,1 - dno
10,2 - dno
10,50 - coś się ruszyło
10,52 - coś już można było zrobić
10,6 - i tu się zaczyna > które 10,6 z końcówka a , b czy c ??? powiedzmy znikania wszystkich plików wideo z komputera AVI/DV , znikanie projektów > to były najgorsze rzeczy jakie patch 10,6 robił . Po przetestowaniu patchów na zwykłych użytkownikach ( tak to my byliśmy królikami doświadczalnymi uwielbiałem pisać wulgarne słowa w tych komunikatach co myślę osobiście na temat tego softu i wydanej kasy :mrgreen: )> pinnacle 10,6 wysyłało ciągle wiadomości oraz po zebraniu wiadomości z różnych for ukazała się końcowa wersja 10,6 lecz była bardzo niestabilna .
10,7 - rozwalono działanie ponownie > ingerencja w luma key , chromo key itd. > tak więc ktoś kto montował filmy na tej wersji już nic nie zrobił > logiczne było wycofać się do zainstalowania patcha 10,50+10,52+10,6 oraz ukazał się patch do płyty bonus .

Pinnacle 11-cie ominę choć to przyjemna wersja > jedyny problem to zła jakość materiału końcowego w formacie mpeg2/dvd .

Co do pinnacle 12-cie i obróbki tylko materiału SD > jest idealną wersją brak jakich kolwiek problemów ( problemy robimy sobie sami przez doinstalowywanie ???? ) oczywiście piszę o orginalnym pinnacle 12-cie , bo problemy posiadaczy pirackich pinnacle 12-cie to widać dobitnie na forum .

Co do pinnacle 12-cie i różne HD itd. to jeszcze ten program nie dorósł , choć po nowym patche 12,1 kodek H-264 ale mov działa idealnie .

I tak na sam koniec > jeśli myślimy poważnie o świadczeniu usług , to pinnacle nie jest odpowiednim programem do tych celów . Lecz do celów amatorskich/własnych jest programem nie do pobicia przez wszystkie inne .

p.s. Więc moja rada > nie zawracaj sobie głowy Pinnacle jeśli myślisz poważnie o wideo-filmowaniu .

czwartek, 21 maja 2009, 09:43
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]