Teraz jest czwartek, 24 października 2019, 01:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 duże zmiany między pinnacle 11.1 plus - 12 ULTMATE 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post duże zmiany między pinnacle 11.1 plus - 12 ULTMATE
witam montuje filmy na pinnacle 11.1 plus, z dużą ilością odblokowanych opcji i mam pytanie czy jest sens "przesiadać" się na pinnacle 12 ULTIMATE? jest duża różnica (pozytywna/negatywna) ? tu już chyba jest PRO DAD adorage/ vitascene?? i czy znów trzeba będzie odblkowywać wszytskie te dodatki/ czy może 12 ULTIMATE ma wszystkie odblokowane?? czytałem "teoretyczne" opisy różnic ale chciałbym opinie użytkowników :)

i na koniec jak wypada porównanie pinnacle 14 i 12?? głównie działam na standardowych roździelczościach i póki co HDV się nie zanosi... czy 14 nie jest tylko do HDV?

z góry po raz kolejny dzięki i pozdrawiam :)

sobota, 7 listopada 2009, 03:30
Moderator
Moderator

Post Re: duże zmiany między pinnacle 11.1 plus - 12 ULTMATE
O to jest pytanie :P
Czy warto się przesiadać na 14-kie z 11-ki ( 12-kie omijam tu tylko kosmetyczne zmiany ) .
Zmiany są tylko kosmetyczne choć są trzy rzeczy o których warto napisać ;
1 - naprawiono renderowanie w tle > program jest bardzo stabilny ( problemy tylko w tytularce ruchomej tu rządzą inne prawa renderowania > lecz tu Lumakey jest ustawiony idealnie )
2 - Pinnacle 14-cie jest zbudowany na ramach programu Avid co widać po nowych kodekach > jest lepsza jakość obrazu MPEG2=DVD
3 - Przez zmianę renderowania oraz naprawę pluginu panorama/powiększenie > poprawiła się jakość zdjęć jpeg w pinnacle .

Piszesz o dużej ilości odblokowanych przejść > najlepsza metoda to > wklejony folder Pixie przed instalacją 12-ki lub 14-ki .
Szanuj sobie płytę bonus z dodatkami od 11-ki > jest funkcja Tranfer zawartości tej płyty . Po transferze i kiedy mamy już wklejone Pixie > wszystko jest OK. oraz odblokowane > tak jak mieliśmy to w poprzedniej wersji .
Tak więc czy warto ? się przesiadać > musisz sobie sam odpowiedzieć 90% zmian to tylko kosmetyka i zamiast nowego Patcha naprawczego dla posiadaczy starszych wersji > wydali nowy numer.

sobota, 7 listopada 2009, 09:29
Bywalec
Bywalec

no tak, ale w swoim pinnacle 11,1 PLUS nie mam ADORAGE, Vitascene i borris graffit... a nie powiem by się chętnie wykorzystało te funkce, a pinnacle 12 utimate je ma... dobrze mówie?

o co chodzi z tym katalogiem PIXIE? kopiuje sobie jakis katalog z wgranej 11 później ją usuwam wgrywam 12/14 i wklejam gdzieś ten katalog?

sobota, 7 listopada 2009, 17:43
Moderator
Moderator

Przeczytaj ten temat
viewtopic.php?f=36&t=28087
Powinno trochę wyjaśnić lub jeszcze więcej zamieszać .

Pixie=klucze

sobota, 7 listopada 2009, 18:30
Bywalec
Bywalec

powiedzcie mi jeszcze czy wersja Pinnacle 14 ultimate, też ma borris graffiti (lub coś do edycji i efektów napisów) i czy ma vitascene?? i czy 12 i 14 ultimate maja Heroghlyph? czy to borris zastapil?

sobota, 7 listopada 2009, 19:11
Moderator
Moderator

Na wszystkie zapytania > odpowiedź > NIE
Lecz możesz mieć wszystko w Pinnacle 12 lub 14 przez transfer zawartości .
Długo to opisywać > myślałem , że pozwiedzasz strony w podanym linku .

sobota, 7 listopada 2009, 22:44
Moderator
Moderator

Coś dopiszę o czym nigdzie nie piszą .
Pytasz się o coś do napisów .
W Pinnacle 14-cie doszła nowa funkcja > tytularka ruchoma > jest to dość ciekawe narzędzie . Narzędzie to posiada 8 linii wideo , na linie te możesz wklejać pliki wideo , zdjęcia oraz napisy . Jest tam kilka gotowców ; efekty wideo itd. . W moim przypadku po kilku minutach zabawy mam gdzieś ? ; Heroghlyph oraz Borris graffiti . Narzędzie to jest banalnie proste w obsłudze i pozwala tworzyć bardzo ciekawe Tytuły i nie tylko .

Druga rzecz jaka się Tobie spodoba ( nie ma tego w Pinnacle 11-cie ) są gotowce Style Montażu Ciekawostka dla tych którzy poznali Style montażu w 12-ce > w 14-ce jak wkleimy styl montażu na linię wideo > mamy znacznik długości końca ostatniego klipu wideo ( znacznik wygląda jak efekt wideo w tytularce ruchomej ) < jest on mało widoczny , ale jak go raz zobaczymy to go polubimy :P .

A teraz odpowiedź na temat Pixi
Twoje cytaty ;
"o co chodzi z tym katalogiem PIXIE? kopiuje sobie jakis katalog z wgranej 11 "
"montuje filmy na pinnacle 11.1 plus, z dużą ilością odblokowanych opcji "

Odpowiedź > Wklejasz swój stary folder Pixie na swoje miejsce > instalujesz teraz Pinnacle 14-cie >instalujesz/tranfer płytę Bonus od 11-ki > robisz ponownie transfer >
I masz wszystko odblokowane i prawidłowo działające jak to miałeś te pluginy i efekty w 11-ce .

niedziela, 8 listopada 2009, 11:57
Bywalec
Bywalec

hmmm ciekawe to co piszesz.... teraz sie tylko zastanawiam czy wybrać pinnacle 12 ULTIMATE czy tą 14... hmmm trudny wybór...
o tych stylach monatau gdzieś muszę poczytać bo szczerze mówiąć nie mam pojęcia co to jest...
a co do linków to czytalem wszytsko.. ale miałem pewne "łopatologiczne" wątpliości....
a czy skoro jak piszesz 14 - stka nie ma VITASCENE to czy jest coś co to zastąpi?? bo nie ukrywam najabrdziej zależy mi na możliwości dokładania ciekawych efektów zmieniających obraz, oraz na porządnych napisach (najlepiej zeby móc uzyskać efekt z ADOBE After effects: Shine - taki rozbłysk na napisie przechodzący...)

i głupie pytanie: ale musze mieć pewność żeby nie schrzanić nic jak coś.... znajduje na zainstalowaym jeszcze pinnacle 11 katalog PIXIE biore kopiuj i wklejam go gdzies tam, usuwam 11, wgrywam 12/14 znajduje katalog pixie z 12/14 i usuwam go i wklejam ten z 11?? dobra kolejność czy jak tak zrobię to będzie źle....

Przepraszam że tyle pytań, ale mam najważniejszy film w życiu do zmotowania: film z wesela mojej młodszej siostry... i chcę uzyskać jak najlepszy efekt, a nie za bardzo mam czas żeby kupować i wgrywać najpierw 12 ultimate i późńiej kupować i wgrać 14 żeby sobie tylko porównać ;/ mam nadzeje że to zrozumiecie....

a ja dalej mam dylemat którego tego pinnacla kupować;/ a 14 nie służy tylko do montażu HDV? bo sygnowania jest literkami HD...
i czy można mieć wgrane studio 11 i nie usuwać go i wgrać 12 lub 14?? żeby były dwa? czy będzie się gryzło...

poniedziałek, 9 listopada 2009, 15:11
Moderator
Moderator

W 12-ce Ultime za free mamy
Borysgrafiiti
Vitascene
Red Giant Magic Bullet Looks

W 14-ce Ultimate Collection mamy;
Red Giant Knoll Light Factory
Red Giant ToonIt
Red Giant Magic Bullet Looks
Red Giant Trapcode 3D Stroke
Red Giant Trapcode Particular
Red Giant Shine

Oczywiście są to pluginy które są dodatkowe . Wejdź na stronę Pinnacle i obejrzyj filmiki demo tych pluginów . W 14-ce lekko zwiększono ilość pluginów podstawowych w porównaniu do 11-ki ( nie piszę tu o płycie Bonus DVD ) .

Cytuj:
nie ukrywam najabrdziej zależy mi na możliwości dokładania ciekawych efektów zmieniających obraz, oraz na porządnych napisach (najlepiej zeby móc uzyskać efekt z ADOBE After effects: Shine - taki rozbłysk na napisie przechodzący...)
Właśnie do tego jest ruchoma tytularka > podkładasz efekt wideo na linii1 ( tylko tu jest LumaKey ) a napisy itd. na następnych liniach . Tytularka ta jest dziecinnie prosta w obsłudze oraz jest kilka gotowców > łatwo zrobić swoje ( zakładka moje tytuły ruchome ) .

Temat Pixie > ten folder jest wspólny i tylko się dopisują nowe klucze . Tak więc jeśli zainstalujesz 14-kie na dysku gdzie jest już 11-ka > klucze się połączą i po transferze efektów z 11-ki do 14-ki > funkcje będą odblokowane i tu i tu . < i taki połączony folder Pixie sobie zabezpiecz < nie będziesz już musiał instalować 11-ki > rejestrować itd. > a funkcje będą odblokowane .
Powiedzmy po formacie > zainstalujesz tylko 14-kie > podmienisz folder Pixie i już masz zarejestrowane i odblokowane :P

Cytuj:
a ja dalej mam dylemat którego tego pinnacla kupować;/ a 14 nie służy tylko do montażu HDV? bo sygnowania jest literkami HD...
Pinnacle 14-cie na plikach AV/DV , MPEG2 itd. czyli materiał SD chodzi jak rakieta > dziwne by było gdyby najbardziej popularnych kodeków by nie było .
Cytuj:
i czy można mieć wgrane studio 11 i nie usuwać go i wgrać 12 lub 14?? żeby były dwa? czy będzie się gryzło...
mam 12-ki i 14-kie na jednym dysku > wszystko działa OK. tylko sam się zastanawiam > na jakich kodekach teraz jestem ?
Moja rada podejmij decyzję na podstawie filmików demo na stronie producenta .
Choć jak bym sam wybierał to bym kupił 14-ki , może tylko dla spokojnej pracy i jakości obrazu w porównaniu do 11-ki .

A tak nawiasem > nie ilość pluginów jest ważna lecz znajomość obsługi programu . Wiele tych samych pluginów mamy pod różnymi nazwami od różnych producentów . Jeśli obejrzysz filmiki to efekt Vitascen które są na początku 1 mamy ten sam efekt w 14-ce w efektach Red Giant .

P.s. Na PW. masz dwa linki na 2 filmiki .
1- Vitascene + HFX przenikanie
2- 75% tego klipu zostało zrobione w tytularce ruchomej .

p.s.2 Jak zawsze odradzam zakup Pinnacle > są lepsze programy .

poniedziałek, 9 listopada 2009, 21:46
Bywalec
Bywalec

a jak sądzisz czy dla samego vitascene i boris grafiti warto brać tą 12 czy spokojnie zastąpie to czymś z 14?? :) bo nie ukrywam ta tytularka mi się spodobała :) szczególnie po obejżeniu Twoich prac :) świetne są :) i efekty no klasa :) jeśli mogę to uzyskać w 14 to chyba wybiorę 14...

wiem że są lepsze ale jak się ma mmmmmocno ograniczony budżet to wiesz, 370 zł to nie 2000 ;/ choć o Adobe i Uleadzie się dużo dobrego nasłuchałem, ale są dużo droższe i skomplikowane z tego co mi mówili... a pinnacla już mam całkiem opanowanego (przynajmnije 11 ;) ) wiem gdzie co i jak zrobić i znależć i dzięki temu praca jest szybsza a tak ucz się od początku gdzie trzeba wejśći co ustawić żeby było tak i tak....

wtorek, 10 listopada 2009, 02:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]