Teraz jest środa, 16 października 2019, 19:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Brak dźwięku po wypaleniu płytki 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Brak dźwięku po wypaleniu płytki
Sprawa jest dziwna. Od blisko 5 lat bawię się Pinnaclem i tym czasie wypaliłem już wiele płyt bez najmniejszego problemu, jednak od kilku miesięcy po wypaleniu płytki film nie ma dźwięku. Żeby sprawę skomplikować to powiem, że jeśli z projektu usunę menu wówczas dźwięk jest. Dźwięk pojawia się również jeżeli w ustawieniach przy tworzeniu filmu zaznaczę kodowanie progresywne. Niestety wówczas podczas oglądania filmu widoczne jest ząbkowanie obrazu przy nagłych ruchach kamery.
Próbowałem już prawie wszystkiego. Zmieniałem ustawienia w różny sposób, również te w preferencjach projektu tak aby kodowanie było z przeplotem a nie progresywne. Używam płytek Emtec DVD+R (wcześniej stosowałem głównie Sony i TDK) i zastanawiam się czy problem może leżeć w płytkach? Wątpię żeby problemem był komputer czy jakieś kodeki, bo wcześniej nie miałem tego problemu, choć tego nie wykluczam.
Fakt, że jestem bardziej filmowcem niż informatykiem, może sprawił, że jednak coś źle poustawiałem.
Jestem załamany, proszę o pomoc.

wtorek, 8 września 2009, 07:56
Moderator
Moderator

Post Re: Brak dźwięku po wypaleniu płytki
Coś Sobie namieszałaś ? Ponowna instalacja Quicktraka powinna rozwiązać problem . A jeśli masz Pinnacle 12-cie to obowiązkowa instalacja Quicktraka lub instalacja patcha 12,1 > tu właśnie uzupełniono ten brak tego programu w Pinnacle 12-cie .

wtorek, 8 września 2009, 08:25
Nowy
Nowy

Dzięki za podpowiedź, właśnie ściągnąłem ze stronki smartsound Quicktracka i spróbuję zainstalować. Mam jedynie obawy czy nie zniszczy mi projektu, który mam aktualnie w Pinnaclu (PS 10,7)?

wtorek, 8 września 2009, 13:11
Moderator
Moderator

Przez instalację Quicktraka nic się nie stanie z projektem .
A co do Pinnacle 10-ć to to wybryk natury > tu wszystko się może zdarzyć .
Zalecany format audio to Waw nie mp3 > z mp3 mogą się dziać różne cuda ( jest tyle kodeków mp3 i nie wszystkie W Pinnacle dobrze działają ) . W Pinnacle 12-cie to wzbogacono i teraz 99% mp3 działa OK.

wtorek, 8 września 2009, 14:22
Nowy
Nowy

Niestety klapa. W sobotę mam wyświetlić film a dźwięku jak nie ma tak nie ma.
Zrobiłem jak poradziłeś. Wgrałem Quicktracka, zmieniłem nawet płytkę na inną i nic. Na wypalonej płytce obraz z przeplotem a dźwięku brak.
W ustawieniach wyłączyłem kodowanie progresywne a w preferencjach projektu ustawiłem na PAL panoramiczne z przeplotem. Jak zawsze wyłączyłem sieć i wszelkie scanery antywirusowe oraz firewalla.
Mam jeszcze tylko jeden pomysł, wyrenderować film na dysk a nie na płytkę i sprawdzić czy wówczas jest dźwięk. Jeśli by był to spróbowałbym nagrać film poprzez Nero. Natomiast jeśli znowu byłaby kicha to już naprawdę nie wiem co zrobić. Nic tylko siąść i zapłakać.
Please help.

środa, 9 września 2009, 09:28
Moderator
Moderator

Napisałeś ;
Cytuj:
Mam jeszcze tylko jeden pomysł, wyrenderować film na dysk a nie na płytkę i sprawdzić czy wówczas jest dźwięk. Jeśli by był to spróbowałbym nagrać film poprzez Nero.
Tak to dobry pomysł > utworzyć plik wideo > najlepiej DV/AVI ( strata jakości około 3% ) > i powinno być wszystko OK. , ten plik wideo wstaw do nowego projektu > dodaj menu > utwórz zawartość folderu TS i wypal tą zawartość w nero ( ciągle opisywane jak to się robi i dlaczego ).

Z Twojego opisu wynika , że walczysz z problemem programiku InstanCopy ( zalecane odinstalowanie tego dziadostwa ( InstanCopy gryzie się z nero ) i takie są też objawy . Co dziwne przy następnym projekcie może być wszystko dobrze > był patche R-2 który miał to naprawić , ale lepsza metoda po prostu odinstalować to dziadostwo i tak z tego nie korzystasz .

p.s. Przyjmij moje wyrazy uznania > jestem pełen podziwu , że ktoś może coś zrobić w Pinnacle 10-ć :mrgreen: .
miłego dnia

środa, 9 września 2009, 11:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Możesz w ostateczności wypuścić audio i wideo osobno i przerobić to potem na mp4 (dvix, xvid), albo nawet i nie przerabiać o ile będziesz puszczał z kompa (np. odtwarzacz media player classic z automatu wczytuje jedno i drugie o ile nazwy mają takie same)

środa, 9 września 2009, 13:02
Moderator
Moderator

Zobacz, czy przypadkiem w samym menu odtwarzacza nie namieszałeś zmieniając Stereo na Surround, lub odwrotnie?

środa, 9 września 2009, 14:29
Nowy
Nowy

Poddałem się.
Coś się stało z 10-tką. Podczas wielu prób renderowania na dysk program wysypywał się na amen (a zapewniam o jego legalności). Nie byłem w stanie zrobić nic. Nie mam już cierpliwości. Pozostawiam film wyrenderowany progresywnie z dźwiękiem a ząbkowanie, no cóż jakoś chyba zniosę.
Nadszedł już najwyższy czas na zmianę najpierw kompa (coś mocniejszego od Core duo 1.8 GHz i 4 GB RAM) a potem przesiadka na PS 12 o którym na forum przeczytałem dość pochlebne opinie no i kamerka HD też by się przydała.
Dzięki za próbę pomocy.

czwartek, 10 września 2009, 07:49
Moderator
Moderator

Tak sobie myślę ?
Takiego problemu nie powinno być > w progresywe jest audio a z przeplotem brak . Może wyłączyłeś funkcję dodaj audio ? i drugie sprawdź czy powiedzmy jak zmienisz audio na PCM będzie OK. Coś mam wrażenie , że coś sobie przypadkowo przełączyłeś .

p.s. Sprawdź > nowy projekt > powiedzmy 1 min i utwórz z niego plik wideo MPEG2 720*576 25/kl/s > jeśli będzie OK. to metoda kopiuj/wklej zawartość projektu do nowego projektu .

czwartek, 10 września 2009, 10:17
Nowy
Nowy

No cóż, faktycznie nie sprawdziłem czy funkcja dodaj audio nie jest przypadkiem wyłączona, to zbyt proste i dlatego nawet na to nie spojrzałem, sprawdzę jeszcze zmianę audio na PCM i zrobię przeklejenie do nowego projektu.
Jednak wszystko pod warunkiem, że 10-tka nie będzie mi się wysypywać. Jeszcze tyle spróbuję z siebie wykrzesać.
Dzięki za wsparcie.

czwartek, 10 września 2009, 13:25
Moderator
Moderator

Tak jak pisałem > jestem pełen podziwu dla Ciebie , mi się nic nie udało zrobić od A do Z w Pinnacle 10-ć . Zakup Pinnacle 12-cie jest dobrym pomysłem , ale już w tym miesiącu ukazuje się Wersja 14-cie i też zbudowana na ramach programu Avid jak 12-ka ( może warto poczekać z zakupem te kilka dni ? ) .

czwartek, 10 września 2009, 16:28
Nowy
Nowy

Okazuje się, że cierpliwość i wytrwałość popłaca.
Udało się!!!
Pomysł z przeklejeniem materiału do nowego projektu wypalił. Jurek miałeś rację. Jednak co to musiał być za błąd i skąd się wziął właśnie w pierwszym projekcie (prawie 5 min. otwierał się projekt a przy renderowaniu przeskakiwał do 14 min i wysypywał program) pewnie się już nie dowiem. W każdym bądź razie w nowym projekcie problem znikł całkowicie, ustawiłem w preferencjach projektu PAL panoramicznie z przeplotem a w ustawieniach tworzenia filmu wyłączyłem kodowanie progresywne, audio we wszystkich przypadkach zawsze było dołączone.
Szczerze powiedziawszy 10-tka nigdy mnie nie zawodziła. Zrobiłem około 20 ponad 1h filmów z wakacji plus tyle samo teledysków bez kłopotów. Jak z rzadka się program wysypał to zawsze pamiętał co ostatnio było robione.
Faktem jest jednak to, że czas najwyższy pójść z postępem i przesiąść się na coś lepszego.
Dzięki jeszcze raz za pomoc.

PS. Czy wiadomo już cokolwiek o zapowiadanej PS 14? Nigdzie nic nie znalazłem. A co z PS 13? Pechowa cyfra i ją Pinnacle pominął?

piątek, 11 września 2009, 10:24
Moderator
Moderator

Już o 14-ce pisałem tu ;

viewtopic.php?f=36&t=28583

jest tam też i data > kiedy powinna trafić na półki do hurtowni .

http://declic-video-fx.com/language/en- ... ction.aspx

piątek, 11 września 2009, 15:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]