Teraz jest sobota, 19 października 2019, 22:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Zatrzymywanie obrazu 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Zatrzymywanie obrazu
Witam

Dostałem od znajomego małą płytke DVD z kamery DVD z prosbą aby ten film troche upiekszyć. Import do programu wykonał sie poprawnie, ale problemy zaczęły się przy edycji, zawieszenia, stany bezczynności, nie idzie nic zrobić.
Ponieważ swoje projekty robię z materiału z kamery miniDV i nie mam najmniejszych problemów z edycją i renderingiem do DVD pomyslałem że zrenderuje ten materiał do AVI (próbowałem kodekiem DV i MPJPEG). Konwersja do AVI, edycja i finalizowanie do DVD przeszło jak po masle. Jednak przy odtwarzaniu zarówno AVI jak i DVD wystepuje taki objaw,że w kilku miejscach przy przejsciu z jednej klatki do drugiej ta druga jest zamrożona a głos leci z klatki poprzedniej. Po parunastu sekundach albo i dłużej "rusza" druga klatka. Pracuje na PS 9 Plus i na nieco wiekowym HP d530 2,4Gh, karta graficzna zintegrowana,1Gb ram-u,dwa dyski fizyczne(zdefragmentowane kazdorazowo).
Próbowałem kilkakrotnie i ciągle to samo, na podgladzie podczas edycji (wylączone renderowanie w tle) nie widać tego objawu i wyglada że jest OK.
Bardzo proszę o pomoc w tej kwestii, bo obiecałem ,że zrobię a tu przyjdzie świecić oczami.

czwartek, 4 czerwca 2009, 07:47
Moderator
Moderator

Post Re: Zatrzymywanie obrazu
Zastanawia mnie to ???.
Cytuj:
na podgladzie podczas edycji (wylączone renderowanie w tle) nie widać tego objawu i wyglada że jest OK.

A czy przypadkiem materiał nie jest 16*9 a ty masz projekt 4*3 ? dlaczego wyłączone renderowanie w tle ??? .
Materiał z tych kamer jest upierdliwy > mam nadzieję , że nie podzieliłeś na sceny tego materiału ?? ( jeśli pinnacle poprosi czy podzielić na sceny > naciśnij NIE i sam tnij lub przekonwertuj do AVI ) . Jeśli masz już podzielone na sceny przez pinnacle to importuj materiał ponownie pod nową nazwą i uważaj aby nie podzielić tego materiału na sceny/zawartość .

p.s. Gdzie występuje ten problem ? w pinnacle podglądzie czy powiedzmy jak oglądasz w mediaplayerze ??? . < jeśli tylko w playerach to jak wypalisz płytę będzie OK.

czwartek, 4 czerwca 2009, 08:24
Bywalec
Bywalec

Renderowanie w tle wyłaczam, bo z lektury forum wynika iz przy słabszym kompie edycja idzie składniej.
Materiał jest 16x9 i kiedy dołączam do projektu, w którym zrobiłem taka czołówkę (na grafice 1024x576 obraz w obrazie) jest na żółto i pisze że próbuję dołaczyć materiał 720x576 do materiału 1024x576). Przyjmuje to i tu nie ma problemu bo akurat na 45min materiału problemy zaczynają się gdzies po 3/4 czasu na materiale zaimportowanym z płytki i zrenderowanym do AVI kodekiem DV. Jak kliknę w albumie na zaimportowany plik mpeg to dzieli mi na sceny automatycznie i nic nie pyta.

czwartek, 4 czerwca 2009, 08:55
Moderator
Moderator

Cytuj:
Jak kliknę w albumie na zaimportowany plik mpeg to dzieli mi na sceny automatycznie i nic nie pyta.
ale jest przycisk anuluj pierwsze edytowanie materiału > ta czynność jest.
A co do reszty > to włącz renderowanie w tle nich pinnacle sobie to przeskaluje do ustawień projektu ( 1024x576 na 720x576 itd. )do pinnacle 9-ć masz OK. sprzęt .

czwartek, 4 czerwca 2009, 09:20
Bywalec
Bywalec

Dzieki za uwagi. Idzie weekend to spróbuję powalczyć z problemem. A tak na marginesie to zapomniałem dodac iz po tygodniu walki ze zwiechami podczas renderowania tego materiału mpeg zaimprtowanego z płytki dzis w nocnej sesji po przebudzeniu w końcu ujrzałem komunikat że film został utworzony pomyslnie. Oczywiscie nie daje mi spokoju to zatrzymywanie obrazu przy AVI i jak wykorzystam Twoje sugestie to napisze czy pomogło i jak mawia moja córa - nara.

czwartek, 4 czerwca 2009, 09:30
Bywalec
Bywalec

Zastosowałem się do Twoich sugestii i zrobiłem od początku, tzn. anulowałem dzielenie na sceny zaimportowanego materiału mpeg2, przekonwertowałem do AVI/DV i takie AVI do nowego projektu. Oczywiście jak prawie zawsze na tym forum miałeś rację i wszystko działa bez najmniejszych zacięć(edycja, renderowanie do DVD) i az miło pracować, chociaż wydaje mi się że, jakby to AVI mialo "deczko" mniejszą jakość, nie dyskryminującą oczywiście zrobione z niego DVD do oglądania, ale być może to subiektywne odczucie. Jeszcze raz dzięki za wsparcie i nie będę pisał,że jesteś wielki bo to i tak za mało.

sobota, 6 czerwca 2009, 13:01
Moderator
Moderator

To prawda tracisz ponad -20% jakości , ale jest rozwiązanie > jest plugin do pinnacle Neat Video > dodajesz ten plugin na klip wideo ( wystarczą ustawienia fabryczne ) i odzyskujesz -20% jakości i zyskujesz następne 20% jakości > czyli będzie lepiej niż orginał materiał :P .

p.s. Jest małe ale :P 1 minuta materiału będzie się renderować około 3 minut czyli jeśli materiał ma 1godz. to ponad 3 godziny będzie to sobie renderować > procesor 3Ghz .

Jak to wygląda
http://www.neatvideo.com/examples.html

A tu można pobrać Demo > aby sprawdzić ??? no i oczywiście kupić ( oczywiście instalkie wybierasz do Pinnacle .
http://www.neatvideo.com/

sobota, 6 czerwca 2009, 14:59
Bywalec
Bywalec

Jeszcze raz dzięki, to i tak więcej niż mogłem liczyć, sprawdzę to choć mam PS9 i prawdopodobnie do niego to już nic nie dorabiają.

sobota, 6 czerwca 2009, 17:45
Moderator
Moderator

Chyba jednak dorabiają > jest wersja do pinnacle 9-ć :P
Jeśli masz ochotę to na PW > podaj adres e-mail :P

sobota, 6 czerwca 2009, 19:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]