Teraz jest piątek, 18 października 2019, 21:36

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Nie mogę zgrać w HD 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Nie mogę zgrać w HD
Witam
Mam od niedawana ( 2-3 tygodnie) kamerę SONY HDR FX 7 E. Pobrałem sobie Pinnacle 12 ultimate żeby sprawdzić jak chodzi w porównaniu do 11. Oczywiście 11 mam oryginalną i za nim wydam pieniądze na kolejną wersję chciałbym zobaczyć jak będzie chodziło z moja kamerą.
I tu się pojawia problem. Kiedy chcę zgrać materiał w HD na komputer kamera cały czas pokazuje mi że kompresuje do DV i taki obraz zgrywa mi na komputer. Kiedy wyłączę możliwość kompresji to nie zgrywa nic. Czytałem instrukcję i nic sensownego nie znalazłem. Teraz nie wiem czy to Pinnacle jest zwalone czy ja coś nie tak robię w ustawieniach kamery. Może ktoś z was ma taką kamerę i zgrywał materiał w HD ?
Jeżeli nie przez Pinnacle to przez jaki program pobrac materiał w HD? Czy później Pinnacle będzie widziało te pliki i będę mógł je poddac obróbce?
Oczywiście wiem juz że uzyskanie HD na wyjściu nie jest już taką prostą sprawą. Chce przerobić format HD do DVD i zobaczyć jaka jest różnica w porównaniu do jakości DV(jako zródłowego materiału) o ile taka jest.
Liczę na pomoc i wskazówki. Dopiero zaczynam , bądzcie wyrozumiali :)

czwartek, 25 czerwca 2009, 21:02
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: Nie mogę zgrać w HD
donpedro9 napisał(a):
I tu się pojawia problem. Kiedy chcę zgrać materiał w HD na komputer kamera cały czas pokazuje mi że kompresuje do DV i taki obraz zgrywa mi na komputer. Kiedy wyłączę możliwość kompresji to nie zgrywa nic.

Chce przerobić format HD do DVD i zobaczyć jaka jest różnica w porównaniu do jakości DV(jako zródłowego materiału) o ile taka jest.

Zrób tak, wyłącz w kamerze "kompresję" do dv i zostaw HD potem uruchom PS... i pojawi Ci się w opcjach przechwytywania (musisz zmienić źródło na kamerę) kamera SONY coś tam. Potem przejdź do wyboru formatu jaki chcesz przechwycić i powinno Ci się wyświetlać mpg2 - "HD".

ps. Jedni twierdzą, że lepiej zrzucać materiał w HD i na kompie zamienić na DVD drudzy - nagrywać kameą HD od razu w DV i potem DVD inni znów że od razu konwertować z HD na DV przez kamerę i do DVD.
Mnie się wydaje, że tyle jest opinii ile ludzi pracuje na różnych programach, które różnią się od siebie kodowaniem-kodeki a co za tym idzie jakością materiału na wyjściu czyli w Twoim przypadku płyta DVD. Najlepiej wypróbować wszystkie warianty i wybrać ten najlepszy.

czwartek, 25 czerwca 2009, 23:02
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]