Teraz jest wtorek, 15 października 2019, 20:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Co jest nowego w Pinnacle 14-cie 
Autor Wiadomość
Moderator
Moderator

Post Co jest nowego w Pinnacle 14-cie
Pierwsza rzecz jaką musimy sprawdzić to Tytularka ruchoma
posiada ona 8 linii wideo na które możemy wstawiać pliki wideo oraz graficzne .
Zasada pracy jak w innych programach > układanie warstw . Mamy możliwość dokładania efektów na klipy wideo ( bardzo uboga zakładka efektów ) .
Ciekawostką jest też możliwość obracania w 3D tymi plikami .

Jeśli wstawimy 3 tytuły > jeden pod drugim to mamy 24 linie wideo :P

Obrazek

2 - Jakość zdjęć jpg , png , tiff > napiszę tak > jest OK. oraz plugin panoram/powiększenie jest teraz OK. , lecz już na pluginie obraz w obrazie > powiększenie zdjęcia jest złe > taki sam objaw rozmazania jak to miało miejsce w poprzednich wersjach .

3 - Jak się pracuje z plikami wideo SD > czy program się wiesza ? wysypuje ? itd. > całkowity brak takich objawów > naprawiono renderowanie ( stare projekty z którymi pinnacle 12-cie miało problemy 14-tka przerenderowała prawidłowo ) lecz problem napotkałem w tytularce ruchomej > tu mi się program zacina/wysypuje lecz chyba na własne życzenie > ( różne formaty plików wideo oraz graficzne ) w jednym projekcie tytularki .

4 - klucz Luma > w dalszym ciągu źle ustawiony
4a- plugin Jps > w dalszy ciągu też źle działa

5 - Brak problemów z obliczenie przez pinnacle zawartości płyty DVD na automacie ( płyta wypalona jest zgodna z wielkością jaką pokazało Pinnacle ).

6 - Jeśli posiadamy płytę Bonus DVD od Pinnacle 11-cie > wszystkie pluginy działają prawidłowo ( instalacja oczywiście przez Transfer > tak jak to było w 12-ce )

7 Pinnacle 14-cie i 12-cie na jednym dysku > brak problemów z zakłócaniem się .

p.s. Pinnacle 14-cie żle działa na Windowsie 7 :mrgreen:
Druga zła wiadomość > Smart Sound nie działa w 14-ce :cry:

czwartek, 15 października 2009, 10:49
Moderator
Moderator

Post Re: Co jest nowego w Pinnacle 14-cie
Na początek: nie bij jurekwejh. :D Żeby zachować proporcje coś o wadach:
Cena programu to fikcja, bo tradycyjnie ma liczne płatne dodatki.
Nie wykorzystuje dobrze 4 rdzeni.
Nie ma tylu dodatków co poprzednie wersje. To znaczy można sobie przenieść z poprzednich wersji (legalnie), ale trzeba się trochę znać i trzeba mieć starszą wersję.
Dalej ma spore wymagania sprzętowe, chociaż nie szokują już tak jak w (poronionej według mnie) wersji dziesiątej.

Z zalet jeszcze: tradycyjnie już po polsku. Bogatą dokumentację i help ma również po polsku.
To bardzo intuicyjny, łatwy (ale o dużych możliwościach), w ogóle - user friendly program.
Podobno lepiej obsługuje AVCHD niż werja 12.
Podobno ma mnóstwo ścieżek wideo?

czwartek, 15 października 2009, 11:07
Moderator
Moderator

Brak efektów wideo RTFx ? chyba nie ? są dane za free te najbardziej przydatne , jest ich teraz więcej ( no chyba że ktoś lubi ilość a nie przydatność lub klonowanie pod inną nazwą tego samego pluginu )
Jak pokusimy się na Studio HD Ultimate Collection wersja 14
to mamy zieloną szmatę do kluczowania oraz dodatkowe pluginy
Red Giant Knoll Light Factory
Red Giant ToonIt
Red Giant Magic Bullet Looks
Red Giant Trapcode 3D Stroke
Red Giant Trapcode Particular
Red Giant Shine
Brakuje tylko Vitasceny > którą ściągam od producenta 1,35 > bo ta jest najlepsza do Pinnacle > a licencję wskazuję od poprzedniej wersji ( która jest na płycie Ultima od 12-ki ) .

p.s. nie zachęcam do kupowania Pinnacle14 , jak zawsze gdzieś ma problemy ? tylko pierwsze odczucia po pracy nad projektem 3 godz.są bardzo pozytywne a raczej bez stresowe montowanie > ale uwaga piszę o materiale SD Pal 16*9 .
p.s2 osiem linii wideo dostępnych w nowej ruchomej tytularce pokazałem na zdjęciu > poruszanie się na nich > zasada jak w innych programach ( brak audio przy klipach wideo ) .

czwartek, 15 października 2009, 11:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jurek - a jest cos jeszcze oprócz tej tytularki i pluginów Red Giant czego nie ma w PS12???

:?: :?: :?: :?:

pg

DZIEŃ ŚWIRA

czwartek, 15 października 2009, 12:24
Moderator
Moderator

Reszta to pierdoły kosmetyczne o których nie warto pisać .
Choć jak dla mnie to posiadacze powiedzmy 12-ki i 11-ki powinni dostać patch który by naprawił w ich wersji renderowanie oraz jakość zdjęć bo to widać od pierwszych minut pracy w 14-ce ( a raczej ich nie widać bo działa poprawnie tak jak w pinnacle 9,3 :lol: było ) , a nie zmuszać do kupna nowej wersji > bo udało im się coś naprawić :lol:

p.s. Pinnacle 14-cie mam zainstalowane na XP hom + SP3

czwartek, 15 października 2009, 13:26
Moderator
Moderator

Mała ciekawostka > Klucz Luma w tej nowej tytularce ruchomej jest ustawiony prawidłowo > więc nasuwa się pytanie ? dlaczego nie naprawili Klucza Luma w programie ? . Ile jeszcze wersji będzie ? zanim naprawią tak proste rzeczy które nawet amatorzy są sami sobie w stanie naprawić za pomocą notatnika oraz prób i błędów .

p.s. Wielkie rozczarowanie tym numerkiem 14-cie jeśli przesiadka z 12-ki , nie takich zmian oczekiwałem :cry: . Ale jeśli ktoś myśli rozpocząć zabawę i to ma być jego pierwszy soft do zabawy w montaż to Pinnacle 14-cie jest godnym programem polecenia .

piątek, 16 października 2009, 22:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

szkoda tylko tego SmartSound :| :| :|

może jest jakiś sposób???

pg

DZIEŃ ŚWIRA

sobota, 17 października 2009, 07:08
Moderator
Moderator

Tak to wielki ból brak Smart Sound który był zawsze w Pinnacle dostępny .
odpowiedź producenta na zadane pytanie o Smart Sound ;
Cytuj:
We have been in contact with SmartSound, and they have informed us that their plug-in will not be adjusted for Studio 14 at the present time

Dziwna to odpowiedź jeśli w dalszym ciągu oferuje się zakup dodatkowych płyt i w wykazie jest podane też Pinnacle . A po drugie co z posiadaczami takich płyt którzy kupili do wcześniejszych wersji ? .

p.s. Wszystkie znane mi metody zawiodły :cry:
Zostaje tylko czekać , aż ci u góry dogadają się miedzy sobą i ukaże się patch ( tak jak to było w patche 12,1 do pinnacle 12-cie ) .

sobota, 17 października 2009, 08:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]