Teraz jest sobota, 19 października 2019, 02:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 PS STUDIO ULTIMATE 12 - ZAPIS W HD - MIGNIĘCIA? :( 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post PS STUDIO ULTIMATE 12 - ZAPIS W HD - MIGNIĘCIA? :(
Czesc.

Od kilku miesiecy jestem posiadaczem zakupionego ultimate 12. Na poczatku mialem pewien klopot program sie zawieszal po konczeniu renderowania. Szukalem pomocy, kombinowalem ze sterownikami grafiki itd - wystarczylo przeinstalowac program.
Niestety teraz problem jest bardzo powazny i nawet pomoc techniczna rozklada rece. Moze ktos z Was ma doswiadczenie i moze pomoc, lub pomoze zdiagnozowac przyczyne problemu.
Otoz juz po nagraniu materialu na plyte blue ray w roznych miejscach filmu czasem nawet 2 razy w ciagu minuty, pojawia sie na ulamek sekundy jakies migniecie, wyglada jak jakas 'obca' klatka, trwa to ulamek sekundy ciezko zauwazyc co to jest ale migniecie jest wyraznie widoczne. W czasie tworzenia materialu program nie sygnalizowal zadnych bledow. Zrobienie filmu trwajacego ok 120 minut w HD to dla mojego kompa jakies 20H. mnostwo czasu a efekt koncowy zaden.
Bardzo prosze o pomoc, bo jedyna opcje jaka juz zaczyman rozwazac, to zakup nowego programu SONY, cakliem niedawno sony wprowadzilo na rynek taki program, podobno jest kilkakrotnie szybszy niz PS, ale zakladam, ze nie jest to tak profesjonalne narzedzie jak PS, tyle ze cos mi po nim jak podczas ogladania filmu widac co jakis czas migniecia. Dzieje sie to w roznych miejscach, ale na materiale zawsze w tych samych. Moze byc tak, ze przez 10 minut filmu nic sie nie dzieje, a potem w ciagu liklu minut np. 10 migniec.
Co robic ?

Z gory dziekuje :)

środa, 19 sierpnia 2009, 01:56
Nowy
Nowy

Post Re: PS STUDIO ULTIMATE 12 - ZAPIS W HD - MIGNIĘCIA? :(
Cześć

Zwróć uwagę czy te mignięcia nie są w scenach przy końcu lub początku mam na myśli miejsca łączeń scen, czasami się zdarza, że pinnacle po ściągnięciu materiału i podziału na sceny zostawia jakieś śmieci i w momencie ostrych cięć lub stosowania przejść na końcowych lub początkowych fragmentach scen zostają "resztki" które obrazują się jako mignięcia właśnie podczas odtwarzania filmu wyrenderowanego.
Jeżeli tak jest proponuję Ci poprzycinać z przodu i końca o ułamek sekundy każdą scenę i problem zniknie.
Przy okazji zapytam czy jesteś zadowolony z HD w pinnacle bo ja borykam się z problemem znacznego pogorszenia jakości po zrobieniu i wyeksportowaniu projektu.

wtorek, 25 sierpnia 2009, 12:28
Nowy
Nowy

Post Re: PS STUDIO ULTIMATE 12 - ZAPIS W HD - MIGNIĘCIA? :(
Wiem, że temat stary, ale miałem ten sam problem. Rozwiązaniem jest aktualizacja programu do wersji 12.1 ze strony Pinnacle. Mam nadzieję, że ta informacja przyda się komuś kto całymi godzinami szukał rozwiązania tego problemu tak jak ja ;)

środa, 1 września 2010, 09:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]