Teraz jest czwartek, 14 listopada 2019, 05:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 HD vs Pinnacle 12 unlimited 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post HD vs Pinnacle 12 unlimited
Witam

Może zacznę od początku, a więc moja przygoda z pinnacle trwa już ładnych parę lat wcześniej korzystałem z kamer sony nagrywających w standardowych rozdzielczościach DVD. Zmieniłem kamerę na Sony FX7 obraz zrzuca się w HD wszystko ładnie rozpoznane i z niczym nie ma problemu (pinnacle 12 unlimited).
No i zaczeły się problemy jakikolwiek projekt po zapisie do jakiegokolwiek mozliwego formatu zawsze daje gorszą jakośc niz oryginał HD z minidv (plik zrzucany ma końcówkę m2v).
Panie i Panowie czy naprawdę okazuje się że pinnacle jest tak cieniutkim programem, że nie radzi sobie z HD??.
Zapisywałem w różnych typach plików jak i jako projekty Blu Ray AVCHD i ciągle znaczne pogorszenie jakości :(. Czy nie pozostało nic innego jak zacząć zbierac kasę na Adobe Premiera ??.
Komputer ma świeżo zainstalowany system z sterownikami do podstawowych rzeczy tj karty graficznej, kary audio i sieciówki, pinnacle jest zaktualizowany, jedyny odtwarzacz oprócz mediaplayera 11 w systemie to VLC media player. Acha windows XP SP3.
Liczę bardzo na to, że ktoś z was zaawansowanych użytkowników borykał się już z tym problemem i będzie w stanie podac mi jego rozwiązanie.

poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 21:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: HD vs Pinnacle 12 unlimited
Ale co to znaczy "jakikolwiek inny format"?
Po co zapisujesz w "jakimkolwiek" formacie?

Zapisuj we właściwym formacie tzn jak chcesz oglądać na iPod to zapisz w tym formacie, a jak chcesz zrobić DVD to zapisz w MPEG2.

Mój Pinnacle 10.7 radzi sobie z HDV, nie zauważyłem pogorszenia jakości.

wtorek, 25 sierpnia 2009, 13:57
Nowy
Nowy

viValdi czepiasz się słówek, natomiast chodzi o to że jak zapisuję nawet w formacie płyty Blu-Ray to i tak jakośc wypluwanego materiału jest o wiele gorsza niż wchodzącego tj. zrzuconego z kamery.
Nie chcę materiału zapisywać ani na Ipoda ani też jako DVD lecz jako HD i w tej właśnie jakości.

wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nie czepiam się słówek - chciałbym zrozumieć co i jak robisz.

Opisz po kolei krok po kroku jak przechodzisz od dobrego obrazu HDV do gorszego obrazu w wybranym formacie HD.

Może ktoś zauważy jakiś twój błąd, a może ty sam zauważysz jaki błąd popełniasz.

środa, 26 sierpnia 2009, 11:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeżeli z projektu w wysokiej rozdzielczości tworzysz jeden plik filmowy również w wysokiej rozdzielczości to powinien on wyglądać identycznie pod względem jakości co materiał źródłowy, jeżeli tak nie jest to szukaj poprawnych ustawień przy próbie renderingu. Nie używam Pinacle więc nie orientuję sie jak ustawić. Z reguły programy w sobie mają gotowe presety.

środa, 26 sierpnia 2009, 11:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]