Teraz jest piątek, 18 października 2019, 19:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 PS 12 przerywa. 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post PS 12 przerywa.
Witam, mam Pinnacle Studio 12 Ultimate i kamerę Panasonic VDR-D220 na płytki DVD. Zgrałem filmy z płytek na dysk i importowałem je do Pinnacle, podzieliłem na sceny i zacząłem edycję, a problem mam taki, że mi się ten film poskładany przezemnie przycina co kawałek na 2 sekundy i idzie dalej może coś namieszałem albo mam źle ustawione, dodaje zdjęcia jak to wygląda:

Obrazek

czwartek, 19 listopada 2009, 22:47
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: PS 12 przerywa.
hmmm. możliwe że ze zgraniem to nie ma nic wspólnego..a jak zrzucisz z kamery na dysk i odtworzysz to ci się bez przycinania odtwarza ?
Jeżeli przycina się, no to kwestia czyszczenia kamery.

czwartek, 19 listopada 2009, 22:49
Nowy
Nowy

No właśnie chodzi o to że jak odtwarzam z płytek albo z plików zgranych prosto z płytek to wszystko jest płynnie to właśnie z Pinnacle jest coś nie tak.

czwartek, 19 listopada 2009, 22:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a może jednak porównaj parametry swojego komputera z wymaganiami PS (i to nie tymi minimalnymi) - jeżeli ich nie spełniasz to masz odpowiedź

pg

DZIEŃ ŚWIRA

piątek, 20 listopada 2009, 08:01
Nowy
Nowy

Mam notebooka Acer Aspire 5535:
AMD Athlon 64 X2 (2.0 GHz/1 M)
ATI Radeon HD3200
3 GB DDR2
HDD 320 GB

piątek, 20 listopada 2009, 18:02
Moderator
Moderator

1 - Czy dokonałeś finalizacji płyty w kamerze ?
2 - Czy Importujesz materiał na twardy dysk przez importu multimediów w Pinnacle
( kopiowanie zawartości płyty prosto na twardy dysk nie jest dobrym rozwiązaniem > pracujesz w Pinnacle na Vobie a nie na MPEG2 ) importuj materiał przez Pinnacle > dokona się zamiana Vob na mpeg2 .
3 - Coś za idealnie też ten problem występuje > sprawdź czy nie masz włączone podziału na sceny co ?? czas .

Mała rada > jeśli zaimportowałeś przez pinnacle > masz pliki mpeg2 > usuń pliki pomocnicze które są o tej samej nazwie jak plik wideo > i przy ponownym uruchomieniu jak będzie się pytał o podział na sceny > anuluj wykrywanie scen > ręcznie tnij na linii czasu .

sobota, 21 listopada 2009, 00:16
Nowy
Nowy

1. Tak
2. Pliki importowałem przez Pinnacle.
3. Włączyłem podział na sceny, ale wydaje mi się, że to nie jest tego wina ponieważ to zdjęcie wyżej jest właśnie jedną ze scen i też się przycina.

niedziela, 29 listopada 2009, 16:18
Moderator
Moderator

A sprawdź Voby > czyli pliki skopiowane z płyty wprost na dysk . Przy pierwszy uruchomieniu > anuluj komunikat dzielenia na sceny > tnij ręcznie , ale głównie chodzi o sprawdzenie czy na niedzielonym pliku Vob też jest ten objaw czkawki .

niedziela, 29 listopada 2009, 16:26
Nowy
Nowy

Ale Pinnacle nie czyta Vobów, przynajmniej mi wyskakuje komunikat, że ten format jest nieobsługiwany.

niedziela, 29 listopada 2009, 16:31
Moderator
Moderator

O przepraszam > racja masz 12-kie .
A czy sprawdziłeś metodę z usunięciem plików pomocniczych i anulowanie komunikatu o podziale .
Może masz zaznaczone funkcję ? dziel klip wideo co 20 sek. w ustawieniach .

niedziela, 29 listopada 2009, 16:34
Nowy
Nowy

W ustawieniach nie mam nawet takiej opcji, mam tylko: wykrywanie scen podczas przechwytywania wideo, i to ustawione na automatycznie w oparciu o zawartość wideo. To jest film z wesela kuzyna i obiecałem mu, że go ładnie obrobię, a tu taka kicha z tym Pinnacle i teraz nie wiem czy ja coś namieszałem i dlatego tak jest czy to ten film nie pasuje, może program zmienić.

niedziela, 29 listopada 2009, 16:43
Moderator
Moderator

Zawsze zachęcam do innego programu niż Pinnacle .
Lecz problem to Twoja kamera i te pliki z niej . Ukazała się ta kamera i znikneła z rynku jako bubel totalny . Dobrze , że jeszcze nie masz problemu z przesunięciami głosu . Od znajomego który ma tą kamerkę przestałem przyjmować materiał a co za tym idzie > zmusiłem jego do kupna innej kamerki :lol: .
Usuń pliki pomocnicze które są przy pliku wideo i sprawdź bez podziału na sceny . Częsty problem to właśnie te pliki które Pinnacle sobie tworzy .

niedziela, 29 listopada 2009, 16:51
Nowy
Nowy

Zrobiłem tak, ale teraz mi wyświetla, że Katalog główny wybranej stacji nie zawiera prawidłowej struktury obrazu dysku DVD. Jeżeli chodzi o kamerę to mam zamiar ją zamienić na jakąś z dyskiem i w HD, ale narazie nie pozwalają mi na to fundusze. Może polecisz mi jakiś inny program też w miarę intuicyjny taki tylko żeby zrobić przejścia, menu itp.

niedziela, 29 listopada 2009, 17:00
Moderator
Moderator

Żróbmy inaczej
ustaw jak na zdjęciu > wiem że to nie o to chodzi > tyczy się czegoś innego , ale szukajmy problemu .

Usuń teraz wszystkie pliki z folderu Moje wideo > i zaimportuj ponownie materiał z płytki .
Jeśli jakiś problem ? z utratą tych plików > to zaimportuj do nowego jakiegoś foldeu nowy materiał i spradź czy problem dalej występuje na nowym materiale .

A co do programu ? to zobacz co myślisz o Ulead VideoStudio też jest po Polsku i łatwy w obsłudze .

Załączniki:
bez tytułu.JPG
bez tytułu.JPG [ 45.17 | Przeglądane 143 razy ]

niedziela, 29 listopada 2009, 17:11
Nowy
Nowy

Zrobiłem tak i dalej się tnie.

niedziela, 29 listopada 2009, 17:23
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona